تفاوت بارز تبلت و فبلت

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #

تفاوت بارز تبلت و فبلت

تبلت ها دارای صفحه نمایش بوده و بسیار سبک و قابل حمل می باشند و می توان با آن ها به موسیقی هم گوش کرد.
تبلت ها حتی در مقایسه با لپ تاپ ها هم دارای حمل و نقل راحت تری می باشند.
اما فبلت ها ترکیبی از گوشی های هوشمند و تبلت ها می باشند و مثل یک گوشی همراه کار می کنند و مانند تبلت ها قابلیت پخش ویدیو و موسیقی و بازی را دارند.
فبلت ها در مقایسه با گوشی های هوشمند ، صفحه نمایش بزرگتری دارند و اندازه ان ها از تبلت ها کوچکتر می باشد.
فبلت ها بسیار راحت تر از تبلت ها قابل حمل هستند و می توان از ان ها به عنوان گوشی همراه هم استفاده کرد در حالی که تبلت ها به دلیل بزرگتر بودن قادر نیستند مانند گوشی همراه مورد استفاده  قرار بگیرند.
تبلت ها هم می توانند به عنوان گوشی همراه باشند اما بابت اندازه بزرگشان اغلب از فبلت ها که کوچکتر هستند به عنوان گوشی همراه استفاده می شود.
 تبلت ها مانند گوشی های همراه دارای دوربین می باشند ولی به خاطر اینکه ویژگی اصلی ساخت تبلت ، حمل اسان ان است در نتیجه دوربین ان ها زیاد کیفیت بالایی ندارد.
در حالی که فبلت ها دارای دوربین با کیفیتی می باشند.
کیفیت و رزولوشن فبلت ها همانند گوشی های همراه بالاست و حدود ۸ تا ۱۳ مگاپیکسل می باشد در حالی که تبلت ها حدود ۵ مگاپیکسل کیفیت دارند.
از لحاظ فنی نیز تبلت با فبلت فرق چندانی ندارد اما از لحاظ باتری ، فبلت ها  به خاطر صفحه نمایش کوچک تری که دارند حدود ۲۰ ساعت باتری را نگه می دارند در حالی که تبلت ها تا ۱۰ ساعت می توانند باتری را نگه دارند.
تبلت از گجت های موبایلی می باشد و صفحه نمایشگر ان از ۹ تا ۱۲ اینچ می باشد و نمی توان با تبلت پیامک فرستاد و یا تماس گرفت و فقط می شود از طریق اینترنت ، گشت و گذار کرد و ویدیو و بازی تماشا کرد.
اصطلاح فبلت برای اولین بار در نشریه فوربس نام برده شد که بعداز ان شرکت ها بسیار استقبال کردند.
فبلت ها دارای صفحه نمایشی به اندازه ۵ تا ۸ اینچ می باشند و هم چنین دارای قلمی برای طراحی و یادداشت برداری و حاشیه نویسی نیز می باشند.
برای مثال نوت سامسونگ مثال خوبی برای فبلت می باشند.
پس این نیز یکی دیگر از تفاوت های فبلت با گوشی همراه می باشد و هم چنین فبلت از گوشی همراه بزرگتر است.
فبلت ها بدنه ی باریک تری نسبت به تبلت دارند و برای باز کردن فایل های چند رسانه ای بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
تبلت ها حاشیه زیادی دارند در حالی که در فبلت ها اینگونه نیست.
هم چنین وزن تبلت از فبلت بیشتر است و از لحاظ قیمتی نیز تبلت گران تر از فبلت است.
فبلت ها دارای امکانات بیشتری هستند و رم و حافظه داخلی بیشتری دارند و هم چنین همانند گوشی همراه دارای جی پی اس نیز می باشند.
بسیاری از کاربران تمایل دارند که از صفحه نمایشگر بزرگ تری استفاده کنند . در سال ۲۰۱۱ که شرکت سامسونگ فبلت نوت گلکسی را عرضه کرد شرکت اپل و دیگر شرکت ها ان را مورد تمسخر قرار دادند اما چندی بعد خود شرکت اپل نیز گوشی های خود را در سایز ۵.۵ اینچ تحت عنوان آیفون ۶ پلاس و آیفون ۷ پلاس روانه بازار کرد که خود این ها هم نوعی فبلت هستند.
فبلت ها دارای گرافیک بالاتری برای انجام بازی ها می باشند و بسیار مناسب گیمر ها هستند. هم چنین دارای صفحه کیبرد بزرگتری هستند که بسیاری از کاربران از ان استقبال می کنند.
و خیلی از افراد به جای گوشی همراه ، فبلت تهیه می کنند.

بهترین فروشگاههای تبلت و فبلت شهر شما کدام است؟ کلیک کنید

  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : تفاوت بارز تبلت و فبلت

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •