نحوه درست کردن بستنی میوه ای

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
نحوه درست کردن بستنی میوه ای

بستنی از معدود خوراکی هایی هست که بسیار محال است کسی آن را دوست نداشته باشد و نوش جان نکند . این خوراکی خوشمزه طرفداران بسیار زیادی دارد از کودکی دو سه ساله تا یک کهنسال همه و همه عاشق این خوراکی جذاب هستند  اما شاید برای شما جالب باشد که این خوراکی خوشمزه چگونه وارد زندگی های ما شد و این همه طرفدار پیدا کرد. 

در قدیم الایام  بستنی همان آب یخ زده یا نوشیدنی های یخ زده بود که در آسیا طرفداران بسیاری داشت و بیشترین مصرف برای آسیا بود .. تا جایی که اسکندر کبیر به قدری عاشق این خوراکی دلنشین بود که زیر دستان خود را به کوه های ی  سردسیر می فرستاد تا برایش یخ و برف بیاورند و آن برف و یخ ها را با عسل یا پوره میوه ها و حتی عسل مخلوط کنند و او بنوشد ..

و همچنین مارکوپلوی معروف  روش تهیه این یخ های خوش طعم را به اروپا برد و یک کافه دار ایتالیایی در پاریس برایی اولین بار این یخ های خوش طعم را به مردم عرضه می کرد‌ ..

بعد از آن این یخ های طعمدار و خامه های یخ زده یا همان بستنی ها راه سفر به سمت قاره آمریکا را گرفته و برای اولین بار فرمانده مریلند از میهمانان خود با بستنی پذیرایی کرد..

اما در ایران مردم افشرده انگور را بر روی یخ یا برف می ریختند و در فصل های گرم سال نوش جان میکردند . 

این روند گذشت و گذشت تا ماشین های بستنی ساز اختراع شد و کار مردم برای تهیه بستنی آسان تر شو دسترسی به بستنی راحتتر.. 

تا اینکه ما اینک با خیال راحت می توانیم در بستنی فروشی ها یا کافه ها و یا حتی در منزل این بستنی های خوشمزه را نوش جان کنیم..  نوع دیگر از بستنی ، بستنی میوه ای است که با هر میوه ای که دوست دارید می توانید آن را  در منزل  خود به راحتی درست کرده و نوش جان کنید . برای تهیه یک بستنی میوه ای فوق العاده ، می توانید بسته به میل خود از یک نوع میوه یا مخلوطی از طعم ها و میوه ها استفاده کنید . 

بدین صورت که میوه هایی که کاملا رسیده اند را خرد می کنیم و درون مخلوط کن میریزیم  تا به شکل پوره در بیایند و به خاطر داشته باشید که نصف پیمانه شکر هم به میوه های خرد شده اضافه کنید و بگذارید خوب میوه ها و شکر مخلوط شوند ، برای اینکه این مخلوط خوب غلیظ  شود ، مخلوط میوه ها و شکر را در ظرفی ریخته و روی شعله قرار می دهیم و مدتی هم می زنیم و وقتی غلیظ شدند شعله را خاموش کرده و دست نگه می داریم تا خنک شود. و بعد به مواد دیگر اضافه کنید .

در این فاصله یک عدد تخم مرغ را با هم زن برقی در یک جهت هم میزنیم تا حالتی مثل کف پیدا کند و پس از ان ،  نصف دیگر پیمانه شکر را به همراه نمک و وانیل به تخم مرغ اضافه می کنیم و آنقدر هم میزنیم تا حجم آن دو برابر شود و حالتی کشسانی به دست بیاورد . 

و در مرحله بعد یک پیمانه ماءالشعیر  را کم کم به مواد اضافه می کنیم، به یاد داشته باشید که باید درجه هم زن را کم کنیم و به هم زدن ادامه می دهیم .. سپس در ظرفی دیگر  دو پیمانه خامه را با هم زن برقی خوب هم می زنیم و وقتی که خوب فرم گرفت آن را به دیگر مواد اضافه می کنیم و در یک ظرف در دار حدود دو الی سه ساعت فریزر  میگذاریم بماند و بعد از گذشت این مدت زمان دوباره مواد را هم میزنیم و میگذاریم در فریزر ، این روند را سه بار انجام میدهیم و در بار آخر میگذاریم بیست و چهار ساعت ظرف در فریزر بماند .. به خاطر داشته باشید که اگر با دستگاه بستنی ساز اینکار را انجام دهید نیاز به هر سه ساعت هم زدن نیست و نکته دیگر اینکه نباید بستنی یخ  بزند و علت اینکه هر سه ساعت یک بار آن را ام میزنیم همین است .
 
بهترین بستنی فروشی های شهرتان کدامند؟ کلیک کنید
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : نحوه درست کردن بستنی میوه ای

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  دنا

  چه خول که مواد افزودنی هم نداره

  1399/04/31

 • #

  نیما

  من عاشق بستنی هستم حالا هر مدلی میخواد باشه

  1399/04/31

 • #

  سیما

  بچه های من بستنی میوه ای خیلی خیلی دوست دارن . اونم بستنی که تو خونه درست کنیم سالم و طبیعی

  1399/04/13

 • #

  هما

  آخ جوووون بستنی . عاشقشم

  1399/04/13

 • #

  کامیار

  چقدر خوب تو خونه بستنی میوه ای درست میکنیم..ممنوم از مقاله خوبتون مپ استار

  1399/03/28