بررسی انواع پارتیشن های چوبی

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
اسم آلبوم کاغذدیواری را تایپ کنید و ببینید در شهرتان کدام فروشگاه دکوراسیون آن را داد...کلیک کنید

بررسی انواع پارتیشن های چوبی

پارتیشن های چوبی برای تزیین مکان ها استفاده می شود و در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود. پارتیشن ها را می توان در اشپزخانه ، راهرو، اتاق و نشیمن ها و دیگر جاها می توان استفاده کرد. و این مکان ها را می توان به دو یا چند منطقه تقسیم کرد بدون اینکه مکان اشغال و کم شود.
پارتیشن هادر طرح های مختلفی مانند طرح و نقش دار ، شیشه ای و ساده تولید می شوند. در مراکز اداری معمولا از پارتیشن های ساده تر استفاده می شود . هم چنین در مکان های اداری از پارتیشن های شیشه ای استفاده می سود و بسیار مناسب است چرا که باعث محیط شاد و ارام در این مراکز می شود.
از پارتیشن های طرح دار در اتاق های یک خانه استفاده می شود ، به طوری که به راحتی در یک اتاق می توان با گذاشتن پارتیشن رختکن ایجاد کرد و یا بخشی از نشیمن خانه را از قسمتی دیگر جدا کرد.
در مکان های عمومی اکثرا از پارتیشن های چوبی استفاده می شود و تمامی این اجزا را به صورت اسلاید به اسلاید کنار هم قرار می دهند. هم چنین با استفاده از گیاهان در پارتیشن می توان جذابیت ان را دو چندان کرد.
طرح مورد نظرتان را می توانید سفارش داده و به این شکل ایجاد و اجرا کنید.
در برخی از ساختمان ها ، ارتفاع دیوار ها بسیار بلند است که ممکن است ظاهر فضا را زشت و نازیبا کند ، در نتیجه با اجرا کردن پارتیشن های بلند چوبی و اسلایدی می توان این قضیه را پوشش داد تا فضا زیباتر شود.
در برخی مکان ها از چوب برای پارتیشن استفاده نمی شود،و از فلز و پلاستیک و ام دی اف به صورت جداگانه و یا ترکیب با چوب استفاده می کنند.
در اتاق خواب ها هم اگر مستر است و حمام دارد ، می توان پارتیشن را در ان قسمت اجرا کرد. ترکیب چوب و فلز برای قسمت های صنعتی و تجاری بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. 
پارتیشن های سنتی چوبی نیز اغلب در نمازخانه ها و مکان های سنتی و رستوران ها و تالار ها کاربرد دارد. هم چنین در خانه نیز می توان سرویس بهداشتی را از حال خانه جدا کرد و بدون کاستن فضا باعث زیبایی منزل شد.
پارتیشن در واقع محوطه ای محصور با اندازه ای ۲ متر مربع در ابعاد و حتی اندازه های کمی بیشتر می باشد. در خانه ها و دیگر مکان ها برای جدا کردن فضا ولی در ادارات بیشتر برای حفظ تمرکز کارمندان از مزاحمت های دیداری و شنیداری می باشد.
کنار این پارتیشن های چوبی استفاده از گیاهان، علاوه بر زیبایی باعث تصفیه هوا و جذب صدا می شود.
حتی امروزه نمونه ها و طرح های بیشتری نیز تولید شده است که می توان با کنار هم گذاشتن مربع ها و مستطیل ها و اشکال هندسی این چنین ، پارتیشن  بسیار زیبایی را طراحی کرد. این پارتیشن های چرخشی با الگوی خاصی که دارند فضا را بسیار منحصر به فرد می کند.
 هم چنین شما می توانید از فلاورباکس ها هم استفاده کنید و هم چنین مجسمه ها و طراحی های مدرن را در کنار این پارتیشن ها اجرا کنید.
در برخی از رستوران ها از طناب های اویزان هم به عنوان نقش و نگار در کنار پارتیشن چوبی استفاده می شود که روشویی و دست شویی را از فضای اصلی رستوران جدا می کند.
برخی از این پارتیشن ها به صورت چند منظوره هستند که نور فضا را می گیرند اما در کنار یک میز و گلدان خانگی ، محیط را چشم نواز می کنند.
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : بررسی انواع پارتیشن های چوبی

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  فاطمه زهرا علی ابادی

  وای چقدر زیبا هستن

  1399/05/09

 • #

  شاهین

  چقدر مدل پارتیشن ها قشنگههههههه

  1399/05/09