لیلا حاتمی مریم مجدلیه می شود

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #

نمایش بانک بزرگ مقاله های مپ استار...کلیک کنید

لیلا حاتمی مریم مجدلیه می شود

لیلا حاتمی بازیگر توانای کشورمان این بار قرار است در فیلمی مذهبی در مورد عیسی مسیح بازی کند .
کارگردان این فیلم ترنس مالیک است که در کارنامه ی کاری خود افتخاراتی بسیار دارد. او  یک بار نامزد جایزه ی بهترین کارگردانی برای فیلم "خط باریک سرخ" از اسکار شد و جایزه ی خرس طلایی برلین را برای همین فیلم از آن خود کرد.
او همچنین با فیلم "درخت زندگی" جایزه ی نخل طلایی جشنواره ی کن را به خانه برد.
فیلم روزهای بهشت او هم جایزه بهترین کارگردانی را در کن از آن خود کرد.
مالیک کلا در کارنامه ی کاری خود 10 فیلم را کارگردانی کرده است که عبارتند از: زمین های لم یزرع (1973)، روزهای بهشت (1978)، خط باریک سرخ (1998)، دنیای جدید (2005)، درخت زندگی (2011)، به سوی شگفتی (2012)، شوالیه ی جام ها (2015)، ترانه به ترانه (2017) و یک زندگی پنهان (2018).
ترنس مالیک تحصیلات فلسفی داشته و فارغ التحصیل دانشگاه هاروراد و آکسفورد است. وی اکنون استاد دانشگاه ام آی تی در رشته ی فلسفه می باشد.
با توجه به جایزه هایی که این کارگردان از فستیوال های مختلف کسب کرده است  به نظر می رسد اوج درخشش او بیشتر در سال های ابتدایی شروع به کارش بوده است؛ اما امیدواریم که فیلم "آخرین سیاره" با بازی لیلا حاتمی مجددا به جشنواره های مختلف راه پیدا کند و لیلا حاتمی عزیز هم فصل جدیدی از هنر بازیگری خویش را به منصه ظهور بگذارد. 
با توجه به گفته های کارگردان و عوامل "آخرین سیاره" این فیلم برگرفته از انجیل است و صحنه هایی از زندگی مسیح را به تصویر می کشد.
در این فیلم بازیگران نام آشنایی بازی خواهند کرد از جمله گیزا رورینگ بازیگر مجارستانی که پیش از این در فیلم "پسر سائول" (برنده ی اسکار) بازی کرده بود، به ایفای نقش عیسی مسیح می پردازد.
مارک رایلنس و بن کینگزلی نیز دو بازیگر انگلیسی تبار این فیلم هستند که هر دو برنده ی جایزه ی اسکار بوده اند.
رایلنس در این فیلم  نقش شیطان را به تصویر می کشد.
علاوه بر لیلا حاتمی یک بازیگر ایرانی دیگر هم در این فیلم بازی می کند به نام همایون ارشادی.
اکثر اپیزودهای این فیلم در سکوت رسانه ای، در جزیره ی آنتسیو ایتالیا و ایسلند فیلم برداری شده است و هم اکنون در مرحله ی پس از تولید قرار دارد.
پیش از این  "مصائب مسیح" توسط کارگردان نامی مل گیبسن  در سال 2004 میلادی با همین مضمون ساخته شد که در همان زمان مورد تحسین اهالی سینما قرار گرفت.
در این فیلم نقش مریم مجدلیه را مونیکا بلوچی بازیگر معروف ایتالیایی بر عهده داشت.
 
اما کمی بیشتر درباره مجدلیه این حواری بحث بر انگیز مسیح بدانید.
این شخصیت یکی از پیروان مومن عیسی مسیح است که کلیساهای کاتولیک، ارتودکس شرقی، لوتری، انگلیکان و رومی او را به عنوان قدیسه می شناسند.گفته شده که او شاهد مصلوب شدن و رستاخیز عیسی مسیح بوده است.
بر پایه ی انجیل مریم زنی بسیار زیبا و تن فروش بوده است.روزی اهالی شهر به دنبال او می افتند تا او را سنگسار کنند.او حین گریز از آن ها به عیسی مسیح بر می خورد.مسیح داستان را از دنبال کنندگان جویا می شود، و آن ها می گویند که ما به خاطر گناهانش می خواهیم او را سنگسار کنیم.عیسی می پذیرد اما به این شرط که اولین سنگ را کسی بزند که گناهی نکرده باشد.
با این سخن عیسی همگی به فکر فرو رفته و سپس پراکنده شدند و بدین ترتیب جان مریم مجدلیه در امان ماند ؛ از آن پس او یکی از پیروان میسح شد و در تمامی سفر ها به همراه او بود.
در برخی از تئوری ها و تحلیل ها عنوان می شود که مجدلیه با عیسی مسیح رابطه ی عاطفی عمیقی داشته و حتی روزنامه دیلی میل پا را فراتر گذاشته و عنوان کرده است که سندی از ازدواج او با مسیح را کشف شده کرده است.
حتی انجیلی نیز به مریم مجدلیه منسوب است.این انجیل به زبان قبطی و بر روی پاپیروس نوشته شده.


 
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : لیلا حاتمی مریم مجدلیه می شود

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •