یک طراحی داخلی متفاوت با سبکی به نام industrial

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

یک طراحی داخلی متفاوت با سبکی به نام industrial

هر انسانی ، بی شک دارای سلایق به خصوصی است که به طبع همین سلایق و متفاوت بودن باعث می شود تا سبک های متفاوتی ظهور کنند . که عده ای پیرو و طرفدار آن سبک شوند ، ممکن است عده ای یک دکوراسیون پر زرق و برق را دوست داشته باشند ، و عده ای دیگر تمایل داشته باشند که دکوراسیون محیط زندگی یا کسب و کارشان ساده و گاهی بسیار ساده باشد . همانطور که خود نیز بر این امر آگاه هستید ، می دانید که سبک های متفاوتی در زمینه دکوراسیون موجود می باشد که از جمله این سبک ها ، می توان به سبک متفاوت و زیبای industrial اشاره کرد . قطعا هر سبکی ، نشانه ها و خصوصیاتی دارد که باعث تمایز آن از دیگر سبک ها می شود . 
برای معرفی این سبک ، ذکر نکاتی ضروری است از قبیل اینکه ، در سبک industrial به وضوح  سازه ها و مواد به صورت خام دیده می شود ،که همین امر باعث متفاوت بودن این سبک از سایر سبک های موجود شده است . ممکن است در وهله اول افرادی که با این سبک آشنا نیستند فکر کنند وارد محیطی شدند که هنوز ساخت آن ناتمام مانده و یا هنوز خیلی کار دارد تا شبیه باقی سبک ها شود ، اما مسئله همین جا است ، که همین سادگی ها باعث می شود تا سبک industrial تبدیل به سبکی بی نظیر و منعطف شود. از دیگر نشانه های این سبک می توان به دارا بودن سقف های بلند و یا حتی انواع وسایل فلزی که به صورت آویزان به کار برده شدند و مبل های کم ارتفاع و ساده و ... اشاره کرد . اما نکته ای که باید ذکر کرد این امر هست که در کل اصل و اساس این سبک بر پایه ترکیب چوب و فلز است در واقع همین ترکیب فلز و چوب در قالب تابلو یا مبلمان و یا حتی پنجره با به کار گیری زنجیر ها و یا حتی ظروف آویزان  است که علاقمندان بسیار زیادی را جذب می کند ، که حال می توان با استفاده از برخی رنگ ها مثل زرد و یا حتی قرمز محیط را اثر بخش تر و زیبا  تر کرد .
در اکثر قریب به اتفاق سبک ها ، نهایت سعی بر این است که لوله ها و سیم کشی ها ، تیر ، کانال و ... مشخص نباشد و تلاش بر این است که تمامی این موارد پوشانده شوند ، اما در سبک industrial دقیقا خلاف این امر هست ، چرا که در این سبک تمام لوله ها و تیر ها و کانال و ... به وضوح دیده می شوند و در واقع از اصول اساسی این سبک محسوب می شوند .
نکته دیگر این امر است که در سبک industrial جنس دیوار ها دیگر از انواع دیوار پوش و پوستر ها و ... نیست بلکه تمامی دیوار ها از جنس بتن و یا حتی آجر می باشند و دیگر اینکه همانطور که در فوق نیز ذکر شد چون هدف بر این است که طرح ناتمام به نظر برسد ، می توان از انواع درب های کشویی از جنس فلز و یا حتی ایرانیتی استفاده کرد .
در واقع اصل و اساس و یا هدف این سبک بر این است که شخصی که وارد آن محیط می شود ، محیط برایش یاد آور گذشته باشد به طوری که شخص یک آن تصور کند وارد محیطی در حداقل  پنجاه سال قبل شده است . البته لازم به ذکر است که این سبک ، برگرفته از انقلاب صنعتی است و همین امر موجب شده که طرز استفاده از وسایل و چینش آنان به گونه ای باشد که رنگ و بو و دکور آن زمان را داشته باشد .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : یک طراحی داخلی متفاوت با سبکی به نام industrial

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •