آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402
آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402   صنف دکوراسیون داخلی ، در تمامی تولیدات داخلی خود،  و یا تهیه مواد اولیه ( کاغذ دیواری یا حتی پارکت لمینت  ،( و دیگر محصولاتی که از خارج از کشور وارد می شود ، وابستگی بسیار زیاد و ارتباط مستقیمی با دلار دارد .  به طوری که نوسان شدید قیمت دلار ، یک آشفتگی و نامنظمی و بحران بسیار بزرگی را برای این صنف به وجود آورده است . همان طور که پیش از عید نوروز نیز ، این صنف دچار یک بحران شدید شد . بحرانی که  فکر و تمرکز فروشگاه ها و مغازه داران صنف دکوراسیون داخلی را ، به طور کلی بهم ریخت و حتی منجر به ورشکستگی بسیاری از فعالان این صنف گشت . 

این در حالی است که ،  دیدگاه مردم در خصوص صنف دکوراسیون داخلی ، به این صورت است که گمان می کنند فروشگاه هایی که در این صنف مشغول به فعالیت هستند،  افرادی قدرتمند در زمینه مالی می باشند و به عبارتی این افراد قشر ثروتمند جامعه هستند و هیچ دغدغه ای ندارند . در حالی که این گمان صحیح نیست . عموم افراد جامعه آگاه به این امر هستند که ، بیکاری بسیار زیادی در جامعه طی پانزده سال اخیر حاکم شده است ، به طوری که بسیاری از افراد شغل های خود را در این مدت از دست داده اند و یا حتی کارخانه آن ها ، به طور کل تعطیل شده است ، از طرفی بسیاری جوانان نیز وارد این صنف شدند که در زمینه فروش این محصولات و یا حتی نصب آنان فعالیت می کنند ، ولی نکته ای باید به آن توجه داشت این امر است که این قبیل افراد ، افرادی متوسط می باشند و نه مرفه که علت ورود آن ها به صنف دکوراسیون هم به این خاطر بوده که شغل مناسب‌تری برای آنان در این جامعه وجود نداشته است و آنان رو به صنف و شغل آورده اند . ولی با تماس تلاشی که میکنند وقتی نتوانند اجاره فروشگاه یا مغازه خود را بدهند و یا حتی وقتی فروش آنان به صورتی نباشد که از پس هزینه های زندگی شان برآیند ، بی شک این مشکل ، مشکلات بسیار دیگری را نیز برای آنان رقم خواهد زد .

نکته ای که باید به آن بسیار توجه داشت ، این امر است که : صنف دکوراسیون ، صنفی است که هیچ ارگانی از آن حمایت نمی کند و می توان اینطور گفت که ، آخرین ذهنیتی که در جامعه به آن توجه می شود تزیینات است . به عبارت دیگر ، حداقل در ده سال اخیر به این صورت شده که ، در کشور به خوراک بیش از هر چیز دیگری توجه می شود . به طوری که تنها دغدغه افراد ، امروزه تلاش برای تهیه خوراک می باشد و چه بسیار افرادی که حتی موفق به تهیه خوراک روزانه خود نیز نمی شوند و مجبور به مهاجرت به روستا ها و شهر های کوچک می گردند . و به همین خاطر کم ترین اهمیتی به کاغذ دیواری یا پارکت لمینت و ... داده می شود و همین امر باعث آزار بیش از حد این اصناف می گردد ، چرا که هیچ حامی ندارند و خود باید نهایت سعی شان را کنند که در این عرصه باقی بمانند و فعالیت کنند .
 

در واقع ، افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند با نهایت سختی و مشکلات ، سال گذشته را سپری کردند ، برخی ها در این مدت مجبور به تعطیل کردن مغازه یا فروشگاه خود شدند ، چرا که از پس هزینه اجاره و دیگر هزینه ها  بر نمی آمدند ، اما تعدادی نیز همچنان در این صنف باقی ماندند . این افراد باید بدانند که ، با بحران بسیار جدی و زیادی در سال جدید ( ۱۴۰۲ ) مواجه هستند که آن ، عدم توجه و اشتیاق مردم به خرید است . به طوری که  وقتی در فروشگاهی خرید صورت نگیرد آن فروشگاه کم کم به کسادی و در نهایت تعطیلی می رسد و همین امر باعث می شود که ، صنف دکوراسیون هر روز بیش تر از دیروز کوچک و کوچک تر می شود و افراد بسیاری از این صنف خارج می شوند .

اما از آنجایی که هر انسانی خواهان زیبایی است ، و زیبایی محیط زندگی و کار نیز یکی از مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن شود ، می توان اینطور پیش بینی کرد که اگر در کشور تغییر و تحول اساسی رخ ندهد ، باعث کهنگی و همچنین روحیه بسیار پایین افراد جامعه خواهد شد . و ما به شدت و به سرعت ، از امسال به سمت کهنگی در صنف زیبایی شناسی آپارتمان ها و منازل می رویم و این کهنگی در روحیه پایین مردم جامعه بسیار تاثیر خواهد گذاشت .

باید افزود که :  متاسفانه هیچ اتحادیه ای این صنف ندارد که از صنف دکوراسیون حمایت کند و هیچ بودجه ای نیز ، برای این صنف در نظر گرفته نشده که کمکی به وارد کنندگان و فروشگاه ها کند . از طرفی ، شرکت های وارد کننده نیز با همین بحران مواجه هستند به این صورت که ، محصولی را سفارش می دهند و سپس متوجه تغییر قیمت دلار می شوند و ضرر بسیار زیادی را متحمل می گردند . اینک بسیاری از وارد کننده ها که دارای سوله هستند و اجناس خود را دپو کرده اند در سردرگمی به سر می برند که جنس خود را بفروشند یا همچنان دست نگهدارند ؟ 

در هر صورت می توان برای سال ۱۴۰۲ این گونه پیش‌ بینی نمود که ، بحران و رکود بسیار شدیدی را در این صنف خواهیم داشت و هیچ درخواستی نیز از جامعه نداریم  ، تنها آرزو می کنیم و امیدواریم که با تغییرات اساسی که در روح تصمیم گیری کشور وجود دارد ،  به گونه ای باشد که تمامی ایرانیان عزیز بتوانند از زیبایی ها و دارایی های کشور خود نهایت استفاده را کنند و در جامعه این حد از فقر ، پرخاشگری ، ناامیدی ، و ... وجود نداشته باشد ، چرا که بی شک روزی این شدت از پرخاش و فقر دامنگیر تمامی افراد جامعه خواهد شد .
 • مرجع :
 • برچسب ها : آشفتگی بازار دکوراسیون ایران در سال 1402

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  وحیدی

  الان هر ادمی که شغلش رو از دست میده یا ورشکست میشه میاد میشه نصاب کاغذ و لمینت، ما 20ساله خاک خوردیم واقعا داریم به سختی زندگی میکنیم

  1402/01/29

 • #

  سارا بیانی از اهواز

  بله دقیقا درسته، ما مشکلات بسیار زیادی داریم و هیچ وامی یا کمکی و حمایتی اصلا از دولت و صنف دکوراسیون نداریم. چشم به هم می‌زنیم سر ماه میشه اجاره بالای مغازه و حقوق و بیمه کارمند و اخر هر سال هم\sمالیات میدیم، وقتی دقیق هم بررسی میکنیم چیزی در کل سال منفعت ما نمیشه که یکسال با مشتری ها بسیار کلنجار رفتیم و تهش هیچی نمونده برامون..

  1402/01/28

آخرین اخبار (1 مرداد 1403)
آلبوم کاغذ دیواری داملا شرکت آرکو
آلبوم کاغذ دیواری داملا شرکت آرکو

شرکت معروف آرکو ( انبار و دفتر مرکزی : تهران ) از معتبر ترین شرکت هایی می باشد که در زمینه واردات انواع آلبوم های کاغذ دیواری درجه یک و با کیفیت ، فعالیت می کند و همواره محصولاتی خاص و منحصر به فرد وارد و در بازار ، عرضه می نماید .

بهترین رنگ زرد کره ای به گفته طراحان داخلی
بهترین رنگ زرد کره ای به گفته طراحان داخلی

انتخاب رنگ برای خانه شما می تواند دشوار باشد. آیا باید آن را ایمن بازی کنید و با یک خنثی ملایم همراه شوید یا فضای خود را با رنگ های پاپ القا کنید؟ هنگامی که بین این دو گزینه درگیر هستید، یک سایه وجود دارد که هر دو طرف را بازی می کند: زرد کره ای. این رنگ به دیوارهای شما کمی گرما می بخشد، بدون اینکه از رنگ های خنثی مانند سفید و بژ دور شود. در حالی که به خوبی با طیف وسیعی از زیبایی شناسی جفت می شود، زرد کره ای هرگز خسته کننده نیست. رنگ شادابی را با ظرافت ظریف متعادل می کند که حس جذابی را به هر اتاق

دقیقا چه زمانی اپل آیفون 16 و آیفون 16 پرو را معرفی می کند
دقیقا چه زمانی اپل آیفون 16 و آیفون 16 پرو را معرفی می کند

اپل سری آیفون 16 را اواخر امسال عرضه خواهد کرد. اما دقیقا چه زمانی؟ اپل هفته‌ها چیزی نمی‌گوید، اما می‌توانیم همه چیز را با دقت مشخص کنیم. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید، از زمانی که اپل سخنرانی اصلی را معرفی می کند، زمانی که سخنرانی اصلی برگزار می شود، تا لحظه شروع آن، تا زمانی که آیفون ها به فروش می رسند. شما حتی خواهید فهمید که اپل چه زمانی تاریخ سخنرانی اصلی را که اولین بخش از کل فرآیند است، معرفی خواهد کرد.

طریقه نصب کاغذ دیواری
طریقه نصب کاغذ دیواری

ممکن است این سوال ، برای افراد بسیاری مطرح شود که ، به چه صورت باید کاغذ دیواری را در محیط مورد نظر شان نصب نمایند ؟ در واقع ، بی شک باید هر امری را ، به فردی سپرد که در آن حوزه از تخصص لازم و کافی برخوردار باشد . بنابراین در وهله نخست برای نصب کاغذ دیواری ، نیاز است که این امر به متخصصین این حرفه ، سپرده شود .

آلبوم کاغذ دیواری نئو ست ، آلبومی زیبا از شرکت اکسون
آلبوم کاغذ دیواری نئو ست ، آلبومی زیبا از شرکت اکسون

شرکت موفق و معروف اکسون ، از جمله معتبر ترین شرکت های وارد کننده آلبوم های کاغذ دیواری می باشد ، که در حوزه تایل های آلومینیومی ، آینه ای ، استیل ، چوبی ، و ... فعالیت می کند .

لونا ، کاغذ دیواری شرکت دیباذر
لونا ، کاغذ دیواری شرکت دیباذر

شرکت معتبر دیباذر ، که اینک نام خود را به آرت دکو گروپ ، تغییر داده است ، یکی از موفق ترین و قدیمی ترین شرکت هایی می باشد که در ابتدا ، فعالیت خود را با واردات آلبوم های کاغذ دیواری و پارکت لمینت ، آغاز نمود .

کافه پرطرفدار بیکری
کافه پرطرفدار بیکری

کافه معروف بیکری ( با کادری مجرب و مدیریتی حرفه ای ) واقع در : شهرک غرب ، فلامک شمالی ، نبش نوزدهم ، از جمله معروف ترین کافه های تهران می باشد که همه روزه از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۲۴:۰۰ شب ، پذیرای عموم مشتریان است.

5 اشتباهی که هنگام عکاسی از یک پروژه باید اجتناب کنید
5 اشتباهی که هنگام عکاسی از یک پروژه باید اجتناب کنید

چه در حال عکاسی از یک بازسازی کامل یا برخی از قفسه های طاقچه ای هستید، سبک طراحی بسیار مهم است. برای صاحبان خانه آسان تر است که تصور کنند اگر فضا در خانه به نظر برسد، کار شما چگونه به نظر می رسد . چند آیتم جذاب برای هر اتاقی که از آن عکس می گیرید همراه داشته باشید تا فضا را بپوشانید و به مشتریان بالقوه کمک کنید پروژه را در خانه خود تجسم کنند.

شرکت رها وارد کننده آلبوم کاغذ دیواری سیلور
شرکت رها وارد کننده آلبوم کاغذ دیواری سیلور

شرکت معتبر رها ، از جمله شرکت های وارد کننده موفقی ( و همچنین پخش کالا های شرکت پالاز در شرق تهران ) می باشد که سال ها در این حوزه فعالیت کرده ، و آلبوم هایی با کیفیت و درجه یک را وارد و عرضه نموده است .

Samsung Galaxy Watch Ultra در مقابل Galaxy Watch 5 Pro: یک برنده واضح وجود دارد
Samsung Galaxy Watch Ultra در مقابل Galaxy Watch 5 Pro: یک برنده واضح وجود دارد

Galaxy Watch Ultra سامسونگ پاسخ این شرکت به Apple Watch Ultra است. این ساعت هوشمند جدید ارائه شده از سامسونگ است که برای کسانی طراحی شده است که کمی بیشتر از ساعت هوشمند روزمره خود می خواهند.