تیستر های نان به نرخ روز خور

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
نمایش بانک مقالات مپ استار...کلیک کنید

تیستر های نان به نرخ روز خور

تیستری شغلی است که امروزه در ایران حسابی باب شده است.
یک شغل بی درد سر به زعم خیلی ها و البته پر درآمد.
اما آیا واقعا تیستر یا چشنده ی غذا بودن به همین سادگی است که شما بروید این رستوران و آن فست فود و خود را تا خرخره خفه کنید برای اینکه خوشمزگی غذا را نشان دهید؟
البته فکر نکنید خدای نکرده منظورمان  تیسترهای ایرانی هستند... اینجا همه چیز درست و اصولی است از بالاترین مقامات گرفته تا شغل شریف تیستری، همه و همه کاملا تحصیل کرده، مجرب و خبره و اصلا مو لای درز تخصص و مهارتشان نمی رود...!!! به هیچ وجه هم منافع شخصی را در نظر نمی گیرند... اصلا هم رستوران های به درد نخور را با آب و تاب تبلیغ نمی کنند...کلا مدیونید اگر فکر کنید که وجدان کاریشان  را برای پول فدا می کنند...!!!
هدف این دسته از تیستر های ایرانی و با وجدان فقط معرفی رستوران های درجه یک برای مردم است...!!!!
چند وقت پیش یک ویدئو از تیست یک فست فود توپ در اینستاگرام من را به این هوس انداخت که به آن جا مراجعه کنم...باورتان نمی شود در ویدئو جوری تبلیغ شده بود که اولا اصلا در نگاه اول رستورانی که به آن مراجعه کردم شبیه آن چیزی نبود که در ویدئو دیده بودم... از کیفیت غذا ها که نگویم برایتان... 180 درجه با آن چیزی که دیده بودم تفاوت داشت... صد رحمت به ساندویچی فری کثیف...
خدا را شکر تنها چیزی که از دست دادم، زمان و مسافت طی شده بود و دلم راضی به خوردن آن غذا نشد وگرنه شاید سلامتی را هم از دست می دادم.
در ادامه به تعریف شغل تیستری می پردازیم چیزی که شاید خیلی از تیسترها در مورد آن ندانند.
فود تیستر یا چشنده ی غذا در گذشته به فردی اطلاق می شده که در دربار پادشاهان  وظیفه ی تیست غذا از لحاظ سلامتی و طعم را بر عهده داشته است. این افراد در مراحل تولید غذا نیز حضور فعالی داشتند.
اما امروزه این عنوان به کسانی داده می شود که علاوه بر داشتن اطلاعات بسیار زیاد درباره ی مواد غذایی و نوع طبخ آن ها دارای حس چشایی بسیار قوی نیز هستند.
این شغل یکی از حرفه ای ترین و منتقدانه ترین مشاغل دنیاست.علاوه بر همه ی این ها بسیار تخصصی نیز هست به طوری که در دنیا تیستر های مختلفی از جمله تیستر پنیر، کره، نوشیدنی، قهوه و ... وجود دارد.
گای فیری، جاناتان گلد، جایلس کورن و پت ولز از معروفترین تیسترهای دنیا هستند که همگی در این رشته تحصیل کرده و دارای رستوران های 5 ستاره می باشند.
اما چیزی که در ایران ما می بینیم کاملا متفاوت است اینجا بنا، نه بر نقد غذا بلکه بر پایه ی به به و چهچه بیخود است.در واقع تیستر ها در اینجا هر چقدر پول بیشتری بگیرند به به و چهچه بیشتری هم از خود سر می دهند. پول این تبلیغ هم از جیب صاحب رستوران نمی رود، مشتریانی که از همه جا بیخبر پس از تبلیغ روانه ی این رستوران ها می شوند با خوردن یک مشت غذای بی کیفیتِ گران تاوان همه چیز را می دهند.
جدیدا هم یکی از این تیستر ها به جرگه ی تیسترهای نان به نرخ روز خور افزوده شده که اساس کارش حال بهم زدن است.این تیستر، معروف به "مهسا گشنه" غذا را چنان تهوع آور و زننده می خورد که فکرش را هم نمی کنید. به هیچ کاری هم نه نمی گوید از تیست قلیان  گرفته تا  لواشک و شکلات و ...


جای تاسف دارد ولی باید اذعان کنیم که تخصص، وجدان و شرافت  در فرهنگ ایرانی جایش را به ظاهر سازی و عوام فریبی داده است... .
به واقع اگرهمه ی ما سعی کنیم که در تمام امور رضایت خدا و وجدان بیدار را در نظر بگیریم  خیلی از مسائل و مشکلات جامعه  حل می شود.


 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : تیستر های نان به نرخ روز خور

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  مونا رضوی

  حتما تیستر شکلات هم داریم

  1399/06/19

 • #

  راضیه

  همه جور خوری داریم ها

  1399/06/19