ایده های جذاب و ارزان قیمت تزیین دیوار پشت تلویزیون با استفاده از نمد

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #

نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

ایده های جذاب و ارزان قیمت تزیین دیوار پشت تلویزیون با استفاده از نمد 

برای داشتن یک دیوار دلنشین و زیبا و در عین حال خاص ، لزوما نیاز نیست تا هزینه های گزافی را بابت انواع و اقسام پوستر های گران قیمت و یا حتی کاغذ دیواری ها و ... صرف کرد ، بلکه می توان با کمترین هزینه و با استفاده از کمی هوش و خلاقیت ، دیوار منزل خود را تبدیل به دیواری دلنشین و خاص کنید .
همانطور که می دانید نمد ، از پشم تولید می شود ، به این صورت که در اثر ایجاد فشار زیاد و حرارت و همچنین رطوبت ، مجموع الیاف پشم تبدیل به نمد می شود . برای تزیین یک دیوار ، مثل دیوار پشت تلویزیون می توان با استفاده از نمد ، انواع و اقسام گل هایی همچون گل ، کوکب نمدی ، یا گل مینا نمدی و یا حتی گل های کوچک و زیبا را در چند دقیقه درست کرد . برای مثال اگر تمایل دارید دیوار پشت تلویزیون خود را پر از گل های زیبای کوکب کنید ، کافیست تا ، یک پارچه نمدی را به صورت نوار هایی با عرض دو تا چهار سانتی متر ، برش دهید ، ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که اندازه طول نوار های برش داده شده ، بستگی به سلیقه و تمایل شما دارد که میخواهید گل های بزرگ داشته باشید یا کوچک ، چرا که با طول بزرگتر به طبع گل کوکب بزرگتری خواهید داشت ، پس از برش نوار ها ، باید آن را تا کنید و به وسیله چسب داخل آن را بهم بچسبانید ، و سپس به کمک یک قیچی ، برش هایی یک دست و موازی بر روی طول نوار ایجاد کنید ، حال نوبت آن رسیده که نوار را بپیچانید تا به شکل یک گل در آید ، در صورت تمایل و برای زیبا تر شدن دیوار پشت تلویزیون تان ، بهتر است چندین برگ نیز برای گل های زیبای خود ایجاد کنید به این صورت که ، یک نمد سبز را به شکل برگ برش دهید و دور آن را به وسیله نخ و سوزن بدوزید . و در آخر ، گل ها را به آن ها بچسبانید .
گل مینا نمدی ، ایده دیگری است که می توان با ایجاد آن دیوار منزل خود را به راحت ترین شکل تزیین کرد ، برای درست کردن گل مینا نمدی ، ابتدا لازم است که شش دایره یک دست و یک شکل به کمک قیچی بر روی نمد ایجاد کنید و برش دهید ، پس از آن باید دایره های به وجود آمده را از وسط تا کنید و بعد یک تا مجدد دیگر انجام دهید ، و به کمک چسب لبه پایینی دایره را بهم بچسبانید ، تا پنج یا شش دایره را به همین صورت درست کنید و در آخر تمامی گلبرگ های به وجود آمده را به یک دایره به وسیله چسب بچسبانید ،  می توانید در صورت تمایل از برگ نیز استفاده کنید ، و یا حتی برای زیبا تر شدن تک تک گلبرگ ها از قیچی های دندانه دار برای برش نمد کمک بگیرید .
همچنین می توانید به کمک نمد ، گل های کوچک نمدی نیز درست کنید ، که نسبت به دو مورد بالا ، آسان تر می باشد ، برای این کار لازم است که شما بر روی نمد ، یک طرح گل ساده پنج گلبرگ را بکشید و سپس ، به وسیله قیچی برش دهید ، و پس از آن به وسیله نخی که هم رنگ با نمد شما هست ، هر پنج گوشه گلبرگ را کوک بزنید ،  و در پایان نخ خود را از مرکز گل عبور دهید و محکم بکشید ، تا هر پنج گلبرگ جمع شود . و در نهایت با  استفاده از نمد قهوه ای شاخه هایی را ایجاد کنید و بر روی دیوار پشت تلویزیون خود بچسبانید و گل های رنگارنگی را که درست کردید به همراه برگ ها بر روی شاخه ها بچسبانید .

 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : ایده های جذاب و ارزان قیمت تزیین دیوار پشت تلویزیون با استفاده از نمد

تعداد نظرات ثبت شده :1 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  ناهید

  ممنون

  1399/08/08