میلیون ها رنگ برای نور مخفی

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

میلیون ها رنگ برای نور مخفی

نور مخفی نمونه ای از نور پردازی می باشد که در ان نور به صورت پخش شده در سطح دیوار و یا سقف قابل مشاهده است و منبع و منشا نور پنهان می باشد. در قسمت نور مخفی بیشتر از لامپ های شلنگی و لامپ های اس ام دی و ال ای دی استفاده می کنند و اکثرا این لامپ ها در سقف های کاذب اجرا می شود . از نور مخفی علاوه بر اینکه در منازل استفاده می شود ، در بسیاری از رستوران ها و تالار ها و عمارت های مجلل استفاده می شود. هم چنین در بسیاری از کناف ها و دیوار ها و گچ بری ها نیز از نور مخفی استفاده می شود. در واقع می توان گفت که اصل اساسی و نکته مهم در هر دکوراسیونی  ، نور پردازی ان است. در واقع امروزه کلیدی ترین نکته برای تزیین استفاده از نور پردازی صحیح می باشد،  که باعث درخشش هر چه بیشتر فضا می شود.
با استفاده از لامپ و ایجاد فضای کاذب در کابینت های اشپزخانه می توان باعث زیبایی هر چه بیشتر فضای اشپزخانه نیز شد. در نتیجه از ان جا که نور در بخش اشپزخانه بسیار مهم تر از دیگر فضاهای خانه است ،استفاده از این لامپ ها و این نورپردازی ها دیگر جای تاریکی را به جا نمی گذارد و احتیاجی به استفاده از لامپ های بزرگتر و پر هزینه نیست.
از رنگ های مختلفی می توان استفاده کرد که در برخی از رستوران ها شاهد استفاده از رنگ های زرد و نارنجی در لامپ های اس ام دی می باشیم.
هم چنین در برخی مکان ها در قسمت سرویس بهداشتی در پشت اینه ها از نور مخفی استفاده می شود که بیشترین رنگی که در ان استفاده می شود نور زرد می باشد. در مغازه ها و تالار ها از رنگ های شادتری مثل بنفش و سبز و قرمز هم استفاده می شود که این رنگ ها را در اکثر مواقع با رنگ اشیا و دکوراسیون ان محیط ست می کنند.
رشته های لامپ شلنگی اس ام دی بسیار درخشان و پرنور هستند و در مقابل اب و رطوبت و گردو غبار بسیار مقاوم و با دوام هستند.
از این ریسه ها در مکان هایی که به نور پرقدرت و پرنور احتیاج هست، استفاده می شود. مثل سقف های کاذب و دیوار ها و کنار باغچه هاو غیره.  ریسه های اس ام دی دارای رنگ های متنوعی هستند از جمله: ابی، افتابی، مهتابی، قرمز، انبه ای و غیره.
ریسه های اس ام دی به صورت متری به فروش می رسند و قیمت ان از هفت هزار تومن به بالا می باشد. ریسه های ال ای دی شلنگی به دلیل انعطافی که دارند و روشنایی خوبی که دارند از محبوبیت بالایی نیز برخوردارند.
این ریسه ها بسیار جذاب هستند و به دلیل اینکه در پشت خود چسب دارند به راحتی در همه مکان ها اجرا و نصب می شوند.
شکل و نور و رنگ این ریسه های ال ای دی با توجه به نوع دکوراسیون طراحی و ساخته می شوند. این لامپ های شلنگی بسیار مقاومت دارند و نور ان ها از لامپ های رشته ای بسیار بیشتر است و در برابر رطوبت و اب خراب نمی شوند.
اما یک عیبی که این نوع از ریسه ها و لامپ های شلنگی دارند، این است که این لامپ ها بعد از استفاده چند ماهه ، به طور کلی خاموش می شوندو از کار می افتند. در نتیجه در بسیاری از مکان های کاذب و مخفی که سیم کشی بسیار سخت و پیچیده ای انجام شده ، در اوردن این ریسه ها و تعویض ان ها کار سختی است پس بهتر است به هنگام نصب و اجرا و حتی تعویض از یک نصاب کمک بگیرید.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : میلیون ها رنگ برای نور مخفی

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •