روز جهانی چای International Tea Day

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
21 مه روز جهانی چای, International Tea Day
صنعت چای صبح روزانه میلیون ها نفر در سراسر جهان فنجان چای را تأمین می کند. یکی از بزرگترین تولید کنندگان چای هند ، اهمیت چای را در جوامع خود و به عنوان کالایی برای تجارت می داند.
با این حال ، بسیاری از شرایط کار برای کسانی که در صنعت چای هستند هنوز نیاز به پیشرفت زیادی دارند. اگر فکر می کنید این تعطیلات مربوط به نوشیدن چای بود ، خوب دوباره فکر کنید! روز جهانی چای همه چیز درباره کارگران چای و به کار بردن حقوق مدنی است. بیایید ببینیم که چگونه این تعطیلات به پایان رسید.
کارزار بین المللی روز چای در سال 2005 توسط اتحادیه های صنفی ، تولید کنندگان چای کوچک و سازمان های جامعه مدنی در آسیا و آفریقا برای پرداختن به مسائل مربوط به حقوق دستمزد کارگران و قیمت های عادلانه برای تولید کنندگان چای کوچک آغاز شد.
کنفرانس بین المللی چای در دهلی نو با اعلامیه بین المللی در مورد حقوق کارگران و پرورش دهندگان کوچک برای کمک به تنظیم رقابت ناموزون ، مالکیت زمین ، مقررات ایمنی ، حقوق زنان ، تأمین اجتماعی و دستمزد زندگی به کار خود آمد. سازمان دیگری ، شورای چای هند ، روز جهانی چای را به امید تبدیل شدن به یک تعطیلات رسمی به سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل پیشنهاد کرد.
این پیشنهاد در سال 2015 توسط رئیس سانتوش کومار سارنگی انجام شده است. به گفته رئیس ، این پیشنهاد هند توسط کشورهایی مانند کانادا ، ایالات متحده ، اتحادیه اروپا ، سریلانکا ، چین ، ژاپن ، کنیا و مالاوی حمایت شد. در حالی که تعطیلات وضعیت رسمی ندارد ، هدف از این تعطیلات شناخت موقعیت های آسیب پذیر است که تولید کنندگان چای در هند با شرایط زندگی فعلی و سیاست های مربوط به کارگر دارند.
این روز همچنین به بحث در مورد موضوعات فوری مانند باقیمانده ، تغییر اوضاع ، فناوری و روند تولید و مصرف در صنعت چای می پردازد. برای رونمایی از این روز ، بیش از 150 نماینده از سازمان های چای سمیناری برای بحث و گفتگو درباره مشکلات رایج صنعت چای و همچنین مشکلات موجود در کشور خودشان ، سمینار را جمع آوری و برگزار می کنند.
چگونه روز جهانی چای را جشن بگیریم
اگر عاشق چای هستید ، در مورد برخی از شرکت های مورد علاقه خود تحقیق کنید. سعی کنید مارک های چای را که از تجارت منصفانه پشتیبانی می کنند جستجو کنید و احتمالاً به سمت آن مارک ها بروید تا در نحوه خرید محصولاتی مانند چای تفاوت ایجاد کنید. از هشتگ internationalteaday# استفاده کنید تا به شما کمک کند آن را به عنوان یک تعطیلات رسمی تشخیص دهید و در صورت علاقه به دیگران در مورد صنعت چای آموزش دهید.

21 مه 2020 مصادف با :
 ۲۱ مه روز جهانی مدیتیشن⁩ است. مدیتیشن یا مراقبه یکی از راه‌های کاهش استرس و فشارهای زندگی است. تکنیک‌های مدیتیشن کمک می‌کنند تا بین بدن، ذهن و احساسات هماهنگی و تمرکز ایجاد شود و فرد به آرامش برسد.
21 مه  2020مصادف با هفته اول خرداد در تقویم ایرانی هفته معدن و اول خرداد روز معدن نام دارد. این هفته به منظور ارتقای جایگاه و توسعه فرهنگ معدن‌کاری و همچنین ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش #معدن و گرامی‌داشت کارگران معدن است که در شرایط سختی کار می‌کنند.
۲۱ مه  روز جهانی تنوع‌فرهنگی برای گفتگو و توسعه است. این روز با هدف پرکردن شکاف بین فرهنگ‌ها و ایجاد صلح، ثبات و توسعه نام‌گذاری شده است و شعار امسال آن «تاثیر کووید۱۹ بر بخش فرهنگی» است.
21 مه 2020 مصادف با اول خرداد در تقویم ایرانی روز ملاصدرا⁩ است. صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی معروف به #ملاصدرا و صدرالمتالهین، فیلسوف و عارف قرن دهم و یازدهم خورشیدی و بنیانگذار مکتب فلسفی حکمت متعالیه است. 
 • مرجع :https://www.daysoftheyear.com/
 • برچسب ها : روز جهانی چای, International Tea Day

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  سمیرا

  چه جالب: روز چای روز مد روز ملاصدار روزمعدن روزتنوع فرهنگ\sچه شود امروزززززز

  1399/03/01