تاریخچه داماسک , میراث دو هزار ساله

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
123

تاریخچه داماسک , میراث دو هزار ساله

شرکت اکسترم والز  وارد کننده موفق چند سال اخیر محصولات دکوراسیون داخلی  (آلبوم کاغذدیواری اورانیوم, آلبوم کاغذدیواری جنرل, آلبوم کاغذدیواری پاور) در خصوص تاربخچه داماسک در سامانه اطلاع رسانی خود مینویسد :
◻️ شاید امروزه تصور شود که داماسک یک الگوی گرافیکی تکرارشونده از نوعی گل هست، این تصور با تاریخچه واقعی داماسک خیلی انطباق ندارد.
 ◻️داماسک در اصل نوعی پارچه است که از انواع تکنیک های بافت برای ایجاد نواحی براق مختلف در پارچه استفاده می‌شود. از آنجا که بافت‌های مختلف، نور را به گونه ای متفاوت منعکس می‌کنند، بازتاب نور در قسمت‌های مختلف الگو متفاوت می‌شود. (اگر چه این روش تولید پس از انقلاب صنعتی به یک روش مرسوم تولید انواع پارچه تبدیل شد، اما در زمان قدیم پیاده کردن این موضوع روی پارچه بسیار کار سخت و دشواری بوده است)
 ◻️طرح گل‌ها و برگ‌هایی که هم اکنون به عنوان داماسک شناخته می‌شوند (برگهای آکانتوس)، در طول دوره رنسانس بیشترین استفاده را بر روی آن پارچه‌های قدیمی که با تکنیک گفته شده تولید می‌شدند، داشته‌اند. 
◻️خواستگاه تولید این نوع پارچه در حدود 300 سال قبل از میلاد در چین بوده است، اما در اوایل قرون وسطی به یک روش عمده بافندگی خصوصا در اروپا تبدیل شد.
◻️ این پارچه نام خود را از شهر دمشق گرفته است که یک بندر فعال تجاری در جاده ابریشم برای تبادل پارچه داماسک بود.کدام فروشگاههای دکوراسیون داخلی در سراسر کشور آلبومهای شرکت اکسترم والز را دراختیا ردارند؟...کلیک کنید