طراحی باغچه منزل با سنگ های رودخانه

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی روی نقشه در هر شهر...کلیک کنید

طراحی باغچه منزل با سنگ های رودخانه

وجود باغچه در حیاط منازل باعث می شود که زیبایی آن خانه دو برابر شود ، چرا که وقتی شما وارد منزل خود یا یکی از اقوام خود می شوید ، این باغچه ها هستند که باعث نشاط و زیبایی آن محیط  در بدو ورود برای شما می شود . 
حال می توانید با درخت ها یا حتی گل های رنگارنگ و یا انواع گیاهان  باعث زیبایی باغچه خود شوید ، اما تنها زیبایی باغچه منزل شما به گل و درخت و گیاه ختم نمیشود ، بلکه می توان جدا از گیاهان ، با انواع مختلف و بی نظیر سنگ یا چوب یا مواردی از این قبیل ، باغچه را زیباتر کرد.
یک انتخاب خوب و مناسب برای تزیین باغچه خانگی تان ، سنگ های رودخانه ای هستند ، یک نکته خیلی جالب در مورد سنگ ها این است که شما هیچوقت نمی توانید دو عدد سنگی را پیدا کنید که از لحاظ شکل ، اندازه ، رنگ شکل هم باشند و نکته مهم و جالب نیز همین جا هست که می توان با استفاده از این بی نظمی ، نظم را به وجود آورد ، بله مصداق بارز نظم در بی نظمی هستند.  
به طور کل هر چیزی که از دل طبیعت به دست بیاید و همان حالت طبیعی خود را حفظ کند ، باعث زیباتر شدن یک محیط می شود ، سنگ های رودخانه ای نیز ، از دل طبیعت بیکران ، مهمان باغچه ها یا حتی پیاده راه های ویلایی می شوند . اما تنها کاربرد سنگ های رودخانه ای ، استفاده از آن ها در باغچه منازل نیست بلکه می توان از این سنگ ها برای تزیین داخل منزل یا حتی وسایل داخلی منزل استفاده کرد . برای مثال از این سنگ ها می توان گلدان های زیبا یا زیر لیوانی یا حتی زیر بشقابی و پادری و ... درست کرد.
اما نکته ای که باید به آن توجه کرد ، این هست که چگونه این سنگ های زیبا را برای تزیین باغچه استفاده کنیم ، می توان از دو روش برای چیدمان سنگ های رودخانه ای ،در باغچه استفاده کرد ، یک روش آن که خود شما نیز می توانید به راحتی و با ذوق و سلیقه خود آن را در باغچه منزل تان به کار ببرید ، روش چیدن است ، این روش به این صورت است که سنگ های رودخانه که دارای شکل و اندازه و رنگ مختلفی هستند کنار هم و در دور تا دور باغچه منزل تان  بچینید ، همچنین می توانید شکل یا طرحی که در ذهن در نظر دارید را بر روی باغچه پیاده کنید و پس از آن سنگ های رودخانه را بچینید و طرحی زیبا به باغچه خود بدهید . 
روش دیگری که در این مورد پیشنهاد می شود ، روش نصب سنگ ها است ، مزیت این روش نسبت به روش قبلی این هست که با نصب سنگ ها ، دیگر آن ها جا به جا نمی شوند و همانطور که نصب شدند باقی می مانند و از جای خود تکان نمی خورند ، در این روش با استفاده از یک زیر سازی قرص و محکم همچون سیمان ، و قرار دادن سنگ های رودخانه ای بر روی سیمان ، پیشگیری می شود از هر گونه جا به جا شدن سنگ ها. با این روش خیال شما راحت تر خواهد بود چرا که با جا به جا شدن خاک یا حتی بازی بچه ها در حیاط و برخورد توپ آنان با سنگ ها ، به هیچ عنوان از جای خود کنده نمی شوند و تا زمانی که خود شما تصمیم به کندن آنان بگیرید ، باغچه منزل یا پیاده راه ویلای شما را زیبا خواهند کرد.
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : طراحی باغچه منزل با سنگ های رودخانه

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  یکتا عربی

  چه ایده های معرکه و زیبایی من تو اینستا زیر بشقابی یا لیوانی رو دیده بودم خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی قشنگ هستن

  1399/05/02

 • #

  شاهین

  من از این سنگ ها دارم خیلی زیبا هستن .اما نمیدونستم که باهاش میشه یک عالمه چیز میز درست کرد ممنون که این ها رو به ما یاد دادید

  1399/05/02