نگاهی به تاریخچه محصولات سونی

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای موبایل در شهر شما...کلیک کنید

نگاهی به تاریخچه محصولات سونی 


شرکت سونی از جمله شرکت هایی است که تقریبا اکثر مردم از محصولات آن استفاده کردند ، محصولات بی نظیری که کیفیت و کارایی مثبت آن ها ،می شود گفت که در بین مردم زبانزد است. هر شرکت موفقی که امروزه مشاهده می کنیم ، قطعا یک پروسه سخت برای رسیدن به شهرت امروزی را کسب کرده ، شما تا سخت تلاش نکنید و با تمام وجود با سختی های موجود در راه موفقیت ، نجنگید پیروز میدان نخواهید شد . و درست وقتی که ثمره تمام این مدت تحمل مشکلات و سختی ها را می بینید ،  مسیر طی شده برای شما شیرین و لذت بخش می شود و حتی تبدیل به بهترین و به یاد ماندنی ترین خاطرات . خاطراتی که حاضرید بارها تکرار شود تا باز هم با طی کردن آن ، موفقیت و شهرت جهانی را به دست آورید .
گاهی اوقات همین سختی ها باعث می شوند که روح آدم ها صیقل یافته تر شود و افرادی کار بلد و سخت کوش در کنار هم قرار بگیرند و همین امر منجر به زدن جرقه ای برای شروع یک کار شود ، برای مثال در بحبوحه جنگ جهانی دوم آقای ایبوکا ماسارو و آقای موریتا آکیو ، که شرکت سونی را تاسیس کردند با هم آشنا شدند درست زمانی که به عنوان مهندس برای ارتش اعزام شده بودند . و همین اعزام باعث به وجود آمدن یک دوستی طولانی در بین این دو شد که منجر به تولید محصولات بی نظیری از شرکت سونی شد . 
شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید اولین محصول شرکت سونی یک پلوپز برقی بود ، اما همانطور که در فوق نیز ذکر شد قرار نیست همیشه مسیر موفقیت هموار باشد و مشکلات همیشه هستند ، پلوپز برقی شرکت سونی با استقبال زیادی رو به رو نشد ، اما همیشه در بین تمامی مشکلات یک روزنه نور امید مشاهده می شود ، شرکت سونی یک موفقیت بزرگ کسب کرده بود آن هم در تعمیر رادیو و دیگر وسایل الکترونیکی که این خود به تنهایی موفقیت بزرگی برای این شرکت محسوب میشد ‌. پس از پلوپز برقی ، شرکت سونی دست به عرضه یک محصول دیگر کرد   این بار نوبت یک ضبط صوت بود که به سرنوشت پلوپز برقی دچار شد ، اما چیزی که در طی مسیر موفقیت لازم است این هست که هرگز نباید تسلیم شد . آقای ایبوکا نیز با به کار بردن نهایت تلاش و کوشش خود توانست اولین اقدامات را برای کسب مجوز ترانزیستور از آمریکایی ها بگیرد و آقای موریتا نیز سال بعد قرارداد آن را با شرکت وسترن الکترونیک  امضا کرد .
و همین قرارداد منجر به ، به وجود آمدن رادیو های جیبی سونی شد که همین رادیو ها نام و آوازه بسیاری را برای شرکت سونی به وجود آوردند . همین موفقیت ها بود که منجر به بروز موفقیت های بزرگتر در سال های بعد برای شرکت سونی بود ، موفقیت هایی همچون به وجود آوردن اولین ماشین حساب رومیزی ، اولین تلویزیون رنگی ، و حتی اولین  دوربین ضبط ویدئو .
تمامی این موارد منجر شد که تاسیس کننده های این شرکت اعتماد به نفس تبدیل ایده های خود را به واقعیت کسب کنند و در نتیجه موریتا ایده نوار کاست واکمن را مطرح کرد که برخلاف انتظارش با استقبال زیادی رو به رو نشد ولی او کار خود را کرد و در همان سال اول ، طرفداران بسیاری کسب کرد و استقبالی بی نظیر از محصول او شد .
اما این دوره پرشکوه دو تاسیس کننده سونی بود  و قطعا پس از آنان مشکلاتی رخ میداد اما ادامه دهندگان این دو تاسیس کننده همواره مقاومت کردند و جنگیدند با مشکلات تا توانستند اولین کنسول بازی ویدئویی را در بازار عرضه کنند . 
موفقیت های شرکت سونی همچنان تا به امروز ادامه داشت و در حال حاضر با بر روی گوشی های هوشمند  xperia متمرکز شده است.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : نگاهی به تاریخچه محصولات سونی

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •