نمایی متفاوت برای ساختمان با سنگ تراورتن

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش فروشگاههای دکوراسیون داخلی اطراف شما...کلیک کنید

نمایی متفاوت برای ساختمان با سنگ تراورتن

از جمله سنگ های رسوبی و در عین حال تزیینی ، می توان به سنگ تراورتن اشاره کرد که یک نوع سنگ آهک متخلخل محسوب می شود . سنگ تروارتن از جمله سنگ هایی است که ، دارای حفره های بسیار زیادی توسط ، گاز های موجود در آب گرم است . از مزایای این سنگ می توان به عایق صوتی بودن و همچنین حرارتی اشاره کرد ، همچنین لازم به ذکر است که ، سنگ تروارتن به دلیل دارا بودن حفره های بسیار ، در برابر آتش سوزی نیز از مقاومت بسزایی برخوردار می باشد . 
اما مقاومت در برابر آتش سوزی تنها مزیت حفره های موجود ، در سطح سنگ تروارتن نیست ، بلکه این حفره ها در زمانی که قصد نصب سنگ تروارتن را با استفاده از ملات سیمانی دارید ، ملات به داخل این حفره ها نفوذ پیدا میکند و در نتیجه ، از سقوط سنگ تروارتن پیشگیری می کند . 
شاید به همین دلایل باشد که در انتخاب یک نوع سنگ ، برای نمای ساختمان ، اکثرا تمایل به استفاده از سنگ های طبیعی دارند ، چرا که بدون شک سنگ های طبیعی علاوه بر ، پایداری و مقاومت بالا ، دارای طرح و رنگ های متنوعی نیز می باشند . 
همانطور که در فوق نیز اشاره شد سنگ تروارتن ، دارای تخلخل یا همان حفره های بسیار زیادی می باشد ، و همین تخلخل باعث شده که سنگ تروارتن بعد از سنگ گرانیت ، از مقاوم ترین و با کیفیت ترین سنگ های ساختمانی محسوب شود .
سنگ تروارتن هم ، همچون دیگر سنگ ها دارای انواع مختلفی است ، برای مثال از جمله بهترین و با کیفیت ترین سنگ های تروارتن می توان به سنگ تروارتن عباس آباد ، سنگ تروارتن حاجی آباد ، سنگ تروارتن سیلور ، سنگ تروارتن آتش کوه و ....  اشاره کرد . 
در خصوص سنگ تروارتن عباس آباد باید متذکر شد که ، این سنگ در مقایسه با دیگر انواع تراورتن از تخلخل کمتری برخوردار است ، و در عین حال دارای زیبایی منحصر به فرد و همچنین مقاومت بسزایی در برابر باران های اسیدی و صیقل پذیری بسیار عالی نیز می باشد . 
سنگ تروارتن حاجی آباد ، از جمله دیگر سنگ های با کیفیت تروارتن است ، این سنگ قابلیت استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی را دارا می باشد و مهم تر اینکه ، به دلیل اینکه سنگ تروارتن حاجی آباد کاملا به صورت بی موج فراوری می شود ، از آن در نما های کلاسیک و همچنین رومی استفاده می شود . 
سنگ تروارتن سیلور ، بر خلاف سنگ عباس آباد از تخلخل بسیار زیادی برخوردار است ، از جمله ویژگی  های مثبت سنگ تراورتن سیلور می‌ توان به ، رنگ زمینه دودی و تیره آن اشاره کرد ، چرا که اثرات کثیفی بر روی این سنگ نسبت به سنگ های دیگر تروارتن که دارای رنگی روشن هستند ، بسیار کمتر می باشد ، نکته دیگر که در خصوص سنگ تروارتن سیلور باید به آن اشاره کرد ، این امر است که سنگ تروارتن سیلور به  دو صورت بی موج و موج دار ، فراوری می شود . 
سنگ تروارتن آتش کوه از دیگر انواع سنگ های تروارتن است که ، همچون سنگ تروارتن سیلور به دو صورت موج دار برای نمای ساختمان های مدرن و بی موج برای نمای ساختمان های کلاسیک و رومی  فراوری می شود ، از جمله ویژگی های مثبت سنگ تروارتن آتش کوه می توان به ، تراکم بالای  و  همچنین ساب پذیری آن اشاره کرد . لازم به ذکر است که سنگ تروارتن آتش کوه به علت ساب پذیری بالایی که دارد ، می توان از آن حتی برای ساخت راه پله ها نیز بهره برد .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : نمایی متفاوت برای ساختمان با سنگ تراورتن

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •