ساده ترین روش برای تهیه فالوده طالبی

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
ساده ترین روش برای تهیه فالوده طالبی
فالوده طالبی یک نوشیدنی بسیار گوارا می باشد که می توان ان را برای فصل گرم تابستان تهیه کرد ، درست کردن این نوشیدنی اصلا احتیاج به هیچ گونه وسایل خاصی ندارد و می توانید حتی از ان ،
در مهمانی های خود استفاده کنید. از طرفی می توانید برای تهیه کردن ان ، از چند اسکوپ بستنی هم استفاده کنید چرا که باعث می شود طعم ان شگفت انگیز تر شود و مزاج خیلی از افراد خوش بیاید.
مواد لازم به جهت تهیه فالوده بستنی عبارت است از : طالبی دو عدد ، اب و یخ به مقدار لازم ، شکر چهار قاشق غذاخوری ،  گلاب دو قاشق غذاخوری، تخم شربتی یک قاشق غذاخوری.
در ابتدای امر ، تخم شربتی ها را خوب بشویید و سپس ان ها را در اب ولرم قرار دهید تا پف کنند ، بعد در قالب های یخ بریزید تا در فریزر قرار داده و یخ بزنند و شکل قشنگی بگیرند.
حالا طالبی ها را به چهار قسمت تقسیم کنید ، و سپس سه تای ان ها را رنده کرده و یکی از ان ها را نگه دارید ، و ان را در اخر کار بایستی که اسکوپ بزنید و بر روی فالوده طالبی قرار دهید تا ،
تزیین شود و شکل زیبایی پیدا کند.
یک کاسه بزرگ تهیه کنید و طالبی هایی را که ، رنده کرده اید را در ان بریزید و سپس به این طالبی، اب و گلاب و شکر اضافه کنید ،
و خیلی خوب مخلوط کنید سپس اسکوپ هایی را که از طالبی تهیه کردید ، را روی همین کاسه قرار دهید و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا طعم بگیرد.
بعد از انجام دادن این مرحله ، کاسه را از داخل یخچال خارج کنید و به ان چند یخ که حاوی تخم شربتی می باشد را اضافه کنید ،
از طرفی می توانید برای تزیین روی این فالوده طالبی از برگهای گل محمدی هم استفاده کنید.
اگر نمی خواهید از رنده استفاده کنید ، می توانید از مخلوط کننده استفاده کنید تا میکس این فالوده را داشته باشید و نوش جان کنید.
می توانید در تهیه این فالوده طالبی به جای اسکوپ طالبی از اسکوپ بستنی استفاده کنید ، از طرفی می توانید به جای اب از ، شیر استفاده کنید تا فالوده طالبی شما طعم شیر بگیرد.
به یاد داشته باشید که اضافه کردن تخم شربتی کاملا اختیاری است، و هم چنین اینکه می توانید از انواع عرقیجات استفاده نمایید.
  • مرجع :
  • برچسب ها : ساده ترین روش برای تهیه فالوده طالبی

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •