معایب استفاده از فلاش گوشی های همراه

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
معایب استفاده از فلاش گوشی های همراه

گوشی های همراه ، یکی از پر کاربرد ترین وسیله هایی هستند که امروزه خیلی بیشتر از گذشته بر روی زندگی انسان ها تاثیر می گذارند .به طوری که امروزه گوشی های هوشمند ، جای دوربین های عکاسی که زمانی در دست اکثر مردم بود و با آن عکس های خاطر انگیز در دل طبیعت و کویر و .. می انداختند را گرفته است . گاهی اوقات برای عکس گرفتن با تلفن همراه ، نیاز به فلاش داریم ، مثلا اوقاتی که نور کم است و در یک فضای سر بسته هستیم یا حتی در هنگام عکاسی در شب. اما ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در یک محیطی همچون موزه یا باغ وحش و .. وقتی هنگام عکاسی هستید کارکنان آنجا از شما تقاضا کنند که به هیچ عنوان با فلاش عکس نگیرید . عکس گرفتن با فلاش ، هرچند که ممکن است عکس ما‌ را زیباتر و روشن تر کند ، اما نباید فراموش کنیم که ممکن است معایبی نیز داشته باشد . شاید کوچکترین ایرادی که در عکس شما حضور می یابد ، قرمز شدن چشم کسی که از او با فلاش عکاسی می کنید باشد ،  امروزه دوربین های گوشی های جدید به طوری تنظیم شدند که حتی در شرایط محیطی که نور کم است ، می توان با خیالی راحت و بدون استفاده از فلاش عکس انداخت و یا حتی می توان این مشکل را با عوض کردن مکانی که قصد عکس گرفتن دارید حل کرد . اما اگر از شخصی با استفاده از فلاش گوشی همراه تان عکس انداختید و باعث قرمز شدن چشم شد می توانید با یک ویرایش ساده این ایراد را برطرف کنید.
اما این تمام معایب استفاده از فلاش در هنگام عکاسی نیست و موضوع به همین جا ختم نمیشود ، بلکه دارای موارد بسیار زیادی هست از جمله اینکه ، هنگامی که شما در یک محیط تاریک و یا کم نور قصد عکس گرفتن دارید و از فلاش استفاده می کنید ، باعث می شود محیط عکس شما به وضوح نیفتد و یا حتی به قولی محیط عکس تان را خراب کند و در نهایت یک توده ای از نور پشت سر شما ایجاد شود .
از جمله دیگر معایب عکاسی با فلاش همانطور که در فوق نیز گفته شد در محیط های همچون مکان های تاریخی و یا  حتی  موزه ها است به طوری که اکثر ما با برخورد کارکنان موزه ها یا مکان های تاریخی مواجه شده ایم ، اما خوب است که علت این برخورد را بدانیم ، متخصصان به این نتیجه رسیدند که عکاسی در چنین مکان هایی با فلاش گوشی به دلیل وجود اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش  باعث میشود که  ، پیوند های شیمیایی آثار سست شده و در طول یک مدت زمان به خصوص ، باعث از بین رفتن آن آثار میشود.
شاید مهم ترین و خطرناک ترین موردی که باید به آن اشاره کرد سلامت چشم نوزادان باشد ، اکثر ما با دیدن یک نوزاد ممکن است به وجد بیاییم و تمایل داشته باشیم که از او عکس بگیریم ،اما ممکن است همین یک عکس انداختن کوچک ، منجر به خطرات ناگواری برای آن نوزاد شود ، خصوصا اگر تازه متولد شده باشد و یا اگر زیر چهار ماه باشد ، چرا که عکاسی با فلاش از نوزادان به علت اینکه یک نور مستقیمی به چشم نوزاد وارد می کند باعث آسیب دیدن شبکیه چشم او شده و ممکن است منجر به حوادثی جبران ناپذیر شود ، این خطر با نوزادان همراه است و تا حدود سه سالگی پدر و مادر و اطرافیان باید در هنگام عکس گرفتن از نوزاد احتیاط کنند و از فلاش استفاده نکنند .

نمایش برترین فروشگاههای موبایل در هر شهر...کلیک کنید
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : معایب استفاده از فلاش گوشی های همراه

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •