طراحی داخلی خانه های کوچک

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

طراحی داخلی خانه های کوچک

افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند برای طراحی و بازسازی منزل خود بسیار دچار مشکل می شوند و دغدغه ی زیادی دارند، در حالی که اگر از افراد مجرب و متخصص کمک بگیرید و در ایجاد طراحی دقت لازم را لحاظ کنید، قطعا شاهد ایجاد دکوراسیونی بی نظیر و شیک در منزل خود خواهید بود. امروزه اکثر خانه ها، اپارتمانی شده و متراژ ها نیز کوچک هستند که اگر طراحی ان ها به خوبی صورت نگرفته باشد باعث شلختگی و بی نظمی در خانه می شود و ظاهر ان را نازیبا می کند.
یکی از مواردی که در طراحی و دکوراسیون منزل بسیار مهم است ، این است که رنگ تمامی وسایل و چیدمان ها بایستی روشن باشد و در هماهنگی باهم قرار داشته باشد. چرا که برخی از افراد مایل هستند که از رنگ های گرم برای خانه ی خود استفاده کنند که در نتیجه این انتخاب نادرست با کوچک به نظر رسیدن فضا منجر می شود. بعد از اینکه رنگ مناسب را برای دکور خود انتخاب کردید، حال نوبت ان فرا می رسد که وسایل خود را در جای مناسب قرار دهید و یک چینش خوب داشته باشید،به این نکته مهم  توجه داشته باشید که اتاق پذیرایی و نشیمن از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، که بایستی به درستی دکوراسیون در ان ها انجام شود، از وسایل مهم اتاق پذیرایی می توان به تلویزیون ومبلمان اشاره کرد.
اینگونه از وسیله ها بهتر است که در جای درست خود قرار بگیرند،برای مثال می توان گفت که برای چنین منازلی استفاده از مبلمان ال شکل بسیار مناسب است و می تواند حتی فضای کمتری بگیرد.
برای تلویزیون هم می توانید از میز های دیواری استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال کند، حتی می توان از میز تلویزیون های دیواری استفاده کنید که دارای قفسه های متعدد بوده و به شما این امکان را می دهد که وسایل دکوری خود را بر روی ان قرار دهید و فضا را زیباتر کنید.
برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ها نیز، بهتر است که از تخت خواب های تاشو استفاده کنید تا فضا گرفته نشود،هم چنین بایستی از قرار دادن وسایل اضافی در اتاق خواب پرهیز کنید.
اشپزخانه یکی دیگر از قسمت های خانه است که دکوراسیون ان تاثیر بسزایی در فضای خانه دارد، اگر اشپزخانه شما کوچک است بایستی از تعداد بیشتر کابینت استفاده کنید تا بتوانید تمامی وسایل خود را درون ان ها بچینید.
هم چنین این نکته را در نظر داشته باشید که از رنگ های روشن برای کابینت های خود استفاده کنید و نورپردازی مناسبی را در این مکان اجرا کنید.
می توان در اشپزخانه ، از گاز رومیزی و ماکروفر توکار و هم چنین برای اینکه فضای زیادی اشغال نشود از یخچال فریزر دو طبقه استفاده کنید.
در قسمت اتاق پذیرایی نیز بایستی از نور طبیعی که از پنجره ها به داخل می اید و هم چنین از نورپردازی بیشتر لامپ ها استفاده کرد تا فضا روشن تر باشد  و دلباز تر نمایان شود، نوع پرده هایی که برای خانه در نظر میگیرید نیز مهم است و نباید خیلی ضخیم و حتی تیره باشد.
اگر مایل هستید که در قسمتی از خانه، از میز ناهار خوری استفاده کنید، می توانید از نوع کم‌جا و تاشو ی ان استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی دوچندان ، فضای کمتری را نیز اشغال کند.
از پوشاندن دیوار با تعداد زیادی تابلو نیز خودداری کنید و خیلی دیوار را شلوغ نکنید، رنگ دیوار ها نیز بهتر است روشن باشد، رنگ های روشن باعث منعکس کردن نور نیز می شوند و فضا را بزرگتر نشان می دهند.
با استفاده از مشاوران طراحی و دکوراسیون می توان بهترین چیدمان را برای منزل خود در نظر بگیرید.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : طراحی داخلی خانه های کوچک

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •