16 می روز پسر مبارک

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
در تاریخ 22 ژانویه سال 2018 ، دکتر جروم Teelucksingh از ترینیداد و تاباگو ، در کارائیب ، نامه ای به رهبران دولت و سازمان های غیردولتی ارسال کرد و خواستار رعایت افتتاحیه روز جهانی پسران که بیشتر به عنوان روز جهانی پسران در 16 مه 2018 شناخته می شود ، شد.
قسمت آخر نامه وی می گوید: "در رسانه ها ، به طور مرتب حوادثی رخ می دهد که پسران و نوجوانان جوان ، گمراه کننده درگیر جنایات و خشونت می شوند. این یکی از چالش برانگیزترین مشکلات اجتماعی کارائیب است. جای تعجب نیست که این همچنین مشکلی است که ملتهای دیگر را در سراسر جهان گرفتار می کند.
 وقتی می نویسم ، "اتاق کمی برای بحث وجود دارد ،" ما باید فرزند پسر را نجات دهیم. "
 ما باید کودک پسر را از تأثیرات مضر جامعه محافظت کنیم. برای نجات فرزند پسر نیاز فوری به توجه به خانه و مدرسه وجود دارد. کودک پسر در یک محیط اجتماعی آشفته زندگی می کند که او را در برابر بسیاری از نیروهای منفی آسیب پذیر می کند. اگر کودکی پسر مورد غفلت قرار بگیرد یا از رژیم متنفر و نفرت و خشونت تغذیه شود ، بدیهی است که او در نوجوانی دچار گمراهی و سردرگمی می شود. و انتقال مهم بعدی به مردانگی دشوارتر خواهد بود.
 محافظت از کودک دختر به همان اندازه اهمیت دارد. برخی از ما می دانیم که از سال 2012 ، سازمان ملل متحد 11 اکتبر را "روز جهانی کودک دختر" می نامد. سؤال بارز این است - چرا ما روزی را اختصاص نداده ایم که روی پسر بچه تمرکز کند؟ ما نباید اجازه ادامه تعادل در مقیاس جنسیت را بدهیم. ما نمی توانیم نادیده بگیریم که بدون تمرکز بر فرزند پسر و کودک دختر ، برابری جنسیتی یک واقعیت نیست.
 خیلی از پسران ما نامرئی و فراموش شده اند. هر پسر مهم است و در این مسابقه زندگی ، هیچ کس را نباید پشت سر گذاشت. در همین زمینه است که اولین رعایت "روز جهانی پسران" ، از این پس به عنوان "روز بین المللی پسران" شناخته می شود و در تاریخ 16 مه 2018 مشاهده می شود. "
دکتر جروم Teelsucksh آغاز جشن روز جهانی مردان را در 19 نوامبر سال 1999 آغاز کرد و به خاطر کارهای پیش پا افتاده خود که باعث ایجاد موضع در پسران و مردان شد ، مشهور است. وارویک مارش و تیم Dads4Kids ، استرالیا به ندای دکتر جروم Teelucksingh خواستار رعایت روز جهانی پسران برای کمک به رفع بحران پسران پاسخ مثبت دادند.
Dads4Kids محرک اصلی تبلیغات دیجیتالی روز جهانی مردان است و حمایت از ساخت و تبلیغ دیجیتال وب سایت روز جهانی پسران: www.internationalboysday.org. روز جهانی پسران با هدف برطرف کردن و رفع نیازها و چالشهای منحصر به فرد پسران در سراسر جهان روبرو شده است.
هدف ساده روز جهانی پسران این است که هر پسری بزرگ شود تا به مرد شرافتمندی و صداقت تبدیل شود و بتواند به شیوه ای حیاتی به خانواده ، جامعه ، ملت خود کمک کند تا جهان را به مکانی بهتر برای پسران تبدیل کند.
در تقویم هخامنشی روز ۲۶ شهریور روز تولد کمبوجیه پسر كوروش بزرگ می‌باشد و این روز را در ایران روز پسر نامیدند.
 • مرجع :https://internationalboysday.org/
 • برچسب ها : 16 می روز پسر, دکتر جروم Teelucksingh

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  ساناز

  روز پسرهای خوشگل و دوست داشتنی مبارک باشه

  1399/02/27