تغییر جنسیت بازیگر معروف، از شایعه تا تکذیب

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
نمایش بانک مقاله های داغ مپ استار...کلیک کنید

تغییر جنسیت بازیگر معروف، از شایعه تا تکذیب

به تازگی خبری مثل بمب صفحات دنیای مجازی را تکان داد.
محمد رضا فروتن بازیگر محبوب دهه ی 80 سینمای ایران ، ترنس است و به تازگی در آلمان عمل تطبیق جنسیت انجام داده.
از انتشار این خبر اما 24 ساعت بیشتر نگذشت که وکیل او اعلام کرد این خبر شایعه است و چند ساعت بعد، خود او هم اعلام کرد "با احترام به تمام تفاوت های جنسیتی، خبر منتشر شده را تکذیب می کنم و حق پیگیری و شکایت از عوامل انتشار این اطلاعات را برای خود محفوظ می دانم".
اما این خبر با همین عمر کوتاه، خود روشنگر بسیاری مسائل در خصوص فرهنگ بی فرهنگی و تفکر جامعه نسبت به تفاوت های جنسیتی و مسئله ای دردناک تر بود یعنی شایعه سازی برای کسب اعتبار و نام و نشان، شایعه سازی برای جذب فالوئر شایعه سازی برای عدد و رقم و...
از مورد آخر آغاز می کنیم...
گروهی گفتند: چرا زود تکذیب کردی ثانیه به ثانیه داشتی فالوئر می گرفتی..!
گروهی گفتند: همه ی این کارها برای جذب فالوئر است.
گروهی هم تقاضای لایو و استوری کردند .
عده ای اما می گویند به حرمت فالوئرهایی که گرفتی از منتشر کننده ی شایعه شکایت نکن...!
این که فرهنگ ایرانی چه بوده و هست و یا چه باید باشد چیز دیگری است اما فرهنگ امروز ایرانی یک چیز برایش خیلی اهمیت دارد... تعداد فالوئر.
یک روزصحبت های دختری را شنیدم که به دوستش پیج پسری را نشان میداد و می گفت: فردا میرم پیش این، ببین 80 کا فالوئر داره....!!!!
بسیاری هستند که با همین طرز تفکر عاشق می شوند و فارغ.... می فروشند و می خرند...
ما در کائنات در موضعی قرار گرفته ایم که مادی گرایی و ظاهر پرستی به چند عدد و صفر وابسته شده است...
ولی مشکل عدد و رقم و شبکه های اجتماعی نیست... مشکل از جایی دیگر آب می خورد...مشکل فرهنگی است که حتی مادی گرا بودن را نیز درست نمی داند... فرهنگی که آداب بی فرهنگی را هم نمی داند...

موضوع دومی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت اطلاعاتی است درباره مقوله ی جنس سوم و یا همان ترنسکشوال.
انسان ها اساسا در سه وضعیت به دنیا می آیند، زن، مرد و ترنس که اقلیت جنسی هستند.این سه مورد هویت جنسی یک انسان را تشکیل می دهند.
اما گی ها( تمایل به ارتباط جنسی دو نر) و لزبین ها( تمایل به ارتباط جنسی دو ماده) دقیقا در کدام دسته قرار می گیرند؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که در هیچکدام...این موارد تنها تمایل جنسی هستند و با مقوله ی هویت جنسی متفاوتند.
دو جنسه کیست؟
دوجنسه ،هرمافرودیت یا نرماده در گونه ی انسان تا بحال یافت نشده است.این عدم موجودیت  به این معناست که موجودی که بتواند بارور کند و بارور شود اصلا در نوع انسان وجود ندارد.فقط بعضی از گیاهان و جانوران مثل دلقک ماهی دوجنسه هستند.
این مسئله را نباید با اختلال ژنتیکی در اندام ها اشتباه گرفت.بله مواردی هم در ایران و هم در سایر نقاط دنیا وجود دارند که دچار تداخل اندام های جنسی هستند .این مورد اغلب در حین تولد توسط پزشک شناسایی و مورد جراحی قرار می گیرد.
اما هویت جنسی که در ترنسکشوال ها این مسئله مورد بحث است به موردی اطلاق می شود که جسم در تضاد با روان یک فرد قرار می گیرد و هویت جنسی کاملا مشخص است .این هویت از ابتدای تولد در فرد وجود دارد.
مثلا به دلایل ژنتیکی انسانی هست که روان و روحیات زنانه دارد اما جسم  و فیزیک مردانه و بالعکس.
برای مثال فردی با فیزیک مردانه به دنیا می آید اما از همان ابتدا به لباس و بازی های دخترانه علاقمند است .این افراد در سن بلوغ به جنس فیزیکی همانند خود علاقمند می شوند و این کاملا طبیعی است زیرا این افراد از درون دارای هویت متفاوتی هستند.
حتی خیلی از این افراد دارای فرزند نیز می شوند.اما به دلیل فرهنگ و سواد ناکافی خود فرد وچه اطرافیان در این زمینه، سال ها خود را پنهان می کنند و سعی در تطبیق روحیات خود با جسمشان دارند، چیزی که موجب آسیب های فراوان روحی و روانی در آن ها می گردد.
درهر صورت در ایران پس از انجام آزمایشات مربوطه و اثبات این موضوع، فرد می تواند عمل تطبیق جنسیت را انجام دهد.
و کلام آخر اینکه فراموش نکنید ترنس بودن یک وضعیت است و چیزی برای خجالت کشیدن وجود ندارد؛ همانطور که مثلا  بعضی ها با چشم سبز به دنیا می آیند بعضی ها هم ترنس به دنیا می آیند.


 

 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : تغییر جنسیت بازیگر معروف، از شایعه تا تکذیب

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  روناک

  معلومه شایعست

  1399/06/19