معرفی انواع فرش ماشینی برای تزیین منزل

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی...کلیک کنید

معرفی انواع فرش ماشینی برای تزیین منزل

فرش ها در واقع زینت بخش خانه ها می باشند ، به خصوص فرش ایرانی که گرمی بخش خانه هاست . امروزه با توجه به هزینه ی بالای فرش ، پیدا کردن یک فرش با دوام و پر قدرت و اصیل کار با اهمیتی می باشد. فرش ماشینی گونه ای از قالی مصنوعی می باشد که توسط دستگاه های مخصوص تهیه می شود. این نوع از فرش ها به دلیل اینکه از مواد و متریال ساده تر و ارزان تری ساخته می شوند در نتیجه خود فرش نیز قیمت بالایی ندارد و مقرون به صرفه است. اینگونه فرش ها در انواع طرح ها و رنگ های مختلفی طراحی و تولید می شوند که در ابعاد مختلفی می باشند و افراد می توانند از فروشگاه ها و حجره ها از انان تهیه کرده و در منازل خود استفاده کنند. باید در نظر داشته باشید که فرشی که انتخاب می کنید از لحاظ تناژ رنگی با دیگر وسایل داخل خانه مانند: پرده، مبلمان و رنگ وسایل ست باشد.
فرش های ماشینی از الیاف متفاوتی تشکیل شده اند که به نام های اکریلیک،پشمی و پلی استر،نایلونی و غیره می باشد. که برای اشنایی شما با انواع فرش ماشینی راجع به هر کدام توضیح داده می شود. فرش پشمی به فرشی گفته می شود که در ان از نخ پشم گوسفند به کاربرده شده باشد. از ان جهت که از پشم گوسفند است در نتیجه محکم و بادوام است و به هیچ عنوان گرد و غبار را به خود نمیگیرد و مستحکم می باشد،در قسمت های سرد خانه و هم چنین در فصل زمستان  می توانید از فرش پشمی ماشینی استفاده کنید چراکه گرما را به خود جذب می کند و اگر این فرش لکی بر رویش بریزد اصلا به خود جذب نمی کند و به راحتی پاک می شود و تمیز می ماند.
فرش ماشینی پشمی مناسب جاهای مرطوب نیست و ممکن است در این قسمت ها خراب شود ولی در مکان های پر رفت و امد ، مانند اتاق پذیرایی و نشیمن بسیار مناسب است و اگر پا بخورد خوش فرم تر خواهد ماند.
فرش های پلی استر نوعی دیگری از فرش های ماشینی می باشند که از این نوع از الیاف ساخته شده اند و به دلیل پلی استر موجود در ان بسیار براق هستند و در نتیجه محبوب و پرفروش هستند. اینگونه از فرش ها چون منفذ هایشان بسته است ، اصلا لک را به خود جذب نمی کند و کاملا تمیز و پاکیزه می ماند و شاید این مورد نیز این فرش هارا محبوب کرده است.
این فرش ها در مقایسه با فرش های قبلی که گفته شد ، گرد و غبار را به خود جذب می کند،و این موضوع باعث می شود که این فرش از زیبایی بیفتد.
این فرش ها اصلا با دوام نیستند و مقاومت خوبی ندارند، و درنتیجه گذاشتن ان ها در مکان های پر رفت و امد باعث اسیب به فرش می شود و ان را خراب می کند.
فرش های اکریلیک از نوع دیگری از فرش های ماشینی می باشند که هر چند نمی توان گفت که صد در صد از اکریلیک هستند چراکه اکریلیک با پشم ادغام شده و در ترکیب با هم در فرش به کاربرده می شود. در نتیجه شکل و شمایل ان مانند فرش پشمی است و لک به خود جذب نمی کند و بسیتر با دوام و مقاوم است.
این فرش ها در برابر رنگ پریدگی و کپک مقاوم است ولی در برابر مواد شیمیایی شوینده ان هم از نوع قلیایی بسیار حساس است و به رنگ قهوه ای در می اید.
فرش های نایلونی ماشینی نیز با توجه به جنس خوب نخ ان از بهترین الیاف مصنوعی بوده و گران تر از سایر فرش های ماشینی می باشد.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : معرفی انواع فرش ماشینی برای تزیین منزل

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •