‌مناسب ترین چمن مصنوعی برای تراس و بالکن

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #

‌مناسب ترین چمن مصنوعی برای تراس و بالکن 
 
چمن های مصنوعی انواع و اقسام مختلفی دارند ، که از جمله آنان می توان به چمن های مصنوعی با پرز بلند ، پرز کوتاه ، و حتی پرز متوسط ، اشاره کرد . همچنین علاوه بر این موضوع ، افراد می توانند میزان لطافت و نرمی چمن را ، خود تعیین کنند . چمن های مصنوعی دارای پرز هایی به اندازه هشت میلی متر تا چیزی حدود چهل و پنج میلی متر می باشند ، به طبع هرچه پرز چمن مصنوعی بیشتر می باشد ، باعث می شود تا چمن ضربه پذیر تر شود و حتی بسیار مصنوعی تر ، به نظر برسد ، همچنین باید افزود که چمن های مصنوعی با پرز های بلند ، نسبت به چمن های مصنوعی با پرز های کوتاه ، بسیار سخت تر‌ تمیز می شوند . 
از دیگر مواردی که می توان در خصوص چمن های مصنوعی ، ذکر کرد این امر است که یک چمن مصنوعی با کیفیت و عالی ، چمنی است که صد در صد قابل شستشو باشد ، به اینصورت که به هیچ عنوان هنگامی که خیس است ، از چمن بوی نامطبوع نیاید . و مهم تر از همه اینکه چمن مصنوعی که در تراس و بالکن مورد استفاده قرار می گیرد ، باید حتما دارای زهکش باشد ، چرا که جریان آب بتواند از زیر چمن به راحتی به کف شور منتقل و تخلیه شود . 
لازم به ذکر است که ، چمن مصنوعی با کیفیت ، چمنی است که دارای تاییده بهداشتی باشد . چرا که بسیاری از تولید کنندگان چمن های مصنوعی ، برای تولید این چمن ها ، از نخ هایی استفاده می کنند که میزان سرب آنان بسیار زیاد است ، و به طبع برای پوست بسیار خطرناک می باشد ، خصوصا برای پوست کودکان ، ممکن است تبعات بسیار بدی را داشته باشد . 
در خصوص مزایای استفاده از چمن مصنوعی ، می‌ توان به مواردی همچون : ایجاد فضایی سبز و دلنشین در محیط ، ایجاد فضایی مناسب و امن برای بازی کودکان ، ایجاد یک فضای ورزشی اختصاصی در محیط ( و یا حتی در خانه ) ، و ... اشاره کرد . 

از جمله چمن های مصنوعی موجود در بازار و مناسب برای تراس و بالکن ، می توان به چمن مصنوعی یازده میلی متری ونوس ، اشاره کرد . در خصوص مشخصات این چمن مصنوعی ، باید افزود که ارتفاع الیاف چمن مصنوعی ونوس ، یازده میلی متر و نوع برش الیاف آن ، تخت می باشد . همچنین لازم به ذکر است که تراکم طولی این چمن مصنوعی ، ۳۰۰ و تراکم سطحی آن ۶۳۰۰۰ است . چمن مصنوعی ونوس ، که معروف به چمن مصنوعی موکتی می باشد ، به سبب آن که نسبت به دیگر چمن های مصنوعی دارای ارتفاع کمتری هست ، و حالت موکتی دارد ، ارزان قیمت تر می باشد ‌. افراد می توانند از این چمن مصنوعی در بالکن ، باغ ، ویلا ، چمن روی دیوار ، حیاط خلوت ، و ... بهره ببرند . از دیگر مواردی که در خصوص چمن مصنوعی یازده میلی متر ونوس ، می توان ذکر کرد این امر است که ، شستشوی این چمن به سبب موکتی بودن آن ( و کوتاه بودن الیافش ) ، نسبت به دیگر چمن ها راحت تر می باشد ، البته بهتر است افراد پیش از شستشوی این چمن ، آن را به وسیله جارو برقی تمیز کنند ، تا زباله های بسیار کوچکی که در میان تار و پود چمن هست ، رفع شود و سپس ، چمن مصنوعی را به وسیله شوینده های ملایم ، همچون روز اول تمیز کنند .