• اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
سوشی ها

با شنیدن نام سوشی اکثر مردم یاد کشور ژاپن و یا حتی رستوران های داخل کشور می افتند که این غذا در منو آن ها جایی کسب کرده است ، غذایی که در ذهن اکثریت مردم فقط یک نوع است و آن هم سرو کردن ماهی خام هست .

درست است که با  شنیدن نام سوشی اکثریت مردم به یاد ژاپن می افتند اما به این معنی نیست که این غذای دلچسب فقط در یک کشور خاص سرو می شود ، بله ، سوشی از مشهور ترین و پرطرفدارترین فینگر فود های ژاپن است اما امروزه در اکثر نقاط جهان این غذا آماده سرو کردن می باشد ، و هر گس با هر نوع سلیقه و دستور پخت خاص خود این غذا را درست می کند .

اما نکته دیگر در مورد سوشی ها این مورد است که می توان دیدگاه مردم را از اینکه فقط سوشی را مختص به غذایی می شناسند که ماهی خام است تغییر داد ، چرا که ماده اولیه و زیر بنای سوشی برنج است که همه کشور ها سعی می کنند برنج را به شیوه ای ژاپنی ها آماده طبخ کنند  و ممکن است حتی ماهی خام وجود نداشته باشد ، و یا حتی ممکن است به جای ماهی خام از انواع میگو ها و جلبک های دریایی به همراه سبزی خاصی استفاده شود.
اما شاید این مسئله ذهن تان را درگیر کند که اصلا چرا باید سوشی میل کرد؟ مگر فایده ای دارد ؟ و سوالایتی از این قبیل ، باید گفت که بله سوشی فواید فوق العاده ای برای بدن دارد که از جمله این فواید می توان به : پیشگیری از کم کاری تیروئید اشاره کرد که به علت غنی بود سوشی از ید باعث می شود عملکرد تیروئید بهبود یابد. و یا مورد دیگر ، کمک به کاهش وزن است ، ممکن است شما علاقه شدیدی داشته باشید که در یک رستوران غذا میل کنید اما به جای روی آوردن به غذا های چرب و خصوصا فست فود ها بهتر است سوشی میل کنید چرا که این غذا بدون روغن و همراه با مواد مغذی طبخ می شود و بسیار برای کاهش وزن مفید است. مورد دیگر از فواید سوشی ها ، وجود کلسیم فراوان در آن است که باعث می شود دوران پیری راحت و خوبی داشته باشید چرا که مصرف کلسیم جلوگیری می کند از بروز پوکی استخوان خصوصا در دوران کهنسالی .و همچنین ذکر این نکته خصوصا به بانوان لازم است که اگر دچار کمبود آهن در بدن خود هستند ، مصرف سوشی به علت وجود مقادیر زیادی آهن موجود ، باعث رفع کم خونی  آنان می شود ، فواید سوشی به اینجا ختم نمی شود و موارد بسیاری دارد.

اما بهتر است با انواع سوشی ها آشنا شویم : ساشیمی از انواع سوشی ها است که نوعی ماهی هست و حدود سه یا پنج برش نازک از آن کافیست تا به همراه مواد دیگر چه به صورت خام و یا پخته شده سرو شود.
هوسوکامی ، نوع دیگری از سوشی ها است ، که از موادی چون برنج و جلبک دریایی برشته شده برای تهیه آن استفاده می شود .

چیراشی ، نوعی سوشی است که تنها ماهی یا تنها برنج نیست ، بلکه ماهی به همراه برنج در کاسه ای سرو می شود.

گوانگ نگری ، نوع دیگری از انواع بی شمار سوشی ها است ، که در آن میگو یا جلبک دریایی و یا حتی ماهی به صورت برشی نازک به همراه برنج سرو می شود. و ...

نکته مهم در مورد سوشی ها این است که هرکدام به شکل و فرمی مطابق با اسم آنها سرو می شوند یکی رول ، یکی شبیه قایق و دیگری در کاسه .. می توان با رقتن به رستوران های خاص این غذای بینظیر را نوش جان کنید .
 
بهترین سوشی ها در کدام رستوران پخته میشود؟کلیک کنید
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : سوشی ها

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  نگین

  من 11 سال در ژاپن زندگی کردم واقعا سوشی هایی پخته میشه که مزه جون میدند..حتما سوشی ها رو امتحان کنید

  1399/03/21