معرفی و آموزش صفر تا صد رابیتس کاری و گچ بری سقف در چند دقیقه

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی...کلیک کنید

معرفی و آموزش صفر تا صد رابیتس کاری و گچ بری سقف در چند دقیقه

رابیتس یا همان expanded metal یک توری فولادی است که شبکه بندی شده است . رابیتس در صنعت ساخت و ساز ، یک عنصر مهم و حیاتی تلقی می شود چرا که دارای کارایی بسیاری می باشد ، جای دور نرویم ، در کشور خودمان می توانیم چشمه های رابیتس را در اشکال مختلفی مثل متوازی الاضلاع مشاهده کنیم که گاهی اوقات با زاویه حاده و گاهی دیگر‌ با زاویه منفرجه قابل رویت است.  
اما اینکه گفته شد که رابیتس کاری جز یکی از حیاتی ترین عناصر سازنده ساخت و ساز است ، بی حکمت نیست چرا که رابیتس دارای انواع چشمه ها هست ، با سایز های مختلف ، که این امکان را فراهم میکنند تا جریان هوا ، آب و حتی نور از آن عبور کنند . که همین چشمه ها باعث مقاومت بالای رابیتس می شوند به گونه ای که می توان از رابیتس تحت عنوان یک مانع برای عدم عبور مواد بزرگتر استفاده کرد . اگر اطلاعاتی در مورد ساخت و ساز داشته باشید قطعا خواهید دانست که از رابیتس برای سیمان کاری نمای ساختمان ، نگهداری ملات و مهم تر و کاربردی تر از همه برای گچ کاری سقف کاذب بهره برداری می شود .
ممکن است شما از جمله افرادی باشید که تمایل دارید یک سقف کاذب زیبا با طرحی نوین در منزل یا محل کار خود داشته باشید یا نه، حتی به عنوان یک استاد کار قصد پیاده کردن طرحی زیبا بر روی سقف دارید ، قطعا می دانید که برای داشتن یک سقف کاذب با هر طرح و نقشی ، ابتدا نیاز به رابیتس کاری است که این رابیتس کاری می تواند به صورت مسطح و یا حتی برجسته باشد ، در رابیتس کاری تقریبا تمامی ملات به رابیتس میچسبد و همین امر باعث می شود که سقف دچار ترک نشود . 
برای شروع به رابیتس کاری ، کافیست چند مرحله را به طور دقیق و به ترتیب طی کنیم از جمله این مراحل می توان به اجرا کردن میلگرد های آویز اشاره کرد ، میلگرد هایی که یا از قبل در سقف موجود بوده و یا حتی اگر نبوده ، استادکار می تواند به راحتی چند میلگرد را به سقف یا حتی به تیر های موجود در سقف جوش دهد و سپس رابیتس را به آن متصل کند که این متصل کردن یا می تواند با استفاده از جوشکاری باشد و یا حتی با استفاده از مفتول های گالوانیزه، در واقع اصل و اساس رابیتس کاری همین مرحله است که سقف بتواند تمام وزن کار را تحمل کند ، نکته ای که باید در نظر داشته باشید این امر است که فاصله رابیتس ها رابطه مستقیمی با نوع طرح و کار شما بر روی سقف دارد که از سی سانتی متر تا شصت سانتی متر متغیر است . 
پس از اطمینان از کیفیت رابیتس کاری ، نوبت آن می شود که روی رابیتس را با استفاده از گچ بپوشانیم ، تا در نهایت دیگر رابیتس مشخص نباشد و فقط ما یک سقف یک دست و صاف از گچ ببینیم . 
اما ذکر چندین نکته ، بسیار با اهمیت است ، مثل اینکه هنگام تهیه رابیتس باید بر حسب اینکه چه نوع طرحی را برای سقف در نظر دارید ، رابیتس تهیه کنید ، برای طرح های دشوار و همچنین برای زمانی که فاصله بین میلگرد ها بسیار است ، درست این هست که ار رابیتس هایی با کیفیت استفاده کنید تا بتوانند وزن ملات را تحمل کنند . و مهم تر اینکه افرادی که قصد ایجاد یک سقف کاذب را دارند باید دقت کنند که این کار را به شخصی بسپارند که در کار خود ماهر و کاردان باشد تا در پایان ، نتیجه دلخواه شان را به دست آورند .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : معرفی و آموزش صفر تا صد رابیتس کاری و گچ بری سقف در چند دقیقه

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •