صفر تا صد فرشینه بافی در منزل

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاه های دکوراسیون داخلی اطراف منزل شما...کلیک کنید

صفر تا صد فرشینه بافی در منزل


یادگیری حتی یک هنر ، برای هر فرد لازم و ضروری است ، هنری که بتوان در اوقات بیکاری ، باعث سرگرم شدن شما شود یا حتی هنری که در نهایت بتوان با آن کسب درآمد کرد ، قالی بافی ، نقاشی ، موسیقی ، و حتی فرشینه بافی و ... از انواع متعدد هنر هایی هستند که می توان آن ها را فرا گرفت و با آنها درآمد خوبی به دست آورد .
هر کاری برای شروع نیاز به یک سری وسایل دارد ، برای مثال ، هنر نقاشی نیاز به بوم ، قلم ، رنگ و .. دارد یا هنر موسیقی نیاز به تهیه ادوات موسیقی دارد . فرشینه بافی نیز از این قضیه مستثنی نیست و برای شروع به فرشینه بافی باید یکسری وسایل همچون ، قلاب و تور فرشینه بافی و کاموا تهیه کرد . 
برای شروع به کار فرشینه بافی ، ابتدا لازم است که طرحی که مورد نظر شما هست را با استفاده از یک ماژیک بر روی تور فرشینه بافی رسم کنید و پس از آن ، نوبت به برش کاموا می رسد ، در نظر داشته باشید که باید کاموا مورد نظر را به صورت مساوی برش دهید و بهتر است که برای گره نخوردن یا پخش نشدن برش های کاموا ، آن را در یک ظرف مناسب به صورت منظم قرار دهید . 
حال نوبت به قلاب فرشینه بافی می رسد ، قلابی که برای فرشینه بافی بسیار مناسب است ، قلابی است که سر آن کمی کج است و شما باید یکی از همان برش های کاموا را دو لا کنید و به سر قلاب ببندید ، و سپس از داخل تور فرشینه بافی آن را رد کنید ، و باقی کاموا را دور همان حلقه گره بزنید . همانطور که متوجه شدید فرشینه بافی ، کاری بسیار راحت و آسان می باشد ، چرا که شما از ابتدا تا انتهای کار باید همین امر را تکرار کنید و بنا بر طرحی که مدنظر تان است ، از رنگ های مختلف کاموا استفاده کنید .
یکی از نکاتی که در صورت تمایل می توانید آن را رعایت کنید ، این امر است که ، گاهی در قسمت هایی از طرح فرشینه بافی مورد نظرتان تمایل دارید که پرز وجود نداشته باشد مثلا اگر طرح شما یک تصویر باشد ، تمایل دارید که صورت و اجزای آن بدون پرز باشد و قسمت لباس آن تصویر دارای پرز باشد ، برای اینکار شما می توانید بر عکس ، عمل کنید ، یعنی به این صورت که پرز ها دیگر روی کار نیفتند و پشت کار باشند و روی کار فقط گره مشخص باشد ‌.
گاهی اوقات ، تمایل دارید فقط با استفاده از وسایل موجود در خانه ، یک اثر هنری خلق کنید . مثلا به جای استفاده از تور فرشینه بافی از گونی استفاده کنید ، یا به جای تهیه قلاب مخصوص فرشینه بافی ، از قلاب های معمولی استفاده کنید ، به این صورت که ، همانطور که در فوق نیز ذکر شد طرح نورد نظر خود را بر روی گونی بکشید و قلاب را از زیر دو رشته از قسمت های گونی رد کنید و شروع کنید به بافتن کاموا به گونی . و حتما در این روش توجه داشته باشید که مبادا فضای خالی بین کاموا ها به وجود آید و همچنین برای زیباتر شدن کار در پایان یا پس از بافت هر قسمت ، می توانید سطح آن را با استفاده از قیچی یک دست و اندازه کنید .
از جمله کاربرد هایی که فرشینه بافی دارد ، این موارد هست که شما می توانید در نهایت از اثر هنری خود به عنوان پادری یا حتی به عنوان یک دیوار آویز استفاده کنید .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : صفر تا صد فرشینه بافی در منزل

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •