دارویی معجزه آسا به نام زنجبیل برای درمان آسم

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
دارویی معجزه آسا به نام زنجبیل برای درمان آسم

زنجبیل یک نوع ادویه است از ریشه گیاهان ، که در صنعت آشپزی کاربرد های زیادی دارد ، اما تنها به صنعت آشپزی کاربرد های آن ختم نمی شود و موارد مصرف بسیار فراوان دیگری در زمینه دارویی دارد و داروی تعداد کثیری از بیماری ها است و حتی دارویی برای پیشگیری از مبتلا شدن به یکسری بیماری ها. همچنین ذکر این نکته ضروری است که از زنجبیل در زمینه طب سنتی از گذشته تا به امروز استفاده می شود و درمان بیماری های فراوانی ها را شامل می شود.

اگر شما یک دونده حرفه ای هستید و یا حتی یک ورزشکار خوب ، و پس از پایان ورزش و دوندگی درد شدیدی را حس می کنید ، می توان به شما یک خبر خوب را داد ، و آن این است که با مصرف زنجبیل درد های ذهنی شما که ناشی از دوندگی و ورزش کردن است برطرف می شود ، چرا که زنجبیل یک داروی فوق العاده حرفه ای برای مدیریت درد شماست و می توانید بدون نگرانی از اینکه باعث ناراحتی دستگاه گوارش شما شود آن را مصرف کنید .

زنجبیل همچنین برای درمان آرتروز نیز مفید است ، اگر دد خانواده خود کسی را دارید که از درد آرتروز گردن یا اعضای دیگر بدن عذاب می کشد می توانید به او زنجبیل را معرفی کنید ..
اما برخی دیگر از موارد مصرف زنجبیل عبارتند از : رفع اشتها کاذب ، جلوگیری از حالت تهوع ، آرامش بخش ، جلوگیری از نفخ شکم ، سم زدایی از کبد ، بهبود پوست آسیب دیده ، کاهش بروز سرطان پروستات و سینه ، جلو گیری از سرد مزاجی و حتی یک ضدعفونی کننده قوی است.


اما در مورد آسم باید توضیح داد که یک بیماری ریوی است  که باعث می شود شخص به سختی نفس بکشد و این بیماری ممکن است حاد یا مزمن باشد .. آلودگی هوا ، عفونت های تنفسی و آلرژی از مواردی هستند که ممکن است منجر به بیماری آسم شوند ، بیماری که علائمی چون سرفه ، خس خس سینه ، تنگی نفس و یا حتی تنگی قفسه سینه دارد ..

زنجبیل همچنین برای درمان دیابت نوع دو و چاقی هم مناسب است و اینکه قند خون بدن را تنظیم می کند و در نتیجه افراد دیابتی با خیالی راحت می توانند زنجبیل را مصرف کنند.

اما در مورد درمان آسم و آلرژی ، تحقیقات موثر دانشمندان در زمینه بیماری های تنفسی ، نشان می دهد که ریشه گیاه زنجبیل باعث درمان آسم می شود ، و بسیار موثر است برای بهبود حال بیماران آسمی ، چرا که زنجبیل باعث می شود تا کسانی که مبتلا به آسم هستند راحت تر نفس بکشند ، به این علت که زنجبیل کار داروهای آسم را انجام می دهد و باعث می شود عضلاتی که درگیر نفس کشیدن هستند آرامش به دست بیاورند و به راحتی عمل تنفس را انجام دهند.

و نکته حائز اهمیت این است که طی تحقیقاتی که محققان انجام داده اند ، به این نتیجه رسیده اند که حتی زنجبیل می تواند جایگزین دارو های آسم باشد چرا که داروهای شیمیایی آسم عوارض دارند و اگر  شخصی که آسم دارد به خوبی درمان نشود حتی ممکن است جان خود را از دست بدهد. توجه داشته باشید کسانی که آسم دارند استفاده یکی دو قطره از زنجبیل به همراه مقداری روغن زیتون باعث خواهد شد که حسابی آرامش بخش باشد و راحت تر نفس بکشند.

می توان زنجبیل را به صورت خام همراه با نمک میل کنید و یا حتی جوشانده آن را در منزل یا سفره خانه های سنتی و گاها در کافی شاپ ها نوش جان کنید .
 
برترین رستورانهای شهر شما کدامند؟ کلیک کنید
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : زنجبیل برای درمان آسم

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  اکرم

  پیشنهاد میکنم حتما از زنجبیل در این دوران کرونا استفاده کنید..دشمن کرونا گرمای بدن هست..غذاهای گرمی منظورمه..هر چقدر سلولهای بدن ویتامینهای خوب و به نوعی گرم داشته باشند کرونا ضعیفتر میشه

  1399/04/10

 • #

  باران

  زنجبیل که فوق العادست واقعا . بنظرم اثر جادویی داره

  1399/04/10