((علیرضا افتخاری)) چرا احمدی نژاد را بغل کرد؟

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
علی‌رضا افتخاری مهیاری (زاده ۱۰ فروردین ۱۳۳۷، اصفهان) از خوانندگان موسیقی سنتی ایرانی است. افتخاری پس از سالها فعالیت در موسیقی سنتی ایرانی فعالیت خود را در زمینه موسیقی تلفیقی (میان سنتی و پاپ) نیز شروع نمود و تاکنون خوانندگی بیش از ۶۰ آلبوم موسیقی را بر عهده داشته است. وی در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ نشان چهره های ماندگار شد.
علی‌رضا افتخاری در سال ۱۳۳۷ در اصفهان بدنیا آمد. در کودکی نزد طباطبایی نوازنده ویولن تعلیم دید. از ۱۲ سالگی نزد تاج اصفهانی به یادگیری ردیف‌های آوازی پرداخت. پس از مدتی نیز همزمان به بهره گیری از محضر جلیل شهناز و حسن کسایی در زمینه ردیف های موسیقی سنتی مشغول شد. در سال ۱۳۵۷ در آزمون باربد و در محضر اساتیدی چون علی اکبر خان شهنازی، داریوش صفوت، علی تجویدی و ... موفق به کسب رتبه نخست گشت.
از سال ۱۳۶۰ پس از درگذشت تاج اصفهانی نزد دادبه به ادامه تعلیم موسیقی پرداخت. در سال ۱۳۶۲ اولین آلبوم خود را به توصیه فرامرز پایور با نام «آتش دل» و به یاد استاد فقیدش تاج اصفهانی منتشر کرد. پس از آن آثار او از صدا و سیمای ایران به صورت مرتب پخش شده و کنسرت‌های مختلفی در کشورهایی چون ژاپن، آلمان، کانادا و انگلستان برگزار نمود.
وی در طول سه دهه فعالیت حرفه‌ای خود، تا کنون موفق به انتشار بیش از ۶۰ آلبوم موسیقی در سبکهای سنتی، ارکسترال و تلفیقی با همکاری هنرمندانی چون پرویز مشکاتیان، حسین علیزاده، فریدون خوشنود، علی تجویدی، عباس خوشدل، محمدعلی کیانی‌نژاد، جهانبخش پازوکی، جلال ذوالفنون، هابیل علیف، فریدون شهبازیان، کامبیز روشن‌روان و ... شده‌است. از آلبوم‌های معروف او می‌توان به مقام صبر، راز و نیاز، سروسیمین، شور عشق، نیلوفرانه، یاد استاد، سرمستان، مستانه، امان از جدایی، قلندروار و صیاد اشاره نمود.
او در خصوص بغل کردن احمدی نژاد گفت :من همیشه دلم میخواست که یک رئیس جمهور را بغل کنم و ببینم که چجوری است، بعد از اجرایی که انجام دادم آقایی به من گفت که آقای احمدی نژاد منتظر من هستند و من ایشون را بغل کردم اما نمیدانستم که اینقدر حاشیه برایم درست میکنند و میگویند که باید دور باشی و خانه نشین بشوی.
این خواننده کشورمان در ادامه گفت:من بخاطر پول کار نمیکردم و بیشتر کار من دلی بود و من مثل خیلی از اهالی موسیقی نبودم که ادعایی داشته باشم و بگویم من بهتر از بقیه هستم و یک نفر در زمان این حاشیه به من زنگ نزد و حتی یک نفر نیامد که این آتش را کم کند تا من و خانواده ام آسیب نبینیم، آقای احمدی نژاد با خیلی از هنرمندان و فوتبالیست ها دیدار کرد اما نمیدانم چرا این اتفاق برای من افتاد و گفتند که من رانت گرفتم و خبرهای زیادی از مهاجرت من بود اما هیچکدام واقعیت نداشت.
 • مرجع :https://seemorgh.com/
 • برچسب ها : علیرضا افتخاری

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  سحر امینی

  اون زمان که اتفاقات بسیار بدی داشت میفتاد (انتخابات اقای موسیوی و درگیری ها..) و احساس غم و تنفر مردم بالا بود نباید این کار رو میکردین.همه\sآزرده شدند..شما با ورزشکاران فرق داشتید صدای شما همیشه پر از خاطره\sبود.من اگر جای شما بودم از مردم معذرت خواهی میکردم و جاویدان باقی میماندم اما شمار ترسیدید.خودتون رو با استاد شجریان مقایسه کنید..متوجه منظور من خواهید شد.

  1399/02/20