پنل های کامپوزیت تنه چوب گردو ، پنل های باکیفیت و عایق رطوبت

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

پنل های کامپوزیت تنه چوب گردو ، پنل های باکیفیت و عایق رطوبت

پانل های کامپوزیتی نوعی ساندویچ پانلی یا همان پنلی هستند که در طرح های مختلفی ساخته می شوند که در ساخت ان ها از متریال  مختلفی نیز استفاده شده است، پنل های کامپوزیتی از مصالح ساختمانی می باشند که برخی از ان ها از نوع الومینیوم و فلز بوده و برخی دیگر از نوع چوب می باشند، ساختار این پنل ها از سه لایه ساخته شده است که درست همانند ساندویچ طراحی و ساخته شده اند.
هسته ی مرکزی ان ها از فوم می باشد که با توجه به نوع کاربرد ان ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند، در واقع می توان گفت که معمولا ضخامت ان ها چیزی حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلی متر است و در تولیدشان از موادی استفاده شده که ترکیبات ان ها در واقع باعث همین عایق بودنشان شده است.
باید توجه داشته باشید که این پنل های کامپوزیتی باعث کاهش هزینه ها نیز می شود و کاملا مقرون به صرفه می باشند، اما در کنار و در مقایسه با وسایل و تجهیزات سنتی ، گران تر می باشند ، در حالی که به دلیل داشتن ویژگی های عالی برای خرید مناسب تر و با ارزش ترند.
پنل های کامپوزیتی در کیفیت و طرح بی نظیر و بی بدیل هستند و دارای رنگ های گوناگونی می باشند، و می توان از ان ها در قسمت نمای خارجی ساختمان استفاده کرد، علاوه بر این قسمت، از ان ها در دیواره های زیرگذر ها، کانکس ها و زیبا سازی شهری، پارتیشن بندی و غیر نیز استفاده می شوند.
وقتی این گونه از مصالح به صورت تکی تولید می شوند در هنگام بازسازی منزل و یا حتی در هنگام تخریب ان ، می توان به راحتی جداسازی شوند و در ان سازه قرار بگیرند. اینگونه مصالح به قدری مقاومت و دوام بالایی دارند که در برابر باد شدید و طوفان اسیبی نمی بینند و می توانند حتی فشار زیادی را نیز تحمل کنند.
یکی از ویژگی های اساسی این پنل های کامپوزیتی چوبی این است که به راحتی و توسط نصاب ، نصب و اجرا می شوند، از طرفی هم سبک بودن این کامپوزیت ها جزء ویژگی های مثبت ان ها بوده که کار با ان ها را اسان کرده است. که در واقع این مسئله باعث شده است که حتی در سطح شهر نیز بتوان از این پنل های کامپوزیتی نیز استفاده کرد و از انواع ان ، بهره برد.
بزرگترین مزیتی که پنل های کامپوزیت چوبی دارند ، در واقع سازگاری ان ها با محیط زیست می باشد که در صورت خدشه دار شدن و دور انداخته شدن اسیبی به محیط نمیزند. این کامپوزیت ها در اصل در برابر پوسیدگی های طبیعی، سرما، گرما، حمله ی حشرات، و هم چنین قارچ ها مقاومت بالایی دارند و اصیل و با کیفیتند. 
این محصول در واقع در بازار نوظهور می باشد و به دلیل انعطاف خوبی که دارد ، کاربرد های فراوانی دارد و به دلیل داشتن مزیت های فراوان بسیار مورد خرید و فروش و تجارت قرار می گیرد.
دو روش کلی نیز برای ضد اتش کردن کامپوزیت ها وجود دارد که یکی از ان ها ، اشباع فشار چوب از طریق مواد شیمیایی ابزی،و یا مواد محلول در اب الی بوده و دیگری پوشاندن سطح این چوب ها از مواد غیر قابل اشتعال می باشد.
این کامپوزیت های منحصر بفرد ، در کشور های اروپایی دارای تاریخچه قدیمی تری می باشند که به سال ۱۹۱۴ برمیگردد و برای انواع قسمت ها کاربرد داشته است و روز به روز به بهتر شدن و با کیفیت تر شدن ان تلاش فراوانی شده و سعی شده است که کاملا متناسب با قوانین هوای پاک و تمیزی محیط زیست تولید و پرداخته شود.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : پنل های کامپوزیت تنه چوب گردو ، پنل های باکیفیت و عایق رطوبت

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •