هواوی در حال عرضه 5G در تایلند و ایالات متحده است

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #

هواوی در حال عرضه 5G در تایلند و ایالات متحده استغول فناوری چینی علیرغم فشار آمریکا برای اجتناب از تجهیزاتش، تایلند را جلوتر از همسایگان خود وارد عصر 5G می کند.
بانکوک - در حالی که Huawei Technologies همچنان در لیست سیاه امنیت سایبری ایالات متحده قرار دارد، متحد دیرینه آن تایلند به روی غول فناوری چینی باز شده است.

 در 19 دسامبر، نخست وزیر تایلند، پرایوت چان اوچا، ریاست مراسم افتتاحیه «بیمارستان هوشمند 5G کلاس جهانی سریراج» را برعهده داشت، که به همین ترتیب آبل دنگ، مدیر اجرایی هواوی تایلند نیز در آن حضور داشت.
 
5G این نه تنها به معنای ارتباطات  سریع‌تر و اتصال به دستگاه‌های الکترونیکی است، بلکه کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا حجم وسیعی از داده‌ها را برای استفاده بیشتر در پلت‌فرم‌های دیجیتال و توسعه اپلیکیشن‌ها و همچنین کسب‌وکارهای راه‌اندازی جمع‌آوری کنند، همه جنبه‌های کلیدی اقتصاد دیجیتال مدرن شده تایلند در تلاش برای ایجاد آن است. 

در اوایل ژوئن 2020، سیریرج و هواوی برنامه‌های کاربردی فناوری 5G را برای راه‌اندازی وسایل نقلیه خودران برای تحویل «بدون تماس» لوازم پزشکی به بیماران کووید در بیمارستان توسعه دادند.
5G با توجه به سرعت بیشتر و ظرفیت ذخیره سازی داده افزایش یافته، به ویژه برای کاربردهای پزشکی که به اتصالات مخابراتی پایدار و بدون وقفه نیاز دارند، مناسب است، این یکی از چندین بازار بالقوه بزرگ هواوی در تایلند است که خود را به عنوان یک مرکز منطقه‌ای پزشکی و سلامتی برای مسافران و بیماران جهانی معرفی می‌کند. 
تایلند مزایده مجوز طیف 5G را در فوریه 2020 برگزار کرد و اولین کشوری بود که فناوری مخابرات را در جنوب شرقی آسیا معرفی کرد.

 ارائه دهندگان اصلی خدمات تلفن همراه تایلند - AIS، DTAC و TRUE - برندگان مجوز 5G بودند و اکنون به طور فعال این سرویس را در بین مشتریان خود تبلیغ می کنند، روندی که در سال 2022 زمانی که گوشی های سازگار با 5G با قیمت های ارزان تر در دسترس تر شوند، باید به سرعت آغاز شود. 
پس از شروع آهسته در راه اندازی اکوسیستم های مخابراتی 3G و 4G، تایلند مسلماً پیشتاز 5G شده است که انتظار می رود طی سه تا چهار سال آینده بر بازار مخابرات تسلط یابد، تا حدی به لطف هواوی.

 تا پایان سه ماهه سوم سال 2021، تایلند 20000 ایستگاه 5G مستقر کرده بود (هواوی با اپراتورها و دولت برای استقرار بخش بزرگی از آنها همکاری کرد) و به 4.3 میلیون کاربر 5G رسید که 2.5 برابر تعداد کل کاربران 5G در سایر کشورها است.
اریکسون نیز ادعا می کند که می تواند یک سیستم امن برای مشتریان فراهم کند، حتی اگر شبکه خدمات تلفن همراه کشور ناامن تلقی شود.
منابع صنعتی خاطرنشان می‌کنند که راه‌حل‌های 5G هواوی نیز به طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از رقبای خود هستند.  البته، برخی نگرانی‌های امنیتی وجود دارد، اما ممکن است ملاحظات دیگری برای تایلند تحت الشعاع قرار گیرد. شاید نگرانی‌های امنیتی در پس ذهن ما وجود داشته باشد، اما به طور اجتناب‌ناپذیری اقتصاد چین بزرگ جلوه می‌کند.»  و زنجیره تامین با مرکزیت چین حیاتی باقی خواهد ماند.  بازار چین همچنان حیاتی خواهد بود.
از زمان شیوع کووید، بیمارستان سیریرج و هواوی همچنین جعبه‌های پزشکی قابل حمل 5G، چرخ دستی‌های پزشکی 5G و تخت‌های بیمارستانی هوشمند 5G را به صورت آزمایشی اجرا کرده‌اند و دو شریک انتظار دارند که 30 برنامه پزشکی 5G در سال 2022 در سراسر کشور انکوبه و ترویج شوند.
به گفته تحلیلگران، ترامپ متحدان و شرکای خود را تحت فشار قرار داد تا به دلیل نگرانی‌های امنیتی از تجهیزات هوآوی در عرضه 5G خود استفاده نکنند، اما به گفته تحلیلگران، سیاست بایدن در قبال هوآوی تا کنون شامل متحدان ایالات متحده نشده است.