بررسی مزایای چمن های مصنوعی آکواریوم

 • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

 • #
 • #
 • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

بررسی مزایای چمن های مصنوعی آکواریوم

برای زیباتر شدن محیط آکواریوم و ایجاد محیطی همچون زیر دریا ، برای انواع موجودات آب زی ، بنا بر انتخاب و سلیقه هم می توان از چمن های طبیعی و هم مصنوعی استفاده کرد ، که میان این دو ، چمن های مصنوعی قطعا کارکرد بیشتر و نگهداری آسان تری را برای شما فراهم می کنند .

در واقع لازم به ذکر است که ، امروزه چمن های مصنوعی آکواریوم به قدری به روز و زیبا هستند که از نظر ظاهری ، کاملا شبیه چمن های طبیعی می باشند ، اگر شما از چمن های طبیعی استفاده کرده باشید ، پس از مدتی شاهد رشد چمن ها و یا حتی خراب شدن آنان ، خواهید بود ،  چمن مصنوعی بر خلاف چمن های طبیعی بزرگ نمی شوند و ، یا حتی شاهد خرابی آن ها نخواهید بود ، و اگر روزی بنا بر دلایلی همچون  ، کثیف شدن یا به وسیله جلبک ها ، پوشانده شدن ، شما خیلی راحت می توانید آن ها را تمیز کنید ، و اگر احساس می کنید که نیاز به ضدعفونی کردن چمن ها است ، با خیال راحت می توانید آنان را با استفاده از ، سفید کننده ها ضدعفونی کنید و خیالتان از بابت هر گونه باکتری و یا حتی آفت موجود در چمن ها آسوده شود . ذکر این نکته در خصوص چمن های مصنوعی آکواریوم ، حائز اهمیت است که این چمن ها به هیچ عنوان ، پوسیده نمی شوند و هیچوقت مخزن را خراب نخواهند کرد .
چمن های طبیعی مراقبت بسیار بیشتری نیاز دارند ، برای مثال باید نور کافی به آن ها برسد ،  در حالیکه چمن های مصنوعی از این قضیه مستثنی می باشند ، و اصلا نیاز به هیچگونه نور پردازی جداگانه و ... نخواهند داشت ‌.
انواع گیاهان ابریشمی ، پلاستیکی ، و یا حتی چمن های مصنوعی ، در انواع و اقسام رنگ ها و اندازه ها موجود می باشند ، که در هر زمان و هر فصلی از سال که تمایل به تهیه آن ها داشته باشید ، به راحتی می توانید آن ها را فراهم کنید . و همچنین ، خیال تان از بابت اینکه این چمن ها دارای ، آفت و یا حتی انواع انگل ها باشند ، راحت است ، چرا که چمن های مصنوعی آکواریوم بر خلاف چمن های طبیعی ، قبل از تهیه و استفاده شما در جای دیگری نبودند ، که آفت و انگل ها را همراه خود به داخل آکواریوم شما بیاورند .
اگر از انواع ماهی هایی در آکواریوم خود نگهداری می کنید که ، از گیاهان زنده و چمن و ... تغذیه می کنند و یا حتی مستعد ریشه زدن و ... هستند ، با خاطر آسوده می توانید چمن های مصنوعی را تهیه کنید .
از دیگر‌ مزایای ، چمن های مصنوعی آکواریوم می توان به تاثیر نگذاشتن بر روی O2میزان  و عدم ایجاد زباله اشاره کرد . همچنین باید این نکته را متذکر شد ، که چمن های مصنوعی ، به هیچ عنوان در اثر استفاده ، رنگ پس نمی دهند ، یا به عبارتی پس از چندی استفاده ، رنگ و روی خود را از دست نمی دهند . و مهم تر این مورد که ، چمن های مصنوعی آکواریوم به هیچ عنوان برای موجودات آب زی ، خطرناک و مضر نیستند ، چرا که چمن های مصنوعی دارای هیچگونه سمومی نمی باشند . در اصل ، به علت اینکه محیط آکواریوم ، محیطی است دارای رطوبت فراوان و آماده به وجود آمدن انواع با کتری ها و ... انتخاب چمن مصنوعی ، یک انتخاب درست و سالم برای آکواریوم می باشد تا چنین خطراتی جان آبزیان را به خطر نندازد .
چمن های مصنوعی آکواریوم ، سالیان سال بدون خراب شدن و .. محیط آکواریوم شما را زیباتر می کنند و در عین زیبایی و کیفیت ، این چمن ها از قیمت ، کاملا مقرون به صرفه ای برخوردار هستند .
 • مرجع :https://www.mapstar.net/
 • برچسب ها : بررسی مزایای چمن های مصنوعی آکواریوم

تعداد نظرات ثبت شده :6 نظر

فرم ارسال نظر
 • دیدگاه شما

 •  

 • #

  ملینا

  ممنون 1

  1399/08/08

 • #

  هورسا و هومن

  من عاشق اکواریومم+ وسایلش

  1399/08/06

 • #

  خلیل

  از کجا میشه خرید ..؟؟؟؟؟؟اخه بینظیرههههههههههههههههههه

  1399/08/05

 • #

  وحید ارجمند

  مطلب حالبی بود سپاس

  1399/08/01

 • #

  وحید سالاری

  چه حالب..این چمنها رو از کجا میشه تهیه کرد؟

  1399/07/30

 • #

  اکرم باقری

  موفق\sباشید

  1399/07/30