به چه علت برای دیزاین منزل به طراح داخلی نیاز داریم؟

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
به چه علت برای دیزاین منزل به طراح داخلی نیاز داریم؟


گاهی اوقات با رفتن به منزل برخی اقوام ، شیفته طرز چیدن وسایل و یا دکور منزل آنان می شویم ، حتی اگر وسایل آنها از وسایل خانه شما کمتر باشد و حتی خانه آنها کوچکتر باشد ولی باز هم ممکن است چیدمان منزل آنان بسیار عالی تر از چیدمان منزل شما باشد. 

اما نگران نباشید ، شما هم می توانید خانه خود را نو کنید ، نه نه نیازی نیست که خانه را عوض کنید یا وسایل خانه خود را دور بریزید و از نو تهیه کنید ، بلکه با کمک یک طراح داخلی منزلی زیبا خواهید داشت منزلی نو و زیبا.

اما ممکن است بگویید چه نیاز به طراح داخلی است ، خوب خودمان هم می توانیم طراحی کنیم چیدمان منزل مان را. اما این یک اشتباه است که اکثر مردم مرتکب می شوند و از تجربه و تحصیلات یک فرد حرفه ای در این زمینه استفاده نمی کنند . امروزه علم روانشناسی به این نتیجه رسیده است که نوع طراحی داخلی منزل تاثیر مستقیمی در افزایش شادی و نشاط اعضای آن خانواده دارد . طراح داخلی به شما کمک می کند تا محیط کمتری از فضای منزل تان را با وسایل اشغال کنید.
 
طراح داخلی ، شخصی است که با استفاده از فضایی که در اختیار دارد به بهترین نحو آن را مدیریت و طراحی می کند ، مثلا اگر قرار است یک اتاق کودک را طراحی کند ، از لحاظ رنگ اتاق ، چیدمان ، نور و همه و همه را به نحو احسن طراحی می کند. 

همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که طراحی چیدمان خانه یک شخص متاهل و یک شخص  مجرد نیز تفاوت هایی دارد ، برای مثال می توان گفت که باید در طراحی چیدمان منزل یک خانواده نظر تک تک اعضا را اعمال کنیم ، همچنین باید به قسمت های تاریک و روشن خانه به خوبی توجه کرد و قسمت هایی از خانه که تاریک است از آباژور و یا حتی لامپ های سقفی استفاده کنیم. شاید برای تان جالب و حتی غیر قابل باور باشد که با نورپردازی دقیق و مناسب می توان  حتی فضای داخلی خانه به نظر بزرگتر یا کوچکتر بیاید.

اما طراحی منزل تنها به عامل نور پردازی بستگی ندارد ، بلکه درگیر عوامل دیگری نیز چون رنگ است ، که تاثیر بسزایی در زیبا تر به نظر رسیدن منزل شما دارد ، سعی کنید از رنگ های روشن برای منزل خود استفاده کنید خصوصا برای اتاق خواب ها و آشپزخانه تان. چرا که رنگ های روشن حس شادابی و زندگی به اعضای خانواده ساطع می کند ، و در نظر داشته باشید که حتی الامکان از رنگ های تیره در منزل خود استفاده نکنید چرا که این رنگ ها باعث می شوند که شما احساس محدود بودن و خفگی کنید ، در مورد رنگ های گرم نیز باید توصیه مکرر بر این رنگ ها کرد چرا که فضای خانه شما را تبدیل به فضایی گرم و صمیمی می کند و برای شما و میهمانان تان . 

یک طراح داخلی باید اطلاعاتی بسیار راجع به نوع و غلظت رنگ ها داشته باشد و حتی مسلط به روانشناسی رنگ ها باشد و نورگیر بودن قسمت های خانه و حتی جنس وسایل به کار برده شده در خانه.  پس می توانید با خیالی راحت انجام کلیه این امور ذکر شده را به یک طراح داخلی بسپارید چرا که با صرف کردن هزینه برای یک طراح داخلی ، خانه ای زیبا و زیباتر خواهید داشت.


و در نهایت این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به یک رنگ خاص علاقه دارید ، در استفاده از آن رنگ افراط نکنید و همچنین راجع به وسایل منزل مثلا یک ظرف یا یک تخته فرش ابریشم ، چرا که با افراط کردن در این وسایل باعث می شوید که دیگر جذابیت خاص قبل خود را نداشته باشند .
 
جهت نمایش دفترهای طراحی داخلی شهرتان کلیک کنید
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها :

تعداد نظرات ثبت شده :1 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  الناز

  هزینه طراح زیاده اما واقعا ارزشش رو داره.ما تجربه این موضوع رو داریم

  1399/03/14