کلشی سین داروی نقرس

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
کلشی سین داروی نقرس
کلشی سین بر نحوه واکنش بدن به کریستال های اسید اوریک تأثیر می گذارد که تورم و درد را کاهش می دهد.
 از آنجایی که کلشی سین قبل از قوانین فدرال که مستلزم بررسی FDA در مورد تمام محصولات دارویی به بازار بود، ساخته شده بود، همه موارد استفاده از کلشی سین توسط FDA تایید نشده است.
 نام تجاری کلشیسین Colcrys برای درمان یا پیشگیری از نقرس در بزرگسالان و برای درمان یک بیماری ژنتیکی به نام تب مدیترانه ای خانوادگی در بزرگسالان و کودکان حداقل 4 سال مورد تایید FDA است.
نام تجاری کلشی سین Mitigare برای جلوگیری از عود نقرس در بزرگسالان مورد تایید FDA است.
 اشکال عمومی کلشی سین برای درمان یا پیشگیری از حملات نقرس یا برای درمان علائم سندرم بهجت (مانند تورم، قرمزی، گرمی و درد) استفاده شده است.
 کلشی سین درمانی برای آرتریت نقرسی یا سندرم بهجت نیست و از پیشرفت این بیماری ها جلوگیری نمی کند.  کلشی سین نباید به عنوان یک داروی معمول درد برای شرایط دیگر استفاده شود.
 کلشی سین همچنین ممکن است برای اهدافی که در این راهنمای دارویی ذکر نشده استفاده شود.
هنگامی که داروهای خاصی همراه با کلشی سین استفاده می شود، تداخلات دارویی جدی ممکن است رخ دهد.  به هر یک از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود در مورد همه داروهایی که اکنون استفاده می کنید و هر دارویی که شروع به استفاده از آن کرده یا متوقف می کنید بگویید.
کلشی سین را از طریق اینترنت یا از فروشندگان خارج از ایالات متحده خریداری نکنید.  استفاده نادرست یا بدون توصیه پزشک این دارو می تواند منجر به عوارض جانبی جدی یا مرگ شود.
 تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید.  این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر و یا بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید.
 کلشی سین را می توان با یا بدون غذا مصرف کرد.
 برای درمان حمله نقرس، برای بهترین نتیجه در اولین نشانه حمله از کلشیسین استفاده کنید.  هر چه مدت بیشتری برای شروع مصرف دارو صبر کنید، ممکن است اثربخشی آن کمتر باشد.
 اگر هنوز درد نقرس دارید، ممکن است نیاز باشد که دوز دوم کمتری از کلشی سین را 1 ساعت پس از اولین دوز مصرف کنید.  دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید.
دوز شما به دلیل مصرف این دارو بستگی دارد.  دوز کلشی سین برای نقرس و تب مدیترانه ای متفاوت است.
 مصرف کلشی سین را قطع نکنید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید، حتی اگر احساس خوبی دارید.
علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل اسهال، حالت تهوع، استفراغ، درد معده، ضعف عضلانی، کم یا عدم ادرار کردن، بی حسی یا سوزن سوزن شدن، نبض ضعیف، ضربان قلب آهسته، تنفس ضعیف یا کم عمق، یا غش باشد.
گریپ فروت و آب گریپ فروت ممکن است با کلشی سین تداخل داشته باشند و منجر به عوارض جانبی ناخواسته شوند.  از مصرف فرآورده های گریپ فروت هنگام مصرف کلشی سین خودداری کنید.
در صورت داشتن علائم واکنش آلرژیک، کمک فوری پزشکی دریافت کنید: کهیر؛  تنفس دشوار؛  تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو.
 کلشی سین ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد کند.  اگر موارد زیر را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:
 درد یا ضعف عضلانی؛
 بی حسی یا سوزن سوزن شدن در انگشتان دست یا پا؛
 ظاهر رنگ پریده یا خاکستری لب ها، زبان یا دستان شما؛
 استفراغ یا اسهال شدید یا مداوم؛
 تب، لرز، بدن درد، علائم آنفولانزا؛  یا
 کبودی آسان، خونریزی غیر معمول، احساس ضعف یا خستگی.
  • مرجع :https://www.drugs.com
  • برچسب ها : کلشی سین داروی نقرس

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •