آکامپروسات داروی آرامبخش

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
آکامپروسات  داروی آرامبخش
Acamprosate به عنوان یک قرص با تاخیر رهش (دارو را در روده آزاد می کند) برای مصرف خوراکی عرضه می شود. 
 معمولاً با یا بدون غذا سه بار در روز مصرف می شود.  برای اینکه مصرف آکامپرازات را به خاطر بسپارید، آن را هر روز در همان ساعات مشابه مصرف کنید.  مصرف آکامپرازات با صبحانه، ناهار و شام ممکن است به شما کمک کند تا هر سه دوز را به خاطر بسپارید. 
 دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. 
acamprosate را دقیقاً طبق دستور مصرف کنید.  کمتر یا بیشتر از آن مصرف نکنید یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است مصرف نکنید.
 قرص ها را به طور کامل ببلعید؛  آنها را شکافته، نجوید یا خرد نکنید.
 آکامپروسات فقط تا زمانی که آن را مصرف می کنید از نوشیدن الکل جلوگیری می کند. 
مصرف آکامپرازات را ادامه دهید حتی اگر فکر نمی کنید که احتمال دارد دوباره نوشیدن الکل را شروع کنید.  بدون مشورت با پزشک مصرف آکامپروسات را قطع نکنید.
 اگر در حین مصرف آکامپرازات الکل می نوشید، به مصرف دارو ادامه دهید و با پزشک خود تماس بگیرید.  در صورت مصرف الکل در طول درمان، آکامپروسات باعث واکنش ناخوشایند نمی شود.
این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود.  از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.
دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. 
 با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید.  برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.
این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.  آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.
تمام قرارهای ملاقات با پزشک و مشاور یا گروه پشتیبانی خود را نگه دارید.
 نگذارید دیگری داروهای شما را مصرف کند.  هر سوالی در مورد پر کردن مجدد نسخه خود دارید از داروساز خود بپرسید.
 برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی را داشته باشید.  هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید یا در بیمارستان بستری می‌شوید، باید این فهرست را همراه داشته باشید. 
 همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.
Acamprosate همراه با مشاوره و حمایت اجتماعی برای کمک به افرادی که نوشیدن مقادیر زیادی الکل (الکلیسم) را متوقف کرده اند، استفاده می شود تا دوباره از نوشیدن الکل خودداری کنند. 
نوشیدن الکل برای مدت طولانی نحوه عملکرد مغز را تغییر می دهد.  Acamprosate با کمک به مغز افرادی که مقادیر زیادی الکل مصرف کرده اند کمک می کند تا دوباره به طور طبیعی کار کند.  آکامپروسات از علائم محرومیتی که افراد ممکن است با قطع نوشیدن الکل تجربه کنند، جلوگیری نمی کند.  نشان داده نشده است که آکامپروسات در افرادی که نوشیدن الکل را ترک نکرده‌اند یا در افرادی که مقادیر زیادی الکل مصرف می‌کنند و همچنین از مواد دیگر مانند داروهای خیابانی یا داروهای تجویزی بیش از حد استفاده می‌کنند یا سوء استفاده می‌کنند، کار نمی‌کند.
  • مرجع :https://medlineplus.gov
  • برچسب ها : آکامپروسات داروی آرامبخش

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •