مجله مپ استار

 • طرز پخت سوپ شیر و خامه
  طرز پخت سوپ شیر و خامه
  شیر منبع غنی پروتئین و کلسیم است که از آن به عنوان تقویت کننده ی استخوان ها یاد می شود. در میان شیر های موجود شیر بز و شتر به دلیل داشتن طبع گرم از ارزش غذایی بالاترین نسبت به شیر گاو که طبع نسبتا سردی دارد برخوردار هستند، اما نوشیدن شیر تازه بز توسط کودکان میتواند به بروز برخی عوارض نظیر به هم خوردن تعادل الکترولیت ها، اسید متابولیک، آنمی مگالوبلاستیک و بروز واکنش های آلرژیک منجر شود.

  تاریخ درج :1399/07/29

 • طرز پخت انواع سوهان
  طرز پخت انواع سوهان
  نوعی شیرینی و به عبارت دیگر نوعی حلوا میباشد که در تهیه آن از جوانه گندم استفاده میشود. این شیرینی جذاب به اشکال مختلفی مانند : سوهان عسلی ، کنجدی ، حلوایی ، بادامی ، گزی ، لقمه ای ، کره ای ، پشمکی ، دسر سوهان و .... در بازار تولید و عرضه میگردد .

  تاریخ درج :1399/07/27

 • برای جلوگیری و درمان آنفولانرا از چه موذد غذایی استفاده کنیم ؟
  برای جلوگیری و درمان آنفولانرا از چه موذد غذایی استفاده کنیم ؟
  یکی از مشکلات رایج ما در فواصل پاییز و زمستان مبتلا شدن به بیماری های واگیر دار چون آنفولانزا میباشد . برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است از مواد غذای و مایعاتی استفاده شود که سطح ایمنی بدن را بالا ببرد . در اینجا به یک سری باید ها و نباید های خوردن بعضی از این مواد در مواقع بیماری و پیشگیری از ویروس ها میپردازیم .

  تاریخ درج :1399/07/26

 • خواص جگر ، دل و قلوه
  خواص جگر ، دل و قلوه
  جگر، دل و قلوه از پرمصرف ترین و پر طرفدار ترین غذاها میباشند که فواید خاص خودشان را دارند .برای بدن مفید میباشند، ولی اگر در مصرف آن زیاده روی نشود . در اینجا به بررسی یکسری از فواید و مضرات آن ها میپردازیم .

  تاریخ درج :1399/07/24

 • خواص و عوارض کله پاچه
  خواص و عوارض کله پاچه
  کله پاچه یکی از پر طرفدار ترین غذا ها نزد ایرانیان میباشد که در کشور های عربی ، ترکیه ، بلغارستان ، ارمنستان ،آذربایجان و گرجستان نیز با اسامی متفاوت شناخته میشود . یک دست کله پاچه شامل چشم،زبان ، بنا گوش ، مغز و ۴ پاچه میباشد و آب پخت آن نیز با نان سرو میشود .

  تاریخ درج :1399/07/20

 • فواید خوردن صبحانه
  فواید خوردن صبحانه
  یکی از مهم ترین وعده غذایی که بسیار به مصرف و عدم حذف آن تاکید شده است صبحانه میباشد . صبحانه باید حداکثر تا دو ساعت بعد از بیدار شدن میل شود . مواد غذایی که در این وعده مصرف میشود باید دارای فیبر ، ویتامین ، پروتئین ، کلسیم ،آهن و کربوهیدرات و ... باشد تا انرژی بدن در طول روز تامین شود

  تاریخ درج :1399/07/17

 • فواید گیاه گزنه
  فواید گیاه گزنه
  گزنه نوعی پونه میباشد ، که در مناطق مرطوب رشد میکند . این گیاه دارای‌ تار ها و شهدی گزنده میباشد که لمس ساقه و برگ آن باعث سوزش و خارش و به دلیل داشتن گلوکزید سبب قرمز شدن آن نقطه از بدن میشود . گزنه سوزش آور دارای خواص بسیار و مواد مغذی و معدنی فراوان میباشد .

  تاریخ درج :1399/07/12

 • عوارض حذف شام
  عوارض حذف شام
  هر وعده غذایی اصلی ما به دلایلی به بدن سود میرساند البته اگر در وقت مناسب مصرف شود.‌ افراد زیادی به گمان های اشتباه خود وعده شام را حذف میکنند که شاید به کاهش وزن آن ها کمک کند ، در حالی که از مضرات آن خبر ندارند .

  تاریخ درج :1399/07/08

 • خزه خوراکی در تزیین کیک
  خزه خوراکی در تزیین کیک
  در تزیین کیک از تکنیک ها و مواد مختلفی استفاده می شود. از تکنیک های قدیمی خامه و کمی جدید تر، فوندانت گرفته تا روشها و تکنیک های مدرن و امروزی تر که یکی از جالب ترین آنها خزه خوراکی است.

  تاریخ درج :1399/06/20

 • چند نمونه غذای سریع برای شاغلین
  چند نمونه غذای سریع برای شاغلین
  از آنجا که افراد شاغل خصوصا خانمها زمان کمتری برای پخت غذا در منزل دارند و از طرف دیگر مصرف غذاهای نیمه آماده و فریز شده زیان ها و عوارض بسیاری در پی دارند،چند غذای فوری و سالم جهت کمک به برطرف شدن این مشکل پیشنهاد می شود.

  تاریخ درج :1399/06/15