بادام تلخ معجزه ای برای درمان سرفه

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
بادام تلخ معجزه ای برای درمان سرفه
با شنیدن نام بادام به یاد یکی از موارد آجیل های شب یلدا و عید نوروز می افتیم ، بادام هایی  خوش خوراک و مقوی که طرفداران بسیاری در بین همه مردم جهان دارد .. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بادام چگونه به وجود می آید ؟ بوته ای است یا درختی؟ اصلا در چه آب و هوایی رشد می کند ؟ در چه فصلی از سال ؟ و یا حتی اینکه چه فوایدی دارد، یا اصلا فوایدی دارد نکند مضر باشد ؟ و... از این قبلی سوال ها ..
اما بهتر است بدانید در تمام جهان ما دو نوع بادام داریم یکی بادام شیرین که ، علی الخصوص  در خاطره همه ما ایرانیان لذت خوردن آن است و یکی بادام تلخ ، که این بادام در یک درخت همیشه سبز و گسترده که ساقه های بسیاری دارد و ارتفاع آن ممکن است حتی به پانزده متر هم برسد رشد می کند.  این درخت زیبا بسیار تمایل دارد که گسترده تر شود و اگر به خوبی هرس شود تبدیل به درختی بسیار خوش منظر می شود..

و اما می رسیم به خواص باور نکردنی بادام تلخ : 
برای مثال اگر از بوی بد پا یا حتی زیر بغل در گرمای تابستان کلافه می شوید باید این خبر خوش را به شما داد که با معجزه ای به نام بادام تلخ  می توان این مشکل را رفع کرد کافیست بادام تلخ را به صورت پودر شده در بیاورید و مخلوطی از پودر بادام تلخ و کاسنی درست کنید و بمالید به موضع و بعد از مدتی خوب بشویید تا شاهد خاصیت بینظیر آن باشید..
کسانی که مایل هستند چین و چروک صورت خود را برطرف کنند و یا پیشگیری کنند از بروز چین و چروک ، خصوصا بانوان ، دیگر نیاز نیست هزینه های هنگفتی را برای تهیه کرم ها و ماسک های گران قیمت کنار بگذارند و پرداخت کنند با معجزه ای به نام بادام تلخ و مالیدن روغن آن به صورت و استفاده از صابون بادام کمک به محو کردن چین و چروک و پیشگیری از پیدایش آن بر صورت می شود..
همچنین کسانی که از سردرد رنج می برند بهتر است دیگر با قرص های مسکن خداحافظی کنند و با مخلوطی از بادام تلخ و سرکه به این سردرد ها پایان دهند ..
اما اینها تعداد بسیار کمی از موارد بی شمار خاصیت بادام تلخ است و ماجرا به اینجا ختم نمی شود ..شما می توانید با نوش جان کردن تعداد کمی بادام در روز حتی ناشتا قبل از میل کردن صبحانه تان برای بدن خود خواص و فواید بسیار زیادی را فراهم کنید..
اما در مورد تاثیر به سزای بادام تلخ برای درمان افرادی که از سرفه رنج می برند باید گفت که این عزیزان با میل کردن بادام باعث می شوند که سینه آنها نرم شده و همچنین شیر بادام باعث رفع سرفه و تنگی نفس است و حتی خلط آور هم هست ، همچنین اگر بادام تلخ با نشاسته و نعناع مخلوط شود بسیار موثر است برای درمان بیماری و درد های کلیوی..
اما بخاطر داشته باشید که به دلیل وجود ماده سمی در بادام تلخ ، حتما پیش از مصرف کردن آن با یک پزشک متخصص و یا حتی با پزشک طب سنتی مشورت کنید و به یاد داشته باشید که هر چیزی به تعداد محدود مفید است و باعث بروز خواص آن می شود و مصرف بیش از حد یک چیز باعث می شود که برعکس عمل کند و جز ضرر چیزی نداشته باشد ‌. عزیزانی که مایل به کاهش وزن هستند می توانند قبل از صبحانه یا در طول روز مقداری محدود بادام تلخ میل کنند و تاثیر به سزای آن را به زودی خواهند دید.
 
نمایش اطلاعات رستورانها کافی شاپ ها جگرکی و فست فود شهرتان کلیک کنید
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : بادام تلخ

تعداد نظرات ثبت شده :2 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •