انواع پرده برای بخش های مختلف خانه

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش فروشگاههای دکوراسیون روی نقشه اطراف منزل شما...کلیک کنید

انواع پرده برای بخش های مختلف خانه


زیبایی هر خانه ای در انتخاب درست لوازم و خصوصا چیدمان آن بر حسب آن محیط خلاصه می شود  ، مثلا مبل های سلطنتی برای اتاق پذیرایی یا مبل های راحتی برای اتاق نشیمن مناسب هستند ، یا حتی نوع فرش اتاق خواب ها با اتاق پذیرایی و یا موارد دیگر از مورد هایی هستند که باید آن ها را رعایت کنیم تا خانه ای زیبا و دلنشین داشته باشیم .
اما یکی دیگر از عواملی که باید در تهیه آن دقت کافی داشته باشیم ، پرده هست ، خانه ای که پرده ندارد گویی چیزی در آن کم است و خانه خالی نشان داده می شود این پرده ها هستند که خانه را هم کامل و هم زیبا نشان می دهد به طوریکه حتی اگر نقصی نیز در خانه وجود داشته با انتخاب یک پرده درست می توان از آن چشم پوشی کرد .
اما نکته ای که باید در هنگام خرید پرده در نظر داشت ، انتخاب یک پرده مناسب با محیطی است که قرار است آن را آنجا نصب کنیم. مثلا انتخاب یک پرده سلطنتی برای آشپزخانه کار اشتباهی است و یا حتی نصب پرده اتاق خواب در اتاق نشیمن نیز کار نادرستی است .
برای داشتن یک انتخاب درست باید با انواع پرده ها آشنا شد تا بتوان برای هر قسمت خانه ، پرده مخصوص آن قسمت را تهیه کرد ، برای مثال برای اتاق پذیرایی خصوصا اتاق هایی که سقف آن ها کوتاه است می توان از پرده های پیلی دار استفاده کرد ، چرا که با تهیه و نصب این نوع پرده ، می توان به راحتی با هر دکور و چیدمانی که منزل شما دارد ، تناسب را برقرار کنید و مهم تر اینکه زیبایی خاصی را به اتاق پذیرایی شما می بخشد .  یا حتی می توانید برای اتاق پذیرایی خود از پرده های ترکیبی استفاده کنید ، اما با این شرط که سعی کنید یک تناسبی را بین رنگ غالب در منزل خود با پرده ها ایجاد کنید تا با یک دیگر همخوانی داشته باشند و منزل شما را زیبا تر کنند .
در مورد آشپزخانه نیز باید به این نکته اشاره کرد که استفاده از پرده های کرکره ای در آشپزخانه ، کار بسیار نادرستی است ، چرا که آشپزخانه محل تجمع تمام چربی ها است و همین امر باعث می شود که چربی های موجود در این محیط جذب پرده کرکره ای شود . بهترین انتخاب برای آشپزخانه شما ، پرده های بالا رونده است ، چرا که این پرده ها با تمامی سلایق سازگار هستند ، اگر شما تمایل دارید که نور کافی به آشپزخانه شما بتابد و دوست ندارید از پرده های دست و پا گیر استفاده کنید ، انتخاب پرده های بالا رونده ، انتخابی درست و به جا است ، حتی می توانید با انتخاب این پرده از شعله ور شدن آتش در محیط آشپزخانه جلوگیری کنید .
اما در مورد پرده مناسب برای اتاق خواب باید چند نکته را در نظر گرفت ، برای مثال ،پرده برای اتاق عروس است یا اتاق کودک ؟ متراژ اتاق بزرگ است یا کوچک ؟ نور گیر مناسبی دارد یا خیر؟ برای مثال اگر اتاق دارای نور گیر‌ مناسبی نیست و شما تمایل دارید که جلوی نور آفتاب را نگیرید ، بهتر است از پرده های حریر استفاده کنید ، یا اگر تمایل دارید برای اتاق فرزند تان یک پرده مناسب خریداری کنید ، بهترین نوع پرده ، پرده های فانتزی است ، چرا که هم باعث جذابیت اتاق خواب می شود و هم با روحیه و سلیقه فرزند شما متناسب است . توجه داشته باشید در هنگام خرید پرده برای اتاق خواب ، دیگر وسایل موجود در اتاق را نیز در نظر داشته باشید ، مثلا اگر اتاق فرزند شما ، تخت و کمد و .. وسایل صورتی دارد ، پرده ای تهیه کنید که ترکیب زیبا و جذابی به اتاق خواب فرزند تان بدهد .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : انواع پرده برای بخش های مختلف خانه

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •