نگاهی بر تاریخچه شرکت بزرگ بلک بری

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #

نمایش برترین فروشگاههای موبایل در شهر شما...کلیک کنید

نگاهی بر تاریخچه شرکت بزرگ بلک بری 

شرکت سهامی عام بلک بری ، که در سال 1984 میلادی توسط مایک لازاریدیس و داگلاس فرجین که دو دانشجوی مهندسی بودند تاسیس شده است  ، و دفتر مرکزی آن در کشور کانادا ، در شهر واترلو واقع در استان انتاریو است ، از جمله شرکت های بزرگ‌ و موفق در زمینه تولید انواع تلفن های همراه هوشمند ، و انواع تبلت ها و همچنین انواع خدمات شبکه می باشد . غایت اصلی این شرکت در وهله اول ، ورود پیدا کردن به بازار پیام رسانی بود چرا که ، در آن زمان ، مردم فقط به وسیله تلفن های داخل خودرو و انواع پیجر ها ، با یکدیگر ارتباط بر قرار میکردند . 
شرکت بلک بری از جمله شرکت هایی است که محصولات آن از سیستم امنیتی بسیار بالایی برخوردار می باشند  و ، همین امر دلیلی بر این مدعا است که این شرکت بزرگ ، به عنوان یک شرکت موفق در زمینه تولید انواع سیستم های امنیتی شناخته شده است .
 RIM نام قدیمی این شرکت بزرگ بود که ، همانطور که در فوق اشاره شد ، این شرکت واقع در شهر واترلو بود ، شرکت RIM  در سال 1996 توانست ، از اولین نسخه های یک دستگاه ارتباطی رو نمایی کند ، این دستگاه یک پیجر کوچک و کشویی بود که ، این امکان را فراهم می کرد تا ، دو طرف بتوانند با یکدیگر به وسیله پیام های کوتاه ارتباط برقرار کنند ، این پیجر کشویی سر انجام با نام Inter@ctive 900 در بازار عرضه شد .  پس‌ از گذشت مدتی و با کسب سود از فروش Inter@ctive 900 این بار شرکت RIM بر آن بود ، تا یک مدل یا یک نسخه بالاتر از مدل قبلی را روانه بازار کند به نام Inter@ctive 950‌ . سرانجام ، شرکت بلک بری توانست در سال 1998 میلادی ، از اولین پیجر خود که قابلیتی فراتر از پیجر های پیشین داشت ، و می توانست علاوه بر ارسال پیام های کوتاه ، ایمیل را نیز ارسال و دریافت کند به نام بلک بری 850 رونمایی کرد .
پس از گذشت چندین سال ، شرکت بلک بری موفق شد تا اولین تلفن هوشمند خود را که دارای قابلیت هایی همچون ، فکس اینترنتی ، مرورگر وب ، ارسال پیام و حتی تماس تلفنی بود را ، در سال 2002 میلادی ، معرفی کند .
شرکت بلک بری از جمله شرکت های موفق و همچنین پیشرو ، در زمینه تولید انواع گوشی های هوشمند است ، این شرکت با در نظر گرفتن صفحه کلید برای تلفن های همراه خود ، ظاهری متفاوت تر و شاید زیباتر نسبت به سایر گوشی های موجود در بازار را دارد . 
با رقابت روز افزون گوشی های دارای سیستم عامل اندروید و ios رفته رفته کاربران ، به سمت این گوشی ها جذب شدند و در نهایت ، در سال 2016 میلادی از طرفداران میلیونی شرکت بلک بری کاسته شد ، سیستم عامل شرکت بلک بری Black Berry OS بود ، اما بنا بر وضعیت موجود در بازار در سال 2015 میلادی شرکت بلک بری ، تعدادی از گوشی های خود را با سیستم عامل اندروید روانه بازار کرد ، و سرانجام در سال 2017 میلادی شرکت بلک بری از آخرین گوشی هوشمند خود ، رونمایی کرد که این گوشی دارای صفحه کلید ، و یک صفحه نمایش 4.5 اینچی و در نهایت ، یک باتری فوق العاده عالی و قوی است .
شرکت بزرگ بلک بری ، در سال  2018 با شرکت جگوار لندرور ، قرار داد همکاری امضا کرد که ، ماه عسل این قرار داد ساخت یک نرم افزار عالی برای وسایل نقلیه بود .

  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : نگاهی بر تاریخچه شرکت بزرگ بلک بری

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •