چگونه اتاق نوزاد را به اتاق کودک تبدیل کنیم؟

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

چگونه اتاق نوزاد را به اتاق کودک تبدیل کنیم؟

حال که فرزند دلبند شما بزرگتر شده و دیگر نوزاد نیست، بهتر است که چیدمان و دکوراسیون اتاق او را تغییر دهید تا نیاز های مربوط به او برطرف شود، که این تغییرات باید به صورت جداگانه اعمال شود، برای مثال بایستی این فضاها به گونه ای باشد که یک قسمت برای بازی، یک قسمت برای خواب، یک فضا برای مطالعه و دیگر اینکه قسمتی راهم برای وسایل کودک اختصاص دهید.
کودکی که در حال رشد است اغلب از وسایل رنگارنگ خوشش می اید و هم چنان که بزرگتر می شود، می تواند در کنار موارد دیگر، در چیدمان و نحوه قرار گرفتن وسایل نظر بدهد و مواردی که دوست دارد را انتخاب بکند تا اتاقش به این شیوه طراحی گردد، درنتیجه این ها باعث خوشحالی و هیجان زده شدن کودک می شود.
برای اینکه کودک در اتاق ارامش داده باشد، و هم چنین احساس امنیت بکند بهتر است که تخت خواب او در جای بسیار ارامی قرار داشته باشد تا بتواند به خوبی استراحت کند و خواب ارامی داشته باشد.
یکی از بیشترین زمان هایی که یک کودک می گذارند، در تخت خواب است ، در نتیجه بهتر است که تخت خواب به صورت اشکال مختلف و خلاق ایجاد شود و حتی می توان تخت های فانتزی کودک را از فروشگاه های مربوطه خریداری کرد، که در واقع این اشکال فانتزی می تواند چیزی شبیه به قایق، ماشین، خانه چوبی، و غیره باشد.
هم چنین بایستی در اتاق خواب او وسایل اسباب بازی را در قسمتی قرار دهید که کودک توان دسترسی به ان را داشته باشد، چرا که در این سن، کودک فعالیت و جنب و جوش بالایی دارد ، پس فضای اتاق نیز باید طوری طراحی شود، که جای زیادی برای بازی کودک فراهم شود .
می توانید برای پنجره ی اتاق کودک از پرده های کرکره ای در طرح های فانتزی و با اشکال مختلف کاراکتر های انیمیشن ها استفاده کنید و یا حتی می توانید تصویر فرزندتان را سفارش داده و بر روی پرده ایجاد کنید. لازم نیست که اتاق کودک را خیلی با قالیچه و فرش های مختلف پر کنید، بلکه بهتر است کف اتاق را تنها با یک فرش به اندازه و یا یک موکت خوب و نرم و گرم مفروش کنید.
یکی دیگر از کارهایی که می توان برای اتاق کودک انجام داد، استفاده از وسایل دکوری می باشد، که برای مثال می توان از دکوری های چوبی نام برد که باعث سرزندگی در فرد می شود، که شما می توانید این اشیاء دکوری را در شلف و یا به صورت اویزان از سقف استفاده کنید. و یا حتی می توانید بر روی دیوار اتاق کودک خود از تابلو های هنری زیبا استفاده کنید، البته در نظر داشته باشید که خیلی اتاق را شلوغ نکنید.
هر چه کودک بزرگتر می شود احتیاج به درس خواندن و مطالعه در او بیشتر می شود که می توانید برای اتاق او یک میز تحریر نیز در نظر بگیرید، و یک چراغ مطالعه ی زیبا نیز بر روی ان قرار دهید تا با خیال راحت مطالعه کند.
در کنار تخت کودک خود چراغ شب خواب نیز تهیه کرده وقرار دهید چرا که ممکن است فرزند شما بخواهد که نور کمی به هنگام خواب در اتاق خود وجود داشته باشد و یا بخواهد کمی مطالعه کند.
حتما در اتاق فرزندتان ، اینه قرار دهید و این اینه را مطابق با سبک دکوراسیون اتاق خریداری کنید و هر جا که فرزندتان دوست داشت، برای او نصب کنید.
اگر اتاق کودک شما کوچک است و فضای کمی دارد می توانید از تخت های تاشو استفاده کنید به طوری که طراحی ان در شب هنگام با بازگشایی لولا ، تخت شده و صبح هنگام با بستن ان بتوان از شلف ها و میز و کمد ان استفاده کرد.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : چگونه اتاق نوزاد را به اتاق کودک تبدیل کنیم؟

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •