آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402   صنف دکوراسیون داخلی ، در تمامی تولیدات داخلی خود،  و یا تهیه مواد اولیه ( کاغذ دیواری یا حتی پارکت لمینت  ،( و دیگر محصولاتی که از خارج از کشور وارد می شود ، وابستگی بسیار زیاد و ارتباط مستقیمی با دلار دارد .  به طوری که نوسان شدید قیمت دلار ، یک آشفتگی و نامنظمی و بحران بسیار بزرگی را برای این صنف به وجود آورده است . همان طور که پیش از عید نوروز نیز ، این صنف دچار یک بحران شدید شد . بحرانی که  فکر و تمرکز فروشگاه ها و مغازه داران صنف دکوراسیون داخلی را ، به طور کلی بهم ریخت و حتی منجر به ورشکستگی بسیاری از فعالان این صنف گشت . 

این در حالی است که ،  دیدگاه مردم در خصوص صنف دکوراسیون داخلی ، به این صورت است که گمان می کنند فروشگاه هایی که در این صنف مشغول به فعالیت هستند،  افرادی قدرتمند در زمینه مالی می باشند و به عبارتی این افراد قشر ثروتمند جامعه هستند و هیچ دغدغه ای ندارند . در حالی که این گمان صحیح نیست . عموم افراد جامعه آگاه به این امر هستند که ، بیکاری بسیار زیادی در جامعه طی پانزده سال اخیر حاکم شده است ، به طوری که بسیاری از افراد شغل های خود را در این مدت از دست داده اند و یا حتی کارخانه آن ها ، به طور کل تعطیل شده است ، از طرفی بسیاری جوانان نیز وارد این صنف شدند که در زمینه فروش این محصولات و یا حتی نصب آنان فعالیت می کنند ، ولی نکته ای باید به آن توجه داشت این امر است که این قبیل افراد ، افرادی متوسط می باشند و نه مرفه که علت ورود آن ها به صنف دکوراسیون هم به این خاطر بوده که شغل مناسب‌تری برای آنان در این جامعه وجود نداشته است و آنان رو به صنف و شغل آورده اند . ولی با تماس تلاشی که میکنند وقتی نتوانند اجاره فروشگاه یا مغازه خود را بدهند و یا حتی وقتی فروش آنان به صورتی نباشد که از پس هزینه های زندگی شان برآیند ، بی شک این مشکل ، مشکلات بسیار دیگری را نیز برای آنان رقم خواهد زد .

نکته ای که باید به آن بسیار توجه داشت ، این امر است که : صنف دکوراسیون ، صنفی است که هیچ ارگانی از آن حمایت نمی کند و می توان اینطور گفت که ، آخرین ذهنیتی که در جامعه به آن توجه می شود تزیینات است . به عبارت دیگر ، حداقل در ده سال اخیر به این صورت شده که ، در کشور به خوراک بیش از هر چیز دیگری توجه می شود . به طوری که تنها دغدغه افراد ، امروزه تلاش برای تهیه خوراک می باشد و چه بسیار افرادی که حتی موفق به تهیه خوراک روزانه خود نیز نمی شوند و مجبور به مهاجرت به روستا ها و شهر های کوچک می گردند . و به همین خاطر کم ترین اهمیتی به کاغذ دیواری یا پارکت لمینت و ... داده می شود و همین امر باعث آزار بیش از حد این اصناف می گردد ، چرا که هیچ حامی ندارند و خود باید نهایت سعی شان را کنند که در این عرصه باقی بمانند و فعالیت کنند .
 

در واقع ، افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند با نهایت سختی و مشکلات ، سال گذشته را سپری کردند ، برخی ها در این مدت مجبور به تعطیل کردن مغازه یا فروشگاه خود شدند ، چرا که از پس هزینه اجاره و دیگر هزینه ها  بر نمی آمدند ، اما تعدادی نیز همچنان در این صنف باقی ماندند . این افراد باید بدانند که ، با بحران بسیار جدی و زیادی در سال جدید ( ۱۴۰۲ ) مواجه هستند که آن ، عدم توجه و اشتیاق مردم به خرید است . به طوری که  وقتی در فروشگاهی خرید صورت نگیرد آن فروشگاه کم کم به کسادی و در نهایت تعطیلی می رسد و همین امر باعث می شود که ، صنف دکوراسیون هر روز بیش تر از دیروز کوچک و کوچک تر می شود و افراد بسیاری از این صنف خارج می شوند .

اما از آنجایی که هر انسانی خواهان زیبایی است ، و زیبایی محیط زندگی و کار نیز یکی از مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن شود ، می توان اینطور پیش بینی کرد که اگر در کشور تغییر و تحول اساسی رخ ندهد ، باعث کهنگی و همچنین روحیه بسیار پایین افراد جامعه خواهد شد . و ما به شدت و به سرعت ، از امسال به سمت کهنگی در صنف زیبایی شناسی آپارتمان ها و منازل می رویم و این کهنگی در روحیه پایین مردم جامعه بسیار تاثیر خواهد گذاشت .

باید افزود که :  متاسفانه هیچ اتحادیه ای این صنف ندارد که از صنف دکوراسیون حمایت کند و هیچ بودجه ای نیز ، برای این صنف در نظر گرفته نشده که کمکی به وارد کنندگان و فروشگاه ها کند . از طرفی ، شرکت های وارد کننده نیز با همین بحران مواجه هستند به این صورت که ، محصولی را سفارش می دهند و سپس متوجه تغییر قیمت دلار می شوند و ضرر بسیار زیادی را متحمل می گردند . اینک بسیاری از وارد کننده ها که دارای سوله هستند و اجناس خود را دپو کرده اند در سردرگمی به سر می برند که جنس خود را بفروشند یا همچنان دست نگهدارند ؟ 

در هر صورت می توان برای سال ۱۴۰۲ این گونه پیش‌ بینی نمود که ، بحران و رکود بسیار شدیدی را در این صنف خواهیم داشت و هیچ درخواستی نیز از جامعه نداریم  ، تنها آرزو می کنیم و امیدواریم که با تغییرات اساسی که در روح تصمیم گیری کشور وجود دارد ،  به گونه ای باشد که تمامی ایرانیان عزیز بتوانند از زیبایی ها و دارایی های کشور خود نهایت استفاده را کنند و در جامعه این حد از فقر ، پرخاشگری ، ناامیدی ، و ... وجود نداشته باشد ، چرا که بی شک روزی این شدت از پرخاش و فقر دامنگیر تمامی افراد جامعه خواهد شد .
 • مرجع :
 • برچسب ها : آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  وحیدی

  الان هر ادمی که شغلش رو از دست میده یا ورشکست میشه میاد میشه نصاب کاغذ و لمینت، ما 20ساله خاک خوردیم واقعا داریم به سختی زندگی میکنیم

  1402/01/29

 • #

  سارا بیانی از اهواز

  بله دقیقا درسته، ما مشکلات بسیار زیادی داریم و هیچ وامی یا کمکی و حمایتی اصلا از دولت و صنف دکوراسیون نداریم. چشم به هم می‌زنیم سر ماه میشه اجاره بالای مغازه و حقوق و بیمه کارمند و اخر هر سال هم\sمالیات میدیم، وقتی دقیق هم بررسی میکنیم چیزی در کل سال منفعت ما نمیشه که یکسال با مشتری ها بسیار کلنجار رفتیم و تهش هیچی نمونده برامون..

  1402/01/28

آخرین اخبار (11 خرداد 1402)
معرفی پنل دکوراتیو آکوستیک شرکت زهره آفاق
معرفی پنل دکوراتیو آکوستیک شرکت زهره آفاق

شرکت معتبر زهره آفاق ، یکی از موفق ترین شرکت های وارد کننده می باشد که در زمینه واردات انواع آلبوم های کاغذ دیواری ، لمینت ، کفپوش ، پارکت ، و چمن مصنوعی ، فعالیت می کند . و همواره طی سال ها فعالیت خود ، محصولاتی با کیفیت و درجه یک را وارد ، و در بازار عرضه نموده است .

مهارت ارتباط با مشتری
مهارت ارتباط با مشتری

یکی از حائز اهمیت ترین مسائلی که باید همواره به آن توجه داشت ، چگونگی ارتباط برقرار کردن و یا به عبارت دیگر ، مهارت ارتباط با مشتری می باشد . در واقع ، یکی از مهم ترین عواملی که باعث حفظ و همچنین افزایش وفاداری مشتری می شود ، چگونگی برخورد با او است ‌.

کافه زیبا و دلنشین بینج
کافه زیبا و دلنشین بینج

کافه بینج ( با کادری مجرب‌ و حرفه ای ، و مدیریتی عالی ) واقع در : سعادت آباد ، بلوار دریا ، انتهای خیابان رامشه ، انتهای بن بست مهرداد ، از جمله محبوب ترین و پر طرفدار ترین کافه های تهران می باشد ، که همه روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۴ ، پذیرای عموم مشتریان عزیز است .

چند اشتباه در بازسازی حیاط خلوت به گفته کارشناسان
چند اشتباه در بازسازی حیاط خلوت به گفته کارشناسان

وقتی هوا شروع به گرم شدن می کند، احتمالاً مکان های کمی وجود دارد که ترجیح می دهید به جای حیاط خلوت خود باشید. زمان صرف شده برای مراقبت از باغ خود ، آماده شدن برای مهمانی های در فضای باز ، یا صرف لذت بردن از یک فنجان قهوه صبحگاهی، همه چیزهایی هستند که این فضای باز را به بهشتی برای بهار و تابستان تبدیل می کنند. اما اگر در مورد حیاط خلوت خود چنین احساسی ندارید، ممکن است زمان بازسازی فرا رسیده باشد. چه بخواهید فضای ناهارخوری بیشتری اضافه کنید یا به سادگی با گیاهان و نور اضافی جذابیت بصری ایجاد کنید،

پارکت لمینت TCT و کفپوش ازمیر شرکت ترک چوب تبریز
پارکت لمینت TCT و کفپوش ازمیر شرکت ترک چوب تبریز

شرکت موفق ترک چوب تبریز ، با رویکرد تولید ، فروش و پخش پارکت لمینت های با کیفیت و درجه یک ، فعالیت خود را از سال هزار و سیصد و نود ( ۱۳۹۰ ) آغاز نموده است .

کیک ماست زغال اخته با 4 ماده (بدون آرد، تخم مرغ یا کره)
کیک ماست زغال اخته با 4 ماده (بدون آرد، تخم مرغ یا کره)

این کیک ماست بلوبری خامه ای، صاف و پر از طعم زغال اخته است. این کیک به راحتی درست می شود و فقط 4 ماده دارد. نیازی به آرد، تخم مرغ، کره یا روغن ندارد. تهیه کیک فقط چند دقیقه طول می کشد و می توان آن را زودتر از موعد برای یک رویداد درست کرد.

چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم
چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم

فقط به این دلیل که آن را با مواد شوینده لباس شویی پر می کنید به این معنی نیست که نیازی به تمیز کردن خود ماشین لباسشویی ندارید. به نظر غیر منطقی می رسد، اما در حالی که دستگاه شما لباس شما را از آلودگی پاک می کند، همیشه خود را از همان کثیفی یا تجمع باقی مانده مواد شوینده پاک نمی کند.

توضیح شرکت درودگران در خصوص کاربرد میت میانه گرده لب پله
توضیح شرکت درودگران در خصوص کاربرد میت میانه گرده لب پله

درودگران ، تولید کننده پارکت لمینت درجه یک درودگران می باشد . این شرکت معتبر و موفق ، از جوان ترین شرکت های تولید کننده قرنیز و ابزار و همچنین ، پارکت لمینت است که همواره محصولی خاص ، و با کیفیتی بی نظیر تولید و عرضه می کند .

با شرکت ژیوار وارد کننده کالای دکوراسیون داخلی آشنا شویم
با شرکت ژیوار وارد کننده کالای دکوراسیون داخلی آشنا شویم

شرکت معتبر و موفق ژیوار ، شرکتی قدیمی و بزرگ در ایران می باشد که در زمینه واردات آلبوم های کاغذ دیواری ، فعالیت می کند و همواره محصولاتی با کیفیت و درجه یک ، در بازار عرضه می نماید ( لازم به ذکر است که : این شرکت معروف ، وارد کننده انحصاری پاررکت لمینت زینت نیز می باشد ) .

با تایل PVC سقف کاذب شرکت دکوپلاست بیشتر اشنا شویم
با تایل PVC سقف کاذب شرکت دکوپلاست بیشتر اشنا شویم

سقف کاذب PVC ( تایل PVC سقف کاذب ) به ابعاد ۶۰*۶۰ سانتیمتر از کاربردی ترین و منحصر به فرد ترین محصولات شرکت معتبر دکوپلاست ، با ابعادی ( در هر کارتن ) به اندازه ۷.۲۰ متر مربع می باشد ( مدل : تولید ایران ) .