نگاهی گذرا به کاربرد های فراوان بکدراپ

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی وپیمانکاران بازسازی در شهر شما...کلیک کنید

نگاهی گذرا به کاربرد های فراوان بکدراپ 

بکدراپ ، همانطور که میدانید به انواع پارچه هایی گفته می شود که دارای طرح های فوق العاده زیبا و دلنشین می باشند ، جالب است که بدانید پیشینه این پارچه های طرح دار ، به کشور هندوستان باز میگردد که در واقع ، اکثر مردمان هندوستان از این پارچه طرح دار در معابد و حتی در منازل خود استفاده می کردند ، اما اینک پس از گذشت سال ها ، بکدراپ علاقمندان و طرفداران بسیار زیادی را در سایر کشور ها ، خصوصا ایران به دست آورده است . 
اگر شما نیز از جمله طرفداران و علاقمندان به بکدراپ باشید ، قطعا خواهید دانست که این پارچه طرح دار رنگارنگ ، در انواع و اقسام طرح های مختلف موجود می باشد که کاربرد های فراوانی را دارد و مهم تر از همه ، این نکته است که بکدراپ هیچ محدودیت سنی ندارد ، و هر شخصی می تواند بکدراپ مخصوص سن و سلیقه خود را تهیه کند ، یکی از کاربرد های شگفت انگیز بکدراپ ، استفاده از آن به عنوان رومیزی در منزل می باشد ، اما این تمام مزیت و کاربرد این پارچه ی طرحدار رنگارنگ نیست ، بلکه عده ای تمایل دارند به جای استفاده از انواع و اقسام پرده های زینتی و طرح دار و ... از بکدراپ به عنوان پرده اتاق خواب خود و یا حتی فرزندان خود استفاده کنند . و یا حتی در برخی قسمت های منزل و یا اتاق خواب می توان به عنوان یک وسیله زینتی دیوار آویخت ، از بکدراپ  استفاده کرد و رنگ و رویی تازه و زیبا به اتاق خواب و یا حتی به منزل بخشید . 
عده ای دیگر ، از طرفداران پر و پا قرص بکدراپ های رنگارنگ ترجیح میدهند ، که به جای تهیه انواع رو تختی های موجود در بازار در طرح ها و رنگ های مختلف ، از بکدراپ به عنوان رو تختی استفاده کنند ، تا به نوعی اتاق خوابشان خاص تر و زیباتر به نظر رسد .
و در نهایت ، عده ای دیگر از علاقمندان به این پارچه ی زیبا ، تمایل دارند که از بکدراپ در سفر های خود ، در کویر ، جنگل ، ساحل و ... به عنوان یک زیر انداز خاص و در عین حال زیبا استفاده کنند .
اما مزیت ها و کاربرد های فراوان بکدراپ به این موارد ختم نمیشود ، اکثر افرادی که به عنوان عکاس مشغول به ثبت لحظه های زیبا هستند ، از بکدراپ می توانند به عنوان یک پس زمینه دلنشین برای ، ثبت عکسهای خود استفاده کنند  و یا حتی می توانند با استفاده از انواع طرح های مختلف بکدراپ ، تصاویر زیبایی از نوزادان ، بزرگسالان و... بیندازند .
و یا حتی به اشخاصی که علاقمند به یوگا می باشند ، می توان پیشنهاد  کرد که از بکدراپ های رنگارنگ و زیبا در کنار سایر وسایل یوگا همچون ، کوسن ، آباژور سنگ نمک و ... استفاده کنند .
همانطور که خود نیز واقف بر این امر هستید ، هر جنسی که در بازار موجود باشد ، دارای قیمت ها و کیفیت های مختلفی نیز هست ، بکدراپ یا تپستری نیز از این قضیه بی شک مستثنی نیست ، طرح های موجود بر روی بکدراپ ، طرح های چاپ شده هستند که بر حسب قیمتی که صرف می کنید برای تهیه بکدراپ ، تقسیم به با کیفیت و بی کیفیت می شوند ، که برخی از طرح های بی کیفیت ممکن است با همان بار اول شستشو ، به طور کلی از بین روند ، اما طرح های چاپ شده  با کیفیت از انواع رنگ ثابت هستند که به راحتی و بدون هیچگونه نگرانی می توان آنها را حتی در ماشین لباسشویی بشویید ، چرا که مایع های شستشو ، عمر و ماندگاری بکدراپ ها را بیشتر می کند .
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : نگاهی گذرا به کاربرد های فراوان بکدراپ

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  خادم

  موفق\sباشید

  1399/07/30

 • #

  گلناز

  بی نظیر

  1399/07/29