• ماجرای سانسور سریال دهه 60 در پناه تو
  ماجرای سانسور سریال دهه 60 در پناه تو
  کمی بیشتر درباره ی در پناه تو این سریال که محصول سال 1374 است به نویسندگی علیرضا طالب زاده و کارگردانی حمید لبخنده برای پخش در شبکه ی دو سیما تهیه شد. در این سریال بازیگرانی همچون سعید پور صمیمی، ثریا قاسمی، ایرج راد، حسن جوهرچی، لعیا زنگنه، پارسا پیروزفر، رامین پرچمی، آزیتا لاچینی و ... به ایفای نقش پرداختند.

  تاریخ درج :1399/07/29

 • کرونایی ها را آخر پاییز می شمارند
  کرونایی ها را آخر پاییز می شمارند
  8 ماه است که از ورود ویروس کرونا به ایران می گذرد در این هشت ماه شاهد وقایع بسیار تلخی بودیم که عنوان کردنش چیزی جز تکدر خاطر نخواهد داشت. اما طی این هشت ماه دو پیک بزرگ ابتلا به کرونا را پشت سر گذاشته ایم.اکنون با شروع دوباره فصل سرما شاهد پیک سوم و البته بزرگترین آن خواهیم بود. این را می توان از آمار بالای ابتلا و مرگ و میرماه در ماه اخیر دریافت.

  تاریخ درج :1399/07/28

 • 5 ثروتمند بزرگ جهان را بشناسیم
  5 ثروتمند بزرگ جهان را بشناسیم
  جف بیزوس جف بیزوس کارآفرینی است که در سال 1994 کمپانی خرید و فروش اینترنتی کتاب خود را در شهر محل زندگیش یعنی سیاتل آمریکا تاسیس کرد. او از سال 2017 تا کنون ثروتمندترین فرد در روی کره ی زمین است.

  تاریخ درج :1399/07/27

 • دلایل افت محسوس دیجی کالا
  دلایل افت محسوس دیجی کالا
  دیجی کالا با الگو برداری از شرکت خارجی آمازون یک فروشگاه اینترنتی خرده فروشی است که ایده ی اولیه ی آن توسط دوبرادر به نام های سعید و حمید محمدی در سال 1385 ارائه شد. این وبسایت بزرگترین فروشگاه اینترنتی در ایران است و همواره مخالفان و موافقان بسیاری داشته است.

  تاریخ درج :1399/07/24

 • چف بیزوس ثروتمند ترین در جهان
  چف بیزوس ثروتمند ترین در جهان
  آمازون یک شرکت تجارت الکترونیک در آمریکا است که در سال 1994 در شهر سیاتل پایه گذاری شد. ایده ی اولیه ی تاسیس این شرکت توسط جف بیزوس ارائه شد. سود خالص این شرکت در سال 2019 میلادی به 11 میلیارد و پانصد و هشتاد و هشت میلیون دلار رسیده است.

  تاریخ درج :1399/07/23

 • چطور یک کودک 11 ساله خود را اعدام می کند؟
  چطور یک کودک 11 ساله خود را اعدام می کند؟
  ماجرا از این قرار است که یک کودک 11 ساله ی بوشهری بخاطر فقر و عدم دسترسی به تبلت و گوشی برای ادامه ی تحصیل ،خود را دار می زند. ماجرای این کودک و خانواده اش غم انگیز تر از این حرفهاست او و خانواده اش سال هاست که مرده اند و زندگی نمی کنند.

  تاریخ درج :1399/07/22

 • شهره قمر بازیگر پرحاشیه و کم کار سینمای ایران کیست؟
  شهره قمر بازیگر پرحاشیه و کم کار سینمای ایران کیست؟
  شهره قمر متولد سال 1372 در سنندج است .اما به گفته بسیاری دیگر متولد سال 1364 است.خود او شدیدا این گفته ها را تکذیب می کند. او بازیگری را به گفته ی خودش از 15 سالگی و با بازی در فیلمی به نام انعکاس آغاز کرد.اما تصاویر این فیلم و چهره ی او چیز دیگری را نشان می دهد. در این فیلم او با بازی در نقش یک زن اغواگر توانست برای اولین بار نام خود را در سینمای ایران ثبت کند.

  تاریخ درج :1399/07/21

 • روز جهانی کودک
  روز جهانی کودک
  هشتم اکتبر در تقویم میلادی و 17 مهر ماه در تقویم شمسی روزی است که در ایران به نام کودکان این فرشته های زمینی ثبت شده است.البته در هر کشوری یک روز خاص برای این مناسبت وجود دارد.این تاریخ تنها در ایران به نام روز جهانی کودک آمده است.

  تاریخ درج :1399/07/17

 • گلشیفته فراهانی و "یک مشت دروغ" که کارش را ساخت
  گلشیفته فراهانی و "یک مشت دروغ" که کارش را ساخت
  رهاورد فراهانی معروف به گلشیفته متولد تیر ماه 1362 خورشیدی در تهران است. پدرش بهزاد فراهانی بازیگرو گوینده ی سرشناس ایرانی است که تحصیلات خود را در رشته ی کارگردانی، بازیگری و نویسندگی در فرانسه گذراند. مادر گلشیفته فهیمه رحیمی نیا نام دارد که او نیز فارغ التحصیل رشته ی هنرهای تجسمی از دانشگاه استراسبورگ فرانسه است.

  تاریخ درج :1399/07/16

 • روز روستا و عشایر
  روز روستا و عشایر
  پانزدهم مهر ماه در تقویم ملی ایران به نام روز روستا و عشایر ثبت شده است.این نام گذاری به تقاضای مرکز توسعه ی روستایی و با هدف ترویج و توسعه ی فرهنگ روستایی انجام شده است.

  تاریخ درج :1399/07/15