۲۶ماه مه روز جهانی دراکولا‌ است.

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
۲۶ماه مه روز جهانی دراکولا‌ است.شخصیتی خون‌آشام که اولین‌بار در کتابی با همین نام از برام استوکر در ۲۶مه سال ۱۸۹۷ منتشر شد. او این شخصیت و داستان را از یک شاهزاده رومانیایی ستمگر الهام گرفت.امروز رسماً روز جهانی دراکولا ، جشن سالانه همه چیز Dracula است ، و امسال 120 سالگرد انتشار Dracula Bram Stoker است.
روز جهانی دراکولا توسط انجمن Whitby Dracula Society 1897 تنظیم می شود و رویدادهایی به صورت گسترده از جمله جشنواره فیلم در ترانسیلوانیا و یک کنفرانس دانشگاهی در آمریکا برگزار می شود.

۲۶ مه روز جهانی رقص لیندی هاپ است. رقصی که از محله هارلم نیویورک و با جاز در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ میلادی معروف شد. فرانکی منینگ رقصنده مشهور آمریکایی یکی از بنیانگذاران رقص لیندی هاپ است.۲۶ مه  روز جهانی رقص لیندی هاپ است. رقصی که از محله هارلم نیویورک و با جاز در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ میلادی معروف شد. فرانکی منینگ رقصنده مشهور آمریکایی یکی از بنیانگذاران رقص لیندی هاپ است.
 کرده اید که به دلایل کافی کافی نیست که بتوانید در اطراف یک طبقه رقص به صداهای پرشور جاز دهه 1920 بپردازید ، بدون شک طرفدار روز لیندی هاپ خواهید شد. پس از کاهش محبوبیت در دهه 50 ، این شکل از موسیقی نوسانی بر می گردد و به دنباله نشاط غیرقابل انکار ، پیروان بیشتر و بیشتری را آلوده می کند.
این رقص پرانرژی است که در جوامع سیاهپوست در هارلم ، در شهر نیویورک سرچشمه گرفته است. اگر می خواهید یک تجربه واقعی داشته باشید ، سعی کنید مکانی را با موسیقی جاز بزرگ باند جستجو کنید. این سرگرم کننده ، دیوانه کننده ، گهگاه عصبانی است ، و به احتمال زیاد شما را خسته می کند ، اما نگران نباشید: شما فقط باید هر سال یک بار این کار را انجام دهید. برخی می گویند این اسم بزرگداشت هاپ چارلز لیندبرگ در سال 1927 "هوپ" در سراسر اقیانوس اطلس را در یک هواپیما انجام می دهد - اولین باری که این شاهکار به تنهایی انجام شد - اما امیدواریم که او وقتی که در کنترل بود این رقص را انجام نداد!

۲۶ مه روز مو قرمزها است. حدود ۲ درصد مردم جهان به صورت ژنتیکی موی قرمز دارند و بیشترین تعداد موقرمزها در اسکاتلند است. هر سال فستیوال موقرمزها برپا می‌شد که امسال به‌خاطر شیوع ویروس کرونا این برنامه لغو شده است.

۶ خرداد، در تقویم ایرانی روز خردادگان (خوردادگان) است. جشنی برای آب و آبادانی.
از آداب این روز، رفتن به سرچشمه، رود و یا کنار دریا است که با نیایش و شادی و پایکوبی همراه است. گل سوسن نماد این روز است.


نمایش سفره خانه هایی که دکور به سبک دراکولا دارند کلیک کنید
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : جشن خردادگان, روز جهانی موقرمزها, روز جهانی رقص, روز جهانی دراکولا

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  سحر قانع

  منم مو قرمزی هستم..روزم مبارک

  1399/03/06