نکات مدیریت زمان که برای صاحبان مشاغل کوچک کار می کند

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نکات مدیریت زمان که برای صاحبان مشاغل کوچک کار می کند
نکات مدیریت زمان که برای صاحبان مشاغل کوچک کار می کند
نکات مدیریت زمان که برای صاحبان مشاغل کوچک کار می کند
نکات مدیریت زمان که برای صاحبان مشاغل کوچک کار می کند
 


( مقاله ترجمه شده از سایت معتبر‌ خارجی ) 
 
برای مدیریت کارآمدتر زمان و افزایش بهره وری، این پیشنهادها را دنبال کنید .
 
زمان  خود را ثبت کنید
 
اگر نمی‌ دانید زمان به کجا می ‌رود، بهتر است یک دفتر خاطرات روزانه از نحوه گذراندن روز خود تهیه کنید، تمام فعالیت‌ هایی را که انجام می‌ دهید ثبت کنید، و جزئیاتی را که برای انجام هر یک از آنها صرف می‌ کنید را مشخص کنید. این به شما کمک می کند تا کارهایی را که بیشتر از سایرین برای آنها هزینه می کنید شناسایی کنید. به آن وظایف نگاه کنید و از خود بپرسید که زمان صرف شده برای آنها واقعا چقدر سازنده است. آیا برای فعالیت هایی که نتایج موثری به همراه ندارند، بیش از حد طولانی هزینه می کنید؟
 
 الکساندر، مربی اجرایی در استودیوی مربیگری، می ‌گوید: «اغلب مفید است که وظایف خود را از ابتدای هفته با آنچه تا پایان هفته به دست آورده‌ اید مقایسه کنید. اگر بین وظایفی که برای خود تعیین می ‌کنید و آنچه به دست می ‌آورید شکاف ثابتی وجود دارد، وقت آن است که تشخیص دهید که آیا بیش از حد برای خودتان تعیین می‌ کنید، آیا برای چیزهایی که نیازی به انجام آنها ندارید، وقت می ‌گذارید یا خیر. اگر کارهای معمولی به دلیل کمبود اعتماد به نفس، منابع یا انگیزه شما را خیلی طولانی می کند.
هر کدام از این سه مورد باشد - و ممکن است بیش از یکی باشد - برای چگونگی مقابله با آن برنامه ریزی کنید، برنامه خود را برای یک دو هفته امتحان کنید و سپس ارزیابی کنید که چه چیزی موثر بوده است."
 
تکنیک پومودورو را امتحان کنید
 
اگر تمرکز بر روی مشاغل خاص برایتان دشوار است، سیستمی را امتحان کنید که توسط فرانچسکو سیریلو و بر اساس یک تایمر گوجه ‌فرنگی شکل است که او برای تکمیل وظایف خود از آن استفاده می ‌کرد.
 
کاری را که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید و به خود بگویید که به مدت 25 دقیقه کاملاً روی آن کار تمرکز خواهید کرد. تایمر را تنظیم کنید و دست به کار شوید. وقتی تایمر زنگ زد، پیشرفت خود را تأیید کنید و کمی استراحت کنید. یک فنجان چای درست کنید، سریع پیاده روی کنید یا تمرینات کششی انجام دهید. وقتی چهار «پومودورو» را کامل کردید، وقت آن است که استراحت بیشتری داشته باشید (20 دقیقه خوب است). در این مدت مغز شما می تواند قبل از شروع دور بعدی پومودوروس، استراحت کند و اطلاعات جدید را جذب کند.
 
یک لیست واقعی از کارهایی که باید انجام دهید بنویسید
 
تهیه فهرستی از کارها هر روز قبل از شروع کار بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می کند اهداف روشنی برای روز تعیین کنید و بهره وری را بهبود ببخشید. وقتی لیست خود را می نویسید، ایده خوبی است که موارد را به ترتیب اهمیت قرار دهید. این به شما کمک می ‌کند تا مشخص کنید کدام کارها واقعاً باید امروز انجام شوند و در صورت لزوم کدام ‌ها م ی‌توانند به فهرست کارهای فردا منتقل شوند.
 
در مورد کارهایی که واقعاً می توانید در یک روز انجام دهید واقع بین باشید و شاید کارهای بزرگتر را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید تا سخت تر شوند. لیست بلند پروازانه ای که تا پایان روز کامل نمی شود، انگیزه شما را کم می کند و انرژی شما را از بین می برد.
 
زمان اوج خود را شناسایی کنید
 
چه زمانی بهترین کار خود را انجام می دهید؟ شاید شما انرژی زیادی برای تمرکز روی کارها در صبح دارید، یا شاید در بعدازظهر یا عصر انرژی بیشتری داشته باشید. در جایی که می توانید، چالش برانگیزترین یا مهم ترین وظایف خود را در زمان اوج عملکرد خود برنامه ریزی کنید.
 
وظایف را محول کنید
 
به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک، باید کلاه های زیادی بر سر داشته باشید و ممکن است فکر کنید که منابع لازم برای به اشتراک گذاشتن حجم کار دیگران را ندارید، اما در واقع این می تواند یک اقتصاد کاذب باشد. مشاغلی را که در آن مهارت ندارید شناسایی کنید و ببینید آیا راهی وجود دارد که آنها را در اختیار یک متخصص قرار دهید. جنیفر چونگ از شرکت طراحی داخلی Feio می گوید: "اگر سعی کنید همه این کارها را انجام دهید، نمی توانید زمان خود را به طور موثر در دوره های شلوغ مدیریت کنید."
 
چند وظیفه را کاهش دهید
 
چند بار سعی کرده اید بیش از یک کار را همزمان انجام دهید؟ همه ما آنجا بوده ‌ایم - وقتی ایمیلی وارد می ‌شود که تصمیم می ‌گیریم همان لحظه به آن بپردازیم، در میانه نوشتن یک ارائه یا گزارش خواهیم بود، یا شاید تصمیم می ‌گیریم در طول یک وبینار مدتی را برای جمع‌ آوری یک ایمیل صرف کنیم .
 
الکساندر می گوید: «به محض اینکه به محل کار رسیدید حساب ایمیل خود را باز نکنید. «اگر کار مهمی برای انجام دادن دارید، به محض ورود به دفتر، و مهمتر از همه، قبل از باز کردن ایمیل، با آن مقابله کنید. آن ساعت اضافی اولیه می تواند زمان طلایی برای انجام کارها باشد. ما معمولاً فکر می‌ کنیم که ایمیل ‌ها یا پست ‌های صوتی را به مدت پنج دقیقه بررسی می ‌کنیم، اما بعد از آن پیام ‌ها را درگیر می ‌کنیم و قبل از اینکه متوجه شوید دو ساعت گذشته است و حتی کار مهم شما شروع نشده است. اگر باز کردن ایمیل خود را یک ساعت به تعویق بیندازید، با حجم زیادی از آن مقابله خواهید کرد و - راستش را بخواهید - بیشتر ایمیل ‌ها می ‌توانند قبل از پاسخ دادن، یک ساعت منتظر بمانند. 
 
بیش از حد برنامه ریزی نکنید
 
داشتن یک برنامه منظم برای روز تان بهترین راه برای بهبود مدیریت زمان است، اما به یاد داشته باشید که فضایی را برای موارد غیر منتظره در نظر بگیرید. به هر حال، همیشه کارهای برنامه ریزی نشده ای وجود دارد که پیش می آید و شما باید بتوانید به همان اندازه کارآمد با آن کارهایی که قبلاً در دفتر خاطرات خود گنجانده اید، با آنها کنار بیایید.
 
  • مرجع :https://www.houzz.com
  • برچسب ها : نکات مدیریت زمان که برای صاحبان مشاغل کوچک کار می کند

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •  

آخرین اخبار (11 خرداد 1402)
معرفی پنل دکوراتیو آکوستیک شرکت زهره آفاق
معرفی پنل دکوراتیو آکوستیک شرکت زهره آفاق

شرکت معتبر زهره آفاق ، یکی از موفق ترین شرکت های وارد کننده می باشد که در زمینه واردات انواع آلبوم های کاغذ دیواری ، لمینت ، کفپوش ، پارکت ، و چمن مصنوعی ، فعالیت می کند . و همواره طی سال ها فعالیت خود ، محصولاتی با کیفیت و درجه یک را وارد ، و در بازار عرضه نموده است .

مهارت ارتباط با مشتری
مهارت ارتباط با مشتری

یکی از حائز اهمیت ترین مسائلی که باید همواره به آن توجه داشت ، چگونگی ارتباط برقرار کردن و یا به عبارت دیگر ، مهارت ارتباط با مشتری می باشد . در واقع ، یکی از مهم ترین عواملی که باعث حفظ و همچنین افزایش وفاداری مشتری می شود ، چگونگی برخورد با او است ‌.

کافه زیبا و دلنشین بینج
کافه زیبا و دلنشین بینج

کافه بینج ( با کادری مجرب‌ و حرفه ای ، و مدیریتی عالی ) واقع در : سعادت آباد ، بلوار دریا ، انتهای خیابان رامشه ، انتهای بن بست مهرداد ، از جمله محبوب ترین و پر طرفدار ترین کافه های تهران می باشد ، که همه روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۴ ، پذیرای عموم مشتریان عزیز است .

چند اشتباه در بازسازی حیاط خلوت به گفته کارشناسان
چند اشتباه در بازسازی حیاط خلوت به گفته کارشناسان

وقتی هوا شروع به گرم شدن می کند، احتمالاً مکان های کمی وجود دارد که ترجیح می دهید به جای حیاط خلوت خود باشید. زمان صرف شده برای مراقبت از باغ خود ، آماده شدن برای مهمانی های در فضای باز ، یا صرف لذت بردن از یک فنجان قهوه صبحگاهی، همه چیزهایی هستند که این فضای باز را به بهشتی برای بهار و تابستان تبدیل می کنند. اما اگر در مورد حیاط خلوت خود چنین احساسی ندارید، ممکن است زمان بازسازی فرا رسیده باشد. چه بخواهید فضای ناهارخوری بیشتری اضافه کنید یا به سادگی با گیاهان و نور اضافی جذابیت بصری ایجاد کنید،

پارکت لمینت TCT و کفپوش ازمیر شرکت ترک چوب تبریز
پارکت لمینت TCT و کفپوش ازمیر شرکت ترک چوب تبریز

شرکت موفق ترک چوب تبریز ، با رویکرد تولید ، فروش و پخش پارکت لمینت های با کیفیت و درجه یک ، فعالیت خود را از سال هزار و سیصد و نود ( ۱۳۹۰ ) آغاز نموده است .

کیک ماست زغال اخته با 4 ماده (بدون آرد، تخم مرغ یا کره)
کیک ماست زغال اخته با 4 ماده (بدون آرد، تخم مرغ یا کره)

این کیک ماست بلوبری خامه ای، صاف و پر از طعم زغال اخته است. این کیک به راحتی درست می شود و فقط 4 ماده دارد. نیازی به آرد، تخم مرغ، کره یا روغن ندارد. تهیه کیک فقط چند دقیقه طول می کشد و می توان آن را زودتر از موعد برای یک رویداد درست کرد.

چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم
چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم

فقط به این دلیل که آن را با مواد شوینده لباس شویی پر می کنید به این معنی نیست که نیازی به تمیز کردن خود ماشین لباسشویی ندارید. به نظر غیر منطقی می رسد، اما در حالی که دستگاه شما لباس شما را از آلودگی پاک می کند، همیشه خود را از همان کثیفی یا تجمع باقی مانده مواد شوینده پاک نمی کند.

توضیح شرکت درودگران در خصوص کاربرد میت میانه گرده لب پله
توضیح شرکت درودگران در خصوص کاربرد میت میانه گرده لب پله

درودگران ، تولید کننده پارکت لمینت درجه یک درودگران می باشد . این شرکت معتبر و موفق ، از جوان ترین شرکت های تولید کننده قرنیز و ابزار و همچنین ، پارکت لمینت است که همواره محصولی خاص ، و با کیفیتی بی نظیر تولید و عرضه می کند .

با شرکت ژیوار وارد کننده کالای دکوراسیون داخلی آشنا شویم
با شرکت ژیوار وارد کننده کالای دکوراسیون داخلی آشنا شویم

شرکت معتبر و موفق ژیوار ، شرکتی قدیمی و بزرگ در ایران می باشد که در زمینه واردات آلبوم های کاغذ دیواری ، فعالیت می کند و همواره محصولاتی با کیفیت و درجه یک ، در بازار عرضه می نماید ( لازم به ذکر است که : این شرکت معروف ، وارد کننده انحصاری پاررکت لمینت زینت نیز می باشد ) .

با تایل PVC سقف کاذب  شرکت دکوپلاست بیشتر اشنا شویم
با تایل PVC سقف کاذب شرکت دکوپلاست بیشتر اشنا شویم

سقف کاذب PVC ( تایل PVC سقف کاذب ) به ابعاد ۶۰*۶۰ سانتیمتر از کاربردی ترین و منحصر به فرد ترین محصولات شرکت معتبر دکوپلاست ، با ابعادی ( در هر کارتن ) به اندازه ۷.۲۰ متر مربع می باشد ( مدل : تولید ایران ) .