چگونگی زیبا سازی خیابان های شهر، با سنگ فرش ها

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #

چگونگی زیبا سازی خیابان های شهر، با سنگ فرش ها

در هر شهری ، مناطق و یا حتی مکان هایی وجود دارد که سطح آن با استفاده از سنگ فرش ها تزیین و زیبا می شود ، برای مثال اکثر ما در هنگام گشت و گذار و یا حتی بازدید از برخی آثار باستانی ، مشاهده کرده ایم که اطراف آن اثر باستانی با سنگ فرش هایی تزیین شده که باعث زیباتر شدن محیط می شود ، و یا حتی در برخی پارک ها و میدان ها یا خیابان ها نیز کمتر دیگر از آسفالت استفاده می کنند و سنگ فرش ها را جایگزین آسفالت کردند. چرا که با استفاده درست و به جا از سنگ فرش ها ، همه ی شهروندان با خیال راحت می توانند قدم  بزنند و یا حتی به کار های خود برسند ، اکثر ما سنگ فرش های زرد رنگ را در سطح پیاده رو ها مشاهده کرده ایم ، سنگ فرش هایی که جنس شان با دیگر سنگ فرش های آن پیاده رو فرق می کند و یک نابینا به راحتی می تواند آن را از روی برجستگی هایش تشخیص دهد ، چرا که دیگر سنگ فرش های آن پیاده رو دارای هیچ برجستگی نیستند .
همچنین با جایگزین کردن سنگ فرش ها به جای آسفالت ، می توان از ورود خودرو ها و دیگر وسایل  نقلیه به داخل قسمت های سنم فرش شده جلوگیری کرد تا دیگر افراد بتوانند با خیالی راحت قدم بزنند و یا با خاطری آسوده به تماشای آثار باستانی بروند ، و دیگر دود و آلودگی ماشین ها باعث تخریب آثار های باستانی نشود.
قدم زدن در یک پیاده رو مزین شده با سنگ فرش ها ، قطعا بسیار دلپذیر تر و جذاب تر خواهد بود و به قولی ، انگار بر تن سرد زمین ، لباسی زیبا از جنس سنگ کردند ، که باعث دلنشین تر شدن آن می شود. و افراد را ترغیب به پیاده روی می کند. اما بخاطر داشته باشید که نباید از علت اصلی سنگ فرش کردن خیابان ها بگذریم ،و آن را نادیده بگیریم ، بسیار اتفاق افتاده و خواهد افتاد که نیاز می شود برای اموری زمین را کند حال گاهی شرکت آب و فاضلاب و یا گاهی شرکت های دیگر به علت های مختلف ، بدیهی است که کندن بتن و آسفالت کاری بس دشوار و طاقت فرسا است ، و به طبع دارای هزینه های زیاد. سنگ فرش ها بهترین جایگزین برای آسفالت ها هستند که در ادامه به آن می پردازیم.
سنگ فرش ها انواع متعدد و مختلفی دارند که بر حسب مقدار هزینه ای که قرار است برای آن کنار گذاشته شود درجه بندی می شوند . از انواع متعدد سنگ فرش ها می توان به سنگ ریزه اشاره کرد ، استفاده از سنگ ریزه بیشتر در مناطقی پیشنهاد می شود که دارای برف کمتری هستند چرا که هنگام بارش برف ، مشکلاتی بسیاری به وجود می آید، و همچنین برای همه مناطق مناسب نیست چرا که عبور و مرور را برای افراد معلول سخت تر می کند  ، اما قابل ذکر است که قیمت سنگ ریزه ، بسیار مناسب و اقتصادی است و به اندازه آسفالت سفت و خشن نیست.
نوع دیگری از سنگ فرش ها از جنس تخته چوب هستند ، که بسیار این مورد پیشنهاد می شود چرا که به علت کمتر بودن درجه حرارت شان ، باعث رویش گل ها و گیاهان در اطراف شان می شوند و محیطی دلنشین تر ایجاد می کنند .
از دیگر انواع متعدد سنگ فرش ها ، سنگ فرش هایی با جنس ، سنگ هستند که مورد مناسبی برای ورودی های پارک ها ، باغ ها ، پیاده رو و .. هستند ، چرا که به علت وجود فضای خالی بین سنگ ها ، امکان رشد برای انواع گیاهانی همچون خزه ها ایجاد می شود و محیط را زیباتر و دلنشین تر می کند .

نمایش فروشگاههای دکوراسیون داخلی روی نقشه...کلیک کنید

 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : چگونگی زیبا سازی خیابان های شهر، با سنگ فرش ها

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  نازی

  فکر بسیار جالبی هست ممنون از مپ استار که همچین فکر های خوبی در اختیار ما قرار میده

  1399/04/15

 • #

  ندا

  پدر من مدیر یک شهرک هستش و همیشه دوست داشت شهرک قشنگ به نظر برسه . وقتی این مقاله رو خواند برای تمام جلوی در خونه ها از سنگ فرش\sاستفاده کرد\s

  1399/04/15