تکنیک های آشپزی

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
تکنیک های  آشپزی چیست ؟

 افرادی هستند که به آشپزی علاقه زیادی دارند ولی اصول و تکنیک های آن را نمی دانند و نمی توانند از این حرفه به خوبی استفاده کنند به همین دلیل ما پیشنها بر این داریم تا شرکت در دوره های آشپزی خود را به درجه آشپز ماهر برسانند.
 در جهان امروزی مردم به خوردن غذاهای گوناگون و تنوع دار می پردازند و به آن اهمیت ویژه ای می دهند. در کشور و هر شهر دارای غذای مخصوص به فرهنگ خود است و هر کدام از این قومیت ها خواستار این هستند تا با غذاهای مختلف هر جا آشنا شوند و از آن امتحان کنند. با وجود تنوع های بسیار درک می شود که در هر جایی غذای محلی هر کشور نیز می تواند این تنوع ها را برای همگان ایجاد نماید.  در کنار این شغل آشپزی مردمان زیادی تمایل بسیاری به استفاده از رستوران و فست فودها دارند. پس یک آشپز باید تکنیک های مربوط به آشپزی را فرا بگیرد تا حرفه خود را زمینه کاری خود به اثبات برساند. آشپزی هنر تبدیل مواد خام به انواع غذاها خوشمزه و لذیذ است. یک آشپز باید بتواند این هنر را در خود پرورش دهد. از دیگر گفته ها آشپز باید بتواند به وسیله تکنیک های مختلف آشپزی، غذاها را آماده کند.

سر آشپز کسی است که در یک آشپزخانه به صورت تیمی با دیگر آشپزان کار می کند و وظیفه آن نظارت بر کار آشپزان است. سر آشپز کار آشپزخانه را بر عهده دارد و دیگر وظیفه آن نظارت و کنترل می باشد. درجه اول در آشپزی علاقه بسیار در کار می باشد و همچنین سرعت کار در کنار علاقه مهم است. همچنین یک آشپز باید بتواند خلاقیت درستی در تهیه غذا داشته باشد. حرفه آشپزی دارای تنوع جذاب و متنوعی می باشد. ساعت کاری آشپزان که بسته به نوع کارشان دارد مختلف است. بیشترین حجم کاری در روز و شب های تعطیل است زیرا مشتریان بیشتری به رستوران مراجعه می کنند به همین دلیل کار آشپزان بیشتر می گردد. یک آشپر همیشه باید لباس سفید بر تن کند و کلاه ویژه سرآشپز بر سر خود نماید به این روش آشپز نکات بهداشتی را رعایت کرده و مردم بیشتری به آشپز اطمینان می نمایند.

وظایف آشپز  - شناسایی و آگاهی کامل از مواد غذایی مختلف و مناسب  - تامین و پخت انواع غذاها بر اساس استانداردها - سرو غذا در ظرف مخصوص به همراه تزیینات مربوط به غذا - کنترل بر چگونگی کیفیت مواد غذایی و تهیه مواد اولیه  - رعایت و بررسی دستورالعمل های بهداشتی  و نکات ایمنی و سلامتی برای تبدیل شدن به یک آشپز نیاز دارید تا دوره آموزش آشپزی را گذرانید و در پایان در کنار یک سرآشپز حرفه ای به عنوان یک کارآموز کار کرده تا به درجه بالاتری برسید و بعدها به تنهایی برای خود کار کنید. با دریافت تجربه صحیح شک نداشته باشید تبدیل به یک آشپز حرفه ای ارتقا پیدا کرده اید. لیست انواع غذاهای ایرانی:  در این مقاله به نمونه ای از انواع غذاهای ایرانی اشاره می نماییم : - خوراک مرغ با سبزیجات  که در تهیه خوراک مرغ با سبزیجات استفاده از مرغ ، سیب زمینی و هویج، نخود پخته، زعفران،پیاز داغ، کدو قلمی، کره، آب لیمو و فلفل و نمک و زردچوبه مرسوم است. - عدسی نوع دیگر از غذاهای ایرانی است که مواد اولیه آن عدس ، سیب زمینی، پیاز و سیر و نمک و گلپر تشکیل شده است. - خوراک گوشت با سبزیجات : گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، هویج ، نخود سبز پخته، پیاز، زردچوبه، فلفل سیاه و قرمز به همراه زعفران و نمک و رب گوجه است. - خورش قیمه و بادمجان : مواد لازم در تهیه خورش قیمه و بادمجان استفاده از گوشت خورشتی، پیاز، لپه،رب گوجه، بادمجان، لیمو عمانی و دیگر مواد  آب لیمو، زعفران دم کرده نمک و فلفل است. - خورش بامیه : در تهیه خورش بامیه استفاده از بامیه، گوشت ، پیاز، رب، آبلیمو، روغن و نمک الزامی است. انواع خورشت های ایرانی : - خورش گل کلم  - خورش ماست که مخصوص شهر اصفهان می باشد - خورش کرفس - خورش بادمجان - خورش چغاله بادام - خورش آلو و اسفناج - خوراک لوبیا سبز با گوشت  - خورش خلال بادام که مخصوص شهر کرمانشاه می باشد - و ....

نمایش برترین رستورانها روی نقشه ...کلیک کنید
 • مرجع :http://www.google.com/
 • برچسب ها :

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  حمیده

  واقعا مقاله بسیار عالی و خوبی در خصوص سرآشپزها و تکنیک آشپزی\sبود...مخصوصا اونجا که وظایف سرآشپز رو گفته..ممنونم

  1399/04/21