جدال برتری بین لامپ های ال ای دی و اس ام دی

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

جدال برتری بین لامپ های ال ای دی و اس ام دی

در حال حاضر نورپردازی در مکان های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که در خانه باعث زیبایی دو چندان ان شده و فضا را دلباز تر نشان می دهد و اگر دقت کرده باشید در رستوران ها و مغازه و دیگر مکان های عمومی اگر از نورپردازی ویژه ای استفاده شده باشد ، همگان را به خود جذب کرده  و مورد توجه قرار خواهد گرفت.
در نتیجه بعد از اینکه افراد و خریداران رو به سوی لامپ های رشته ای زرد و سفید امدند و از ان دسته خرید کردند ، متوجه شدند که اینگونه لامپ ها مصرف بسیار زیادی داشته و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه  نیست ، پس به سمت لامپ های شلنگی اس ام دی و ال ای دی رفتند.
لامپ های ال ای دی در واقع دیود منتشر کننده نور هستند که از قدرت بالایی در ساطع کردن نور برخوردارند ، هم چنین به دلیل مقاوم بودن در برابر رطوبت و گرد و غبار بسیار پرفروش بوده و محبوبیت بالایی دارند.
البته میزان پراکندگی نور در لامپ های ال ای دی بستگی به اندازه ی ان دارد و در واقع میتوان گفت که محدودیت دارد و زمانی که جریان برق برقرار است این نوردهی وجود خواهد داشت.
این لامپ ها بسیار کم هزینه و کم مصرف بوده و عمر ان ها ۲۵۰۰۰ ساعت است و نوردهی ان به قدری خوب و قابل قبول است که می توان در زیر نور ان به راحتی رنگ ها را از هم تشخیص داد. گرمای تولید شده توسط این لامپ های شلنگی کم بوده و توسط هیت سینک خنک می شوند و این گرمای کم اسیبی به ان نمیزند. حباب دور لامپ نیز مقاوم و نشکن بوده و حتی اگر بشکند نیز ال ای دی داخل ان اسیبی ندیده و باز هم نور تولید می کند.
با این تفاوت که دیگر نور کانالیزه نمی شود و به طور پراکنده پخش نمی شود. این لامپ ها مادون قرمز و فرابنفش ندارند و هم چنین مانند دیگر لامپ ها دارای جیوه نیستند بنابراین سمی و خطرناک نخواهند بود.
در مقابل این لامپ ها، لامپ های شلنگی اس ام دی وجود دارند که بر اساس خدمات الکترونیکی پیشرفته با استفاده از لحیم کاری بدون ایجاد سوراخ ساخته و پرداخته می شوند. این لامپ ها بسیار پرنور بوده و هم چنین در برابر سرما و گرما مقاومند.
این لامپ ها بسیار بهتر از دیگر سری ها بوده و تنوع رنگ داشته و از کشسانی و انعطاف خوبی برخوردار است و به راحتی از ان در سقف های کاذب و نور مخفی در سقف و کناف می توان استفاده کرد. این لامپ های اس ام دی نیز به دلیل داشتن حجم مناسب و زاویه دید خوب بسیار پرنور بوده و موجب زیبایی فضا می شوند.
 لامپ های اس ام دی حرارت خاصی تولید نمی کنند و به همین خاطر نیازی به استفاده از هیت سینک برای خنک کردن ان وجود نخواهد داشت ، هم چنین ماژول ها و تراشه های این لامپ با دیگر سری ها فرق بسیار دارد و از یک کاتد و یک اند تشکیل یافته است.
هم چنین این لامپ ها دارای منبع داخلی بوده و در صورت قطع جریان برق می تواند مقداری از خود نوردهی داشته باشد درحالی که لامپ های ال ای دی این قابلیت را نداشتند، با این حال هر دوی این لامپ ها بسیار موردتوجه و خرید می باشند و در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
حتی امروزه با پیشرفت مد و استایل ، در برخی از لباس ها نیز از این لامپ ها برای نمای زیباتر استفاده شده است.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : جدال برتری بین لامپ های ال ای دی و اس ام دی

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •