نمایی تک و خاص، با پنجره های قوسی

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

نمایی تک و خاص، با پنجره های قوسی

واژه ی پنجره هر زمان که شنیده می شود، تداعی کننده انتظار و دیدن و مشاهده کردن است. پنجره در جهان همواره بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، نوع پنجره و طراحی و ساختار و هم چنین می توان گفت، شکل هندسی ان در انواع ساختمان ها و مکان های مختلف در کل جهان متفاوت است و هر کدام ویژگی های خود را داشته و مزیت های خود را دارد. پنجره گاهی در بخشی از بناها نماد و تداعی کننده ازادی می باشد، و هر شکل ان ممکن است دیده شود. یک نقش مهمی در معماری داشته و می تواند باعث اشفتگی و یا ایجاد نظم در بنا شوند.
بنابراین از نظر معنا شناسی و دقت در مفهوم پنجره، موضوعی است که بسیار قابل بحث است اما معماری ای بسیار چشم نواز و زیبا است. پنجره های قوسی حالت رویایی بی نظیری را در بناها ایجاد می کنند ، که از این نوع پنجره در انواع ساختمان های مدرن و سنتی استفاده می شود و چه زیبا می شود اگر این گونه پنجره ها را در کنار دیگر نوع از پنجره ها استفاده کرد.
می توان در ساخت انواع درب های بالکنی به جای انها از پنجره های قوسی استفاده کنند تا علاوه بر زیبایی ، باعث جذب نور بیشتری گردد. این نوع پنجره ها می توانند به عنوان پنجره های لولایی و هم چنین به عنوان سایبانی استفاده شوند، اگر با چند پنجره ادقام شوند ، به زیبایی انان اضافه می شود و علاوه بر ان باعث تهویه هوا می گردد.
یکی از شاخص ترین و با کیفیت ترین نوع پنجره های قوسی ان هم از نوع یو پی وی سی این است که قابلیت خم شدن و هلالی شدن را دارد، این موضوع با توجه به اندازه گیری دقیق توسط  انواع دستگاه ها و لیزر ها می باشد که بعد از اینکه اندازه گیری شد این لیزر ، شیشه ها را به صورت هلالی برش می دهد و در پنجره های قوسی مورد استفاده قرار می گیرد.
کارخانه هایی که این پنجره های قوسی را ایجاد می کنند، بسیار کم هستند و از متریالی که استفاده می شود ، زیاد در دسترس نیست و بسیاری از ان وارد کشور می شود، هم چنین جدای این قضیه ی ساخت و ساز این پنجره ها، نیروی مناسب و متخصص از لحاظ فنی بسیار مورد توجه می باشد.
خم کردن پنجره ها با دستگاه های اتوماتیک صورت گرفته و درزگیری و دوجداره کردن ان از لحاظ فنی اندازه گیری و پر می شود، در برخی روش ها در زیر این عایق پنجره معمولی قرار می گیرد، چرا که این روش بسیار مطمئن تر خواهد بود.
از پنجره های قوسی در انواع پنت هوس ها هم استفاده می شود و معمولا از نوع دوجداره یو پی وی سی ان استفاده می گردد، و باعث می شوند که مناظر بیرونی بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و نور کافی داخل منزل باشد. هم چنین از این پنجره ها می توان در خانه های سنتی هم استفاده کرد و از نوع شیشه های رنگی ان استفاده کرد و این پنجره های قوسی را به پنجره های ارسی تبدیل کرد که جریان هوا را نیز رد و بدل کند.
پنجره های قوس دار در انواع مختلف تولید می شوند: اعم از دایره، نیم دایره، کمانی و غیره. که در بسیاری از مکان ها و ساختمان ها از ان ها استفاده می شود، که امروزه علاوه بر خانه ها در رستوران ها و عمارت ها و هتل ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
در ثانی می توان این نوع پنجره ها را جزء مقاوم ترین ها دانست چرا که به دلیل استفاده از متریال پیشرفته ، مقاومت ان ها بسیار بالا می باشد.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : نمایی تک و خاص، با پنجره های قوسی

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •