بررسی مزایای بی شمار آردواز

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

بررسی مزایای بی شمار آردواز 

در اکثر قریب به اتفاق شهر های شمالی کشور و مناطق پر بارش ، شاهد سقف های شیروانی بوده ایم ، سقف هایی که در هنگام بارش شدید باران ، باعث سرازیر شدن باران می شوند و از بروز هر گونه اتفاق و حادثه ای ، برای سقف جلوگیری می کنند . 
آردواز ، از جمله مصالح ساختمانی است که از سقف شما در برابر باران های شدید ، تگرگ ، و حتی بارش سنگین برف ، آلودگی های شیمیایی ، خوردگی ها ، و مهم تر از همه تغییرات دمایی و ... مراقبت می کند، آردواز از ترکیب شدن آزبست ، آب ، پنبه نسوز ، مواد شیمیایی ، سیمان و در نهایت الیاف مصنوعی به وجود می آید ، و از آن به منظور محافظت کردن از نمای ساختمان و یا حتی زیباتر ، به نظر رسیدن  سقف های شیروانی استفاده می شود . ذکر این نکته حائز اهمیت است که ورقه های آردواز ، با شیب های متفاوت طراحی شدند و غالبا به صورت پله ای می باشند ، در خصوص رنگ ورقه های آردواز باید اشاره کرد که ، رنگ ابتدایی و شکل ظاهری این ورقه ها همچون رنگ بتن است ، اما از جمله ویژگی های مثبت آردواز این امر است ، که دارای قابلیت رنگ پذیری می باشد ، و هر شخص بسته به سلیقه خود و محیطی که در نظر  دارد ، می تواند آنان را رنگ کند . 
برخورداری از قابلیت رنگ پذیری ، تنها مزیت آردواز نیست ، بلکه لازم به ذکر است که این ورقه ها از دوام و مقاومت بسیار بالایی ، برخوردار می باشند ، و مهم تر اینکه آردواز در برابر تمام عامل های نفوذ خارجی ، همچون باران ، گرد و غبار و ... نفوذ بسیار زیادی را دارا است . 
آردواز از جمله مصالحی است که ، دارای طراحی زیبا و خاص کلاسیک می باشد و مهم تر از همه ، این امر است که آردواز نسبت به سایر مصالح ساختمانی ، از وزن بسیار کمتری برخوردار می باشد . 
همچنین لازم به ذکر است که در هنگام اجرا و نصب آردواز ، به علت استفاده از فوم و حتی پشم شیشه ، ساختمان شما به طور کامل عایق می شود ، در برابر نفوذ گرما و حتی سرما . 
اما در خصوص انواع آردواز باید ذکر کرد ، که به طور کلی دو نوع آردواز موجود می باشد ، یکی آردواز سیمانی و دیگری آردواز فلزی . آردواز سیمانی ، که از آن اکثرا برای نمای اصلی ساختمان و یا حتی ، سر در ورودی ، سقف ساختمان ها و انواع اتاق های کلبه ای و ... استفاده می شود ، به شکل پله پله طراحی شده که دارای شیب قابل تنظیم نیز است . و آردواز فلزی که ، در مقایسه با آردواز سیمانی هم مقاوم تر است و هم دارای مزایای بیشتری هست ، برای مثال آردواز فلزی ، دارای رنگ بندی های متنوع و زیبایی هست بر خلاف آردواز سیمانی ، و یا حتی آردواز فلزی بر خلاف سیمانی ، به هیچ وجه ترک نمیخورد و شکست ناپذیر نیز می باشد ، و مهم تر اینکه آردواز فلزی نسبت به سیمانی ، دارای طول عمر طولانی تر و به عبارتی ماندگاری بالاتری است ‌. 
همانطور که در فوق نیز اشاره شد ، تنها کاربرد آردواز استفاده در سقف های شیروانی منازل و ... نیست ، بلکه می توان علاوه بر سقف های خانه های ویلایی ، در آلاچیق ها ، فضا های استراحت گاهی موجود در جنگل ها ، سر در ورودی پارکینگ ، قسمت فوقانی پنجره ها ، و ... از آردواز استفاده کرد .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : بررسی مزایای بی شمار آردواز

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •