هزاران کاربرد بلوک های شیشه ای

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی د رشهر شما...کلیک کنید

هزاران کاربرد بلوک های شیشه ای 


شاید در وهله اول با شنیدن نام بلوک های شیشه ای ، اینطور به نظر برسد که بلوک های شیشه ای بلوک هایی هستند که از آنان در خود سازه استفاده می شود ، اما در اصل بلوک های شیشه ای ،قطعاتی هستند که صرفا جنبه تزیینی دارند .  حدودا می توان گفت که استفاده از این بلوک ها در دهه 1900 میلادی ، به جهت تامین نور طبیعی برای ساختمان و .. مرسوم بود . 
بلوک های شیشه ای ، دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که عبارتند از ، بلوک های شیشه ای تو پر ، بلوک های شیشه ای شفاف ، بلوک های شیشه ای رنگی ، بلوک های شیشه ای مات ، بلوک های شیشه ای طرح دار ، و در نهایت بلوک های شیشه ای ضد حریق یا به عبارتی ایمن . 
از جمله مزایای بلوک های شیشه ای می توان به عایق صوت ، حرارت و در نهایت رطوبت بودن آنان اشاره کرد ، چرا که این بلوک ها از دو جداره که ، وکیوم شده و شیشه ای هستند تشکیل شده ، و فضای میانی این دو جداره خلاء می باشد ، که همین امر علت عایق بودن بلوک های شیشه ای است . 
همانطور که  در فوق نیز ذکر شد ، از بلوک های شیشه ای می توان در مکان هایی همچون ، رستوران ها ، مساجد ، انواع ساختمان های ویلایی ، اداری و یا حتی ، مسکونی  برای جدا کردن تمامی فضا های داخلی ساختمان استفاده کرد ، تا بتوان به راحتی نور طبیعی را در ساختمان حفظ کرد . 
از دیگر ، مزایای بلوک های شیشه ای می توان به ، دارا بودن انواع بی شمار طرح و رنگ اشاره کرد ، به طوری که این بلوک ها متناسب با هر سبک و سلیقه ای می باشند . و مهم تر این نکته ک ، بلوک های شیشه ای ، در مقایسه با آجر های سنتی ، از وزن بسیار سبک تری برخوردار می باشند ، و می توان به طور قطع گفت که این بلوک ها ، حدود یک چهارم وزن آجر های سنتی را دارند .  همچنین باید اشاره کرد که بلوک های شیشه ای در مقایسه با انواع بلوک های سنتی ، سریع تر و آسان تر نصب می شوند . 
اما بی شک این تمام مزایای بلوک های شیشه ای نیست ، بلکه از دیگر‌ مزیت های این بلوک ها می توان به سهولت در تمیز کردن آنان اشاره کرد ، اگر از جمله افرادی بودید که در گذشته ، از بلوک های سنتی استفاده می کردید ، به خوبی آگاه بر این امر هستید که بلوک های سنتی تقریبا هر چهار سال یکبار ، نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد ، اما بلوک های شیشه ای بدین صورت نمی باشند و می توان هر زمان که ، نیاز بود آنان را با استفاده از یک دستمال مرطوب در کمترین زمان ممکن ، تمیز کرد . 
ذکر این نکته در خصوص بلوک های شیشه ای ، حائز اهمیت است که بلوک های شیشه ای چیزی حدود هفت برابر  ، از انواع بلوک های سیمانی مقاومت تر هستند و همچنین ، این بلوک ها حدود چهار برابر مقاوم تر و محکم تر از انواع آجر های ساختمانی می باشند .
از دیگر کاربرد های بلوک های شیشه ای می توان به ، استفاده از این بلوک ها در پارتیشن بندی فضای داخلی ساختمان ، و یا حتی به عنوان دیوار جدا کننده ما بین حمام و رختکن و یا حمام و سرویس بهداشتی ، و یا حتی تحت عنوان اپن آشپزخانه و یا به عنوان سقف و یا حتی برای محوطه سازی بهره برد .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : هزاران کاربرد بلوک های شیشه ای

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •