نگاهی متفاوت بر دنیای کابینت های هایگلاس و پلی گلاس

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #

نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

نگاهی متفاوت بر دنیای کابینت های هایگلاس و پلی گلاس

کابینت ها بخش جدانشدنی اشپزخانه ها می باشند و نوع و طرح ان ها بسیار برای دکوراسیون و طراحی منزل و اشپزخانه مهم است و ضرورت دارد که افراد برای تهیه کابینت ها از متخصصین استفاده کرده و با ان ها مشورت کنند. امروزه کابینت ها در دو نوع هایگلاس و پلی گلاس از فروش بیشتری برخوردار بوده و خواهان بیشتری دارد، از طرفی اغلب خانه ها به سبک کلاسیک و مدرن دکور می شوند ، در نتیجه بیشتر از این موارد استفاده می گردد.
کابینت های ام دی اف از نوع روکش دار پلی گلاس ، شفاف می باشند و همانند شیشه بنظر می رسد. این کابینت ها از پلی کربنات ساخته شده، و با اینکه شبیه به شیشه است اما نسبت به شیشه محکم تر و با دوام تر است.
حال اگر به هایگلاس توجه کنید ، در یک طرف ان پوشیده شده از سلفون است و در طرف دیگر صاف و سفید مانند کاغذ می باشد، ابعاد مناسب ان حدود ۲۸۰ در ۱۲۰ بوده و ضخامت ان حدود ۱۶ میلی متر می باشد، در نظر داشته باشید که به هنگام خرید این موارد، دقت کنید تا ضد یو وی باشد چرا که اگر اینگونه نباشد در هنگام اندازه گیری و برش ، لبه ی ان ترک برداشته و می شکند.
هر چه جنس هایگلاس ها مرغوب تر و بهتر باشد، مدت زمان ماندگاری ان بیشتر می شود و اگر قسمت سفید ملامینی ان به صورت پالتی در مقابل یکدیگر قرار بگیرد، هرگز اسیب نخواهد دید.
اما می توان گفت سطح پلی گلاس نسبت به هایگلاس شفاف تر و صیقلی تر و براق تر است و نسبت به ان برتری دارد. ام دی اف های هایگلاس احتیاج به مراقبت بیشتری دارند و بایستی که توسط دستمال های نخی و پنبه ای و با استفاده از مواد شوینده ، سطح ان ها را تمیز کرد. به خاطر داشته باشید از اسید و الکل برای تمیزی ان استفاده نکنید و از موادی استفاده نکنید که باعث خط و خش این کابینت ها شود. چرا که بعد از مدتی ، کابینت های هایگلاس از شکل و شمایل خود می افتند اما در مقابل پلی گلاس ها در برابر خط و خش مقاومت بیشتری دارند.
هم چنین می توان گفت که پلی گلاس نسبت به اسید های شوینده مثل وایتکس و جوهر نمک مقاومت بیشتری دارد و هم چنین توسط سیم ظرفشویی نیز خط و خش و اسیبی نمیبیند.
رنگ براق کننده ی این کابینت ها و خاصیت ضد یو وی بودن ان ها به اندازه دو میکرون بر روی کابینت زده می شود و کاملا روی کابینت را پوشش می دهد.
بهترین نوع کابینت پلی گلاس ، الویک می باشد که ساخته شده ی اسپانیا می باشد و ضخامت ۱۷ میلی متر است و در ابعاد ۲۶۷ در ۱۲۰ ایجاد و تولید می گردد. این ورقه ها در برابر رطوبت و گردو خاک کاملا مقاوم می باشند.
این کابینت ها به دلیل مقاومت در اثر شکستی ، ایجاد سطح تیز و برنده نمی کند، در نتیجه باعث جراحت نمی شود و هم‌چنین در برابر تغییرات دمایی محیط نیز با دوام و مقاوم است.
نصب کابینت ها و قرار گیری ان ها در اشپزخانه و ایجاد محیط مناسب برای ان ها همگی باید توسط نصاب صورت بگیرد، و سعی شود که قرارگیری سینک طرفشویی و تمامی لوله کشی ها کاملا به صورت دقیق انجام بگیرد.
هم چنین بایستی تمام مواردی که ممکن است به کابینت ها اسیب بزند ، دور نگه داشته شود و از اب پاشیدن بر روی این کابینت ها خودداری کنید و دستمال تمیزکننده خود را خیلی خیس نکنید تا اسیبی نبیند.

  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : نگاهی متفاوت بر دنیای کابینت های هایگلاس و پلی گلاس

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •