مجله مپ استار

 • چای معجزه آفرین همچون چای ریبوس
  چای معجزه آفرین همچون چای ریبوس
  بسیاری از افراد تمایلی به میل کردن ، نوشیدنی های کافئین دار همچون چای سیاه و جای سبز و ... ندارند ، و انواع نوشیدنی های بدون کافئین را جایگزین قرار می دهند ، برای مثال از برگ های یک نوع درختچه به نام آسپالاتوس لینیرایس ، که یک گیاه بومی آفریقای جنوبی است ، می توان یک چای خوش رنگ و خوش طعم و در عین حال ، کاملا بدون کافئین به نام ریبوس ، تولید کرد ‌. همچنین در خصوص چای ریبوس باید افزود که این چای در مقایسه با چای سبز و چای سیاه دارای ، تانن بسیار کمتری می باشد ، تانن ترکیبی است که باعث به وجود آم

  تاریخ درج :1399/11/07

 • طرز تهیه موهیتو خانگی
  طرز تهیه موهیتو خانگی
  موهیتو یک نوشیدنی بسیار خوشمزه ، دلچسب می باشد که برای نوشیدن در فصل تابستان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، و بهترین نوع ان نعنایی می باشد،و عطش را به خوبی بر طرف می کند،برخی در هنگام درست کردن ان از شکر هم استفاده می کنند، این نوشیدنی را اغلب در کافه ها سرو می شود ، اما می توان ان را خانه نیز تهیه کرده و میل نمود .

  تاریخ درج :1399/11/05

 • استفاده سویا در برنامه غذایی
  استفاده سویا در برنامه غذایی
  سویا به قدری مقوی است که به خوبی می تواند از انواع سرطان، مانند سرطان کولون، سرطان سینه پیشگیری کند، هم چنین خانم ها در زمان یائسگی که دچار یک سری مشکلات هورمونی می شوند، بهتر است که از سویا در غذای خود استفاده کنند ، چراکه در کاهش این مشکلات کمک می کند. سویا تب بر است و هم چنین خاصیت ضد سم دارد، حتی از ان می توان در غذای کودکان هم استفاده کرد تا بدن کودک این املاح و ویتامین های موجود در سویا رادریافت کند و از ان بهره مند گردد.

  تاریخ درج :1399/11/04

 • نحوه گرم کردن غذاهای مانده
  نحوه گرم کردن غذاهای مانده
  اگر از پیتزایتان باقی مانده و قرار است که بقیه ی ان را میل کنید، به جای اینکه ان را در ماکروویو بگذارید بهتر است که ان را در ماهی تابه گذاشته و بر روی اجاق گاز قرار دهید و با شعله ی بسیار کم ان را گرم کنید. از طرفی چند قطره اب را بر روی پیتزا بریزید و درب ماهی تابه را بگذارید تا از این طریق پنیر پیتزا کش امده و به حالت اول برگردد.

  تاریخ درج :1399/11/02

 • طرز تهیه میرزا قاسمی خوشمزه
  طرز تهیه میرزا قاسمی خوشمزه
  میرزاقاسمی از بهترین غذاهای گیلان و مازندران می باشد و در بین مردم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند، در واقع بایستی گفت که این غذای خوشمزه به زمان ناصرالدین شاه بر می گردد، که والی رشت که محمد قاسم خان بود ، میرزا قاس

  تاریخ درج :1399/10/30

 • خاصیت های بی شمار جوش شیرین
  خاصیت های بی شمار جوش شیرین
  جوش شیرین از ترکیب یون سدیم و یون بی کربنات ایجاد می شود و از لحاظ شیمیایی اصلا سازگار با بدن انسان نیست،و در واقع میتوان ان را به صورت پودر کریستالی سفید رنگ دید که البته بایستی گفت در صنعت و اشپزی از ان استفاده می شود که مطلب جالبی می باشد. برای مثال می توان گفت که در کشور افریقای جنوبی از جوش شیرین در ترکیب با سرکه ، یک محلولی را به وجود می اورند که برای شستشو سطوح از ان استفاده می نمایند.

  تاریخ درج :1399/10/28

 • از خواص پنیر فتا چه می دانید؟
  از خواص پنیر فتا چه می دانید؟
  برای نگه داری از پنیر فتا در نظر داشته باشید که بایستی ان را در محلول اب نمک قراردهید ، تا همیشه تازه و سالم بماند، اگر دیدید که رنگ پنیر به زرد گرایش پیدا کرد، بایستی بدانید که پنیر مدت زیادی را در معرض هوای خارج از محلول اب نمک قرار گرفته است. هیستیدین موجود در پنیر فتا، خاصیت انتی اکسیدانی دارد، و همچنین خاصیت ضد التهاب دارد، و باید گفت که خیلی از بیماری های روماتویید را برطرف می کند و برای اختلالات روانپزشکی نیز مفید است.

  تاریخ درج :1399/10/26

 • فرق چای ایرانی با خارجی
  فرق چای ایرانی با خارجی
  در حالی که می توان گفت که چای خارجی مرغوبیت خوبی ندارد و معمولا در ان اسانس و حتی رنگ مصنوعی اضافه شده است،و هم چنین باید گفت که تفاوت بارز بین چای خارجی و ایرانی، در همین قضیه ی دم کردن چای و رنگ پس دادن ان است که از این طریق به راحتی متوجه می شوید که چای ایرانی کیفیت بی نظیری دارد.

  تاریخ درج :1399/10/24

 • مشخصات چای ماچا و بررسی خواص درمانی ان
  مشخصات چای ماچا و بررسی خواص درمانی ان
  برگ ها ی این چای را به حالت پودری در اورده و مورد استفاده قرار می دهند. چای ماچا تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر روی قلب دارد و هم چنین می توان گفت که گردش خون را به خوبی به جریان می اندازد و کارکرد قلب را بهبود می بخشد. چای ماچا در واقع از کبد نیز مراقبت می کند و از طرفی نیز اسیب های مربوط به کلیه را تا حدودی می تواند برطرف کند و به کارکرد کلیه هم کمک می کند .

  تاریخ درج :1399/10/22

 • طرز تهیه ی ژله های تزریقی با سرنگ معمولی
  طرز تهیه ی ژله های تزریقی با سرنگ معمولی
  ژله های تزریقی ، در واقع چند سالی می شود که در بین افراد جا افتاده و محبوبیت پیدا کرده است و خیلی از خانم های خانه دار برای سفره های مهمانی و دورهمی شان در کنار سایر غذاها ، از این نوع از ژله ها استفاده می کنند و این ژله های تزریقی موجب زیبایی هر چه بیشتر سفره مهمانی ها شده است.

  تاریخ درج :1399/10/20