سبک اسکاندیناوی واقعا به چه معناست؟

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
سبک اسکاندیناوی واقعا به چه معناست؟
سبک اسکاندیناوی واقعا به چه معناست؟
سبک اسکاندیناوی واقعا به چه معناست؟
سبک اسکاندیناوی واقعا به چه معناست؟
 


( مقاله ترجمه شده از سایت معتبر خارجی )
 
عناصر اصلی طراحی اسکاندیناوی چیست؟
 
عناصر اصلی طراحی اسکاندیناوی به اندازه خود طرح ساده هستند. بر سه نکته عمده تمرکز دارد:
 
خطوط تمیز و ساده
 
این زیبایی شناسی بر روی خطوط تمیز، ساده، مینیمالیسم و ​​عملکرد بدون فدا کردن زیبایی است. اولین بار در دهه 1950، تقریباً همزمان با رواج سبک مدرن در آمریکا و اروپا، مورد توجه قرار گرفت.
 
بدون درهم و برهمی
بخشی از چیزی که آن را از نظر زیبایی شناختی بسیار دلپذیر می کند، عدم بهم ریختگی آن است. شما هیچ چیز اضافی را در اتاق های سبک اسکاندیناوی پیدا نخواهید کرد. در عوض، همه چیز جای خود را دارد و چاچک های غیر ضروری در هیچ کجا یافت نمی شوند.
 
روشن و دلباز
 
به گزارش واشنگتن پست ، در حالی که عناصر بسیاری را با مدرن اواسط قرن مشترک است، سبک اسکاندیناوی به فضاهای روشن و مطبوع ترجیح می دهد، در حالی که فضاهای MCM تمایل دارند رنگ های تیره تر را به نمایش بگذارند و کمتر روی نور تمرکز کنند.
مردم اسکاندیناوی همچنین به طبیعت و گذراندن وقت در فضای باز اهمیت زیادی می دهند، چیزی که در این سبک منعکس شده است. کف ‌های چوبی معمولاً بدون پوشش باقی می ‌مانند و رنگ‌ های چوبی روشن‌ تر اغلب در خانه ‌های اسکاندیناوی یافت می‌شوند. و، البته، گیاهان زنده انتخاب محبوبی هستند که به بیرون از خانه وارد می شوند.
اگر صحبت از طبیعت شد، زمستان های اسکاندیناوی شوخی نیست، بنابراین ایجاد یک خانه دنج از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که در بسیاری از طرح ‌های اسکاندی، بافت‌ های گرم و جذاب (به این فکر کنید: پتو های بافتنی درشت و لهجه‌ های خز مصنوعی) پیدا خواهید کرد.
 
رنگ های اسکاندیناوی چیست؟
 
بسیاری از رنگ ‌های اسکاندیناوی به شدت به رنگ ‌های خنثی متکی هستند، به ویژه رنگ ‌های سفید روشن با رنگ ‌های مشکی و برنزه. این بدان معنا نیست که این سبک کاملاً خالی از رنگ است، اما فقط به این معناست که فضاهای کلی تک رنگ هستند و رنگ ‌هایی به عنوان قطعات برجسته در بازی نقش می ‌بندند.
با توجه به زندگی در نروژ ، وقتی صحبت از رنگ می شود، سایه  هایی مانند رژگونه و خاکستری-آبی جزو پرکاربرد ترین ها هستند . شاید به همین دلیل است که به نظر نمی ‌رسد از Millennial Pink دست بکشیم ؟ رنگ های برنزه گرم نیز به دلیل تکیه این سبک به قطعات چوب طبیعی و سایر رنگ های الهام گرفته از طبیعت مانند سبز مریم گلی در طرح های Scandi نیز محبوب هستند.
 
What Does Scandinavian Style Really Mean?
 
What Are the Main Elements of Scandinavian Design?
 
Scandinavian design’s main elements are as simple as the design itself. It focuses on three major points:
 
Clean, Simple Lines
 
This aesthetic is big on clean, simple lines, minimalism, and functionality without sacrificing beauty. It first came to prominence in the 1950s, around the same time as modern style took hold in America and Europe.
 
No Clutter
 
Part of what makes it so aesthetically pleasing is its lack of clutter. You won’t find any superfluous items haunting Scandinavian-style rooms; instead, everything has a place, and unnecessary tchotchkes are nowhere to be found.
 
Bright and Airy
 
While it shares many elements with mid-century modern, according to the Washington Post, Scandinavian style favors bright, airy spaces, while MCM spaces tend to showcase darker colors and focus less on light.
Scandinavians also deeply value nature and spending time outdoors, something that is reflected in this style. Wood floors tend to remain uncovered, and lighter wooden tones are frequently found in Scandinavian homes. And, of course, live plants are a popular choice when it comes to really bringing the outdoors in.
Speaking of nature, Scandinavian winters are no joke, so creating a cozy homestead is of the utmost importance. That’s why you’ll find warm, inviting textures (think: chunky knit blankets and faux fur accents) in so many Scandi designs.
 
What Are Scandinavian Colors?
 
Many Scandinavian colors rely heavily on neutrals, most notably bright whites with pops of black and tan. That’s not to say the style is completely devoid of color, though, just that the overall spaces tend to be monochromatic, with hues coming into play as accent pieces
When it does come to color, shades like blush and gray-blue are among the most frequently used, according to Life in Norway. Perhaps that’s why we just can’t seem to quit Millennial Pink? Wa rm tan tones are also popular thanks to the style’s reliance on natural wood pieces, and other nature-inspired colors like sage green pop up in Scandi designs as well.
  • مرجع :https://www.apartmenttherapy.com
  • برچسب ها : سبک اسکاندیناوی واقعا به چه معناست؟

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •  

آخرین اخبار (22 تیر 1403)
پارفیکا ، وارد کننده پارکت تمام چوب طبیعی
پارفیکا ، وارد کننده پارکت تمام چوب طبیعی

شرکت های اندکی در ایران هستند که در زمینه واردات پارکت طبیعی ، فعالیت می کنند . از جمله این شرکت ها می توان به : شرکت موفق و معتبر پارفیکا اشاره کرد .

با شرکت ژیوار وارد کننده کالای دکوراسیون داخلی آشنا شویم
با شرکت ژیوار وارد کننده کالای دکوراسیون داخلی آشنا شویم

شرکت معتبر و موفق ژیوار ، شرکتی قدیمی و بزرگ در ایران می باشد که در زمینه واردات آلبوم های کاغذ دیواری ، فعالیت می کند و همواره محصولاتی با کیفیت و درجه یک ، در بازار عرضه می نماید ( لازم به ذکر است که : این شرکت معروف ، وارد کننده انحصاری پاررکت لمینت زینت نیز می باشد ) .

کافه عمارت پر طرفدار فولک
کافه عمارت پر طرفدار فولک

کافه عمارت زیبای فولک ( با کادری مجرب و حرفه ای و مدیریتی عالی ) ، واقع در : محدوده دانشگاه تهران ، خیابان قدس ، بالا تر از خیابان ایتالیا ، بن بست امیر شاهی ، پلاک هفت ، از جمله پر طرفدار ترین و خاص ترین کافه عمارت های تهران می باشد ، که همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۲۳:۳۰ دقیقه ، پذیرای عموم مشتریان عزیز می باشد . مشتریان محترم می توانند پیش از حضور در این کافه ، با برقراری تماس با این مجموعه ، میز مورد نظر خود را رزرو کنند .

چند راه  برای اینکه کسب و کار خود را بدون مشکل در زمان دور نگه دارید
چند راه برای اینکه کسب و کار خود را بدون مشکل در زمان دور نگه دارید

. به آنها اطلاع دهید که چه تاریخی دور خواهید بود و اگر دفتر شما برای تعطیلات بسته می شود، تاریخ هایی که در سال جدید بسته می شود و بازگشایی می شود.

شرکت درودگران تولید کننده لمینت و ابزارآلات پارکت
شرکت درودگران تولید کننده لمینت و ابزارآلات پارکت

شرکت جوان و معتبر درودگران ( که در گذشته با نام نمایندگی لمینت ایگر آلمان فعالیت می نمودند ) ، در سال 1398 به جرگه تولیدکنندگان پارکت لمینت های با کیفیت و آبزار آلات آن پیوسته و خود را ، برای رقابت بسیار سنگین پارکت لمینت های ایرانی با رقبای سرمایه دار آماده می کنند .

آلبوم زیبای گلدن استار ۳ شرکت آرشا دکور
آلبوم زیبای گلدن استار ۳ شرکت آرشا دکور

شرکت معروف آرشا دکور ، یکی از معتبر ترین و فعال ترین شرکت های وارد کننده آلبوم های کاغذ دیواری می باشد که ، که همواره محصولاتی بی نظیر و با کیفیت وارد و در بازار ، عرضه می کند .

آلبوم کاغذ دیواری کازابلانکا شرکت اریکا
آلبوم کاغذ دیواری کازابلانکا شرکت اریکا

شرکت معتبر و موفق اریکا ، در دهه اخیر با پشتوانه نام بزرگ ایدی ، در امر واردات آلبوم های کاغذ دیواری فعالیت خود را آغاز نمود . همیشه نام ایدی با نام کارخانه بزرگ گرانتیل و همچنین با نام آقایان قهرمانی ، همراه می باشد .

 آلبوم های پر طرفدار شرکت آریو دکور
آلبوم های پر طرفدار شرکت آریو دکور

شرکت معتبر آریو دکور ، شرکت جوان ، فعال ، منظم و با تجربه ای می باشد که در دهه اخیر فعال شده است . این شرکت معروف ، از تجربه دیگر شرکت های موفق در این حرفه ، استفاده نموده و به همین سبب اینک همچون شرکتی کاملا حرفه ای عمل می کند .

با شرکت پدیده تولید کننده انواع پرده  آشنا شویم
با شرکت پدیده تولید کننده انواع پرده آشنا شویم

شرکت معتبر پدیده ، از تولید کننده های برتر و موفق انواع و اقسام پرده ها ، همچون : پرده زبرا ، پرده دومکانیزم ، پرده کرکره ، پرده دی کی ، پرده شید ساده ، اسکرین و بلک اوت ، می باشد .

آلبوم کاغذ دیواری ماهتیسا شرکت وان تو وان
آلبوم کاغذ دیواری ماهتیسا شرکت وان تو وان

شرکت جوان و معتبر وان تو وان ، از جمله جوان ترین شرکت هایی می باشد که در زمینه واردات آلبوم های کاغذ دیواری فعالیت می کند ( دفتر و انبار مرکزی این شرکت ، در تهران است ) .