بررسی فرش های فانتزی و سه بعدی

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

فروشگاه دکوراسیون داخلی خود را در بانک اطلاعات مپ استار ثبت کنید...کلیک کنید

بررسی فرش های فانتزی و سه بعدی


فرش یکی از لوازم و وسایل ضروری و مهم هر خانه به خصوص خانه ایرانی می باشد، که تاثیر بی نظیری در دکوراسیون منزل داشته و رنگ و حیات دیگری به خانه می بخشد. همان طور که می دانید ، در واقع دو نوع فرش وجود دارد که یکی فرش دست بافت است و دیگری فرش ماشینی که فرش های دستبافت ارزش بیشتری دارند. اینگونه از فرش های دستبافت به دلیل ارزشی که دارند، هم چنین به علت گران بودنشان برای هر جایی مورد استفاده قرار نمی گیرند ولی در مقابل فرش های ماشینی در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند، که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، این فرش های سه بعدی و فانتزی نیز جزو فرش های ماشینی حساب می شوند، فرش های سه بعدی ، فرش های نوظهور هستند که جدیدا در سبک و دکوراسیون منازل ایرانی جای باز کرده اند و اتفاقا بسیار مورد استقبال واقع شدند. این فرش ها با نهایت کیفیت و در طرح ها و رنگ های مختلف توسط دستگاه های به روزی مثل شونهر ساخته شده اند.
این فرش ها در ابعاد و اندازه های ۶ متری و ۹ متری و ۱۲ متری تولید می شوند و محبوبیت بالایی دارند و مناسب با سلیقه ی خاص ایرانی ها ساخته و پرداخته می شوند. یک نکته بسیار جالبی درباره ی فرش های سه بعدی وجود دارد، که این نخ های به کاربرده شده در فرش های سه بعدی فرقی بین بقیه فرش ها وجود دارد و حتی نوع بافت ان ها نیز فرق دارد. اغلب این فرش ها ۵۰۰ شانه هستند و بهتر است که ریز نقش های ان ها را انتخاب نکنید، چرا که مناسب نمی باشد. البته این فرش معایبی نیز دارد که بهتر است این مطلب نیز بیان شود و ان این است که شانه فرش بالاست اما تراکم ان کم است که این مورد کمی از مقاومت و محکم بودن فرش می کاهد. وجود نخ اکریلیک در این فرش باعث شده که این فرش در برابر شستشو و گرما مقاومت بالایی داشته و دوام ان بالاست.
اگر بنا دارید که این فرش ها را در اتاق پذیرایی قرار دهید، توجه داشته باشید که مبل ها و پایه های صندلی را روی ان نگذارید، چرا که خراب و کوبیده می شوند و بهتر است که به خوبی از ان نگه داری کنید تا سالم بماند.
از دیگر فرش های مثال زده شده، فرش فانتزی می باشد که ان هم نوظهور است و مدل کلاسیک و مدرنی را به منزل می بخشد و فرقی که با فرش های سنتی دارد، در این است که فرش های سنتی، معمولا دارای نقش و نگار های حیوانات و طبیعت هستند، اما ما در فرش های فانتزی در واقع چنین نقش هایی نمی بینیم،  و در این فرش ها معمولا اشکال هندسی وجود دارند که اتفاقا از هم فاصله ی زیاد داشته و این فاصله از طریق رنگ ها پر شده است.
این فرش ها معمولا در اندازه های ۹ متری موجود هستند و در واقع به صورت زینت در منزل به کار می روند، و برای اینکه پا بخورند در واقع مناسب نیستند و اسیب می بینند. این فرش ها نسبت به بقیه فرش ها از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و بسیار مقرون به صرفه است.
این فرش ها توسط ماشین بافته می شوند، و تعداد تنوع ان ها بالاست و بدین ترتیب بسیار مورد فروش قرار می گیرند و هم چنین کیفیت ان ها در برابر قالی بسیار عالی می باشد و در برابر گرما و حرارت و شستشو مقاومت دارد ، اما بهتر است که اشیای سنگین روی ان قرار نگیرد، نوعی از فرش فانتزی وجود دارد که فرش فریز نام دارد و تراکم ان بالاست در نتیجه شاید از لحاظ تصویر گری کمی ایراد پیدا شود اما از لحاظ محکم بودن و مقاومت بی نظیر است.
 
  • مرجع :https://www.mapstar.net/decorate/
  • برچسب ها : بررسی فرش های فانتزی و سه بعدی

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •